Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanács, tapasztalat, válás és...

Tanács, tapasztalat, válás és közös ingatlan, kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

Sajnos válni fogunk. Van egy 7 éves fiam aki az anyjával marad. A közös lakásunk fenmaradó hitelét /1,200,000/ az édesanyám segítségével kifizettem, hogy konnyebben menjen a válás.

Én költöztem el otthonról mert a feleségem azt mondta hogy időre van szüksége de szeretné helyrehozni a válásunk /2 hétre rá már oda költöztette a szeretőjét/

Most ott tartunk, hogy ügyvékkel összeültünk hogy megállapodjunk.

A lényeg, hogy ő marad a lakásban a gyerekkel és gyermektartást fizetek. DE mivel most kezdte az első osztályt ezért nem kötelezhetem arra hogy adjuk el a lakést mivel az én lakhatásom megoldott 45m2 en az édesanyámmal és a párjával!! Mivel a jövedelme 118ezer ft havonta ezért lakáshasz.díjat nem állapitanak meg.

De haza költözhetek az ügyvéd szerint /másfélszoba és bár a titkolja de a gyerek elmondta hogy a J.bácsi mindennap ott alszik és suliba is néha elviszi/

Van ilyen?? Most komolyan??

Volt valaki hasonló helyzetben?? Ha perre megyünk ez várható??


2018. márc. 31. 22:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ha perre megyünk ez várható??"


Mármint mi?

2018. márc. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Hogy a bíróságon is ezt fogják mondani? Fizessem a gyerektartást /ami amúgy rendben is van/ de azon kívül semmi más nem várható? A feleségem él a gyerekkel a közös lakásunkban és én anyámékkal?
2018. márc. 31. 22:55
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

Ha előre kifizetted az 1,2 milliót, hogy egyszerűbb legyen a válás, akkor sajnos igen, mivel nem tudhattad, hogy a feleséged 2 hét után már odaviszi a szeretőjét.

Sajnálom amúgy. Az ügyvéd szerintem javasolni fog lehetőségeket, de akkor húzódni fog a per.

2018. márc. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
82%
ha a közös lakásból kiköltözöl és ők ott maradnak, akkor illene téged kifizetnie (a te részedet a közösből), hogyha eladni nem akarjátok
2018. márc. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
Vagyonmegosztás kell. Jár neked a lakás piaci értékenek a fele és ha tudod bizonyítani, hogy az 1,2 milliót az életközösség megszűnése után fizetted ki, akkor még annak is jár a fele.
2018. márc. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%
Közös vagyon megosztását biztosan lehet kérni, akkor hozzá jutsz a lakás árának feléhez.
2018. márc. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondták, hogy nem kötelezhetem arra, hogy eladjuk a lakást, mert a gyerek iskolába járása másképp nem megoldható, a megszokott környezetéből ki nem szakítható meg még sok mindent, a törvény a gyereket és édesanyát védi. De engem sem köteleznek arra, hogy az ingatlanból elköltözek /nem élek már ott/

az ügyvéd azt mondta hogy a bíró valószínüleg az én lakhatásom biztosítottnak fogja látni és a feleségem nagyon alacsony bére miatt lakáshasználati díjat sem fog megállapítani, mert a gyerek nem szenvedhet hiányt.

2018. márc. 31. 23:08
 8/26 anonim ***** válasza:
94%

1-es és 3-as vagyok.


Inkább tovább tartson a válásotok, de mint írják, vagyonmegosztást kérj. De az több hónap sajna. Akár egy év is lehet.

Én is váltam. Nem légbőlkapottan írok. Bár én belementem mindenbe, így közös megegyezéses válásunk volt, amit ott leírtak, annak tizedrésze sem valósult meg, (láthatás, gyerektartás összege, stb., stb.) szóban megállapodtunk és ennyi. De legalább hamar túlvoltunk rajta.

Nem tudni, milyen típus a feleséged, lehetséges, hogy még a gatyát is lepereli rólad. :(

Amúgy nő vagyok.

2018. márc. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem olcsó az ügyvéd, ezért félek belevágni egy perbe, mert ha a tartásdíjat megállapítják havi 50 ezerben és anyámnak is fizetek havi 30ezret nekem havi 80 ezrem marad mindenre és nem tudnék ebből még ügyvédet is fizetni.
2018. márc. 31. 23:12
 10/26 anonim ***** válasza:
94%
Az fel sem merül benned, hogy ha a feleséged olyan szarul keres, hogy el sem tudná tartani a gyerekedet, amennyiben nem hagyod ott neki a fél lakásod, akkor esetleg nálad is lehetne a gyerek?
2018. márc. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!