Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanács, tapasztalat, válás és...

Tanács, tapasztalat, válás és közös ingatlan, kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

Sajnos válni fogunk. Van egy 7 éves fiam aki az anyjával marad. A közös lakásunk fenmaradó hitelét /1,200,000/ az édesanyám segítségével kifizettem, hogy konnyebben menjen a válás.

Én költöztem el otthonról mert a feleségem azt mondta hogy időre van szüksége de szeretné helyrehozni a válásunk /2 hétre rá már oda költöztette a szeretőjét/

Most ott tartunk, hogy ügyvékkel összeültünk hogy megállapodjunk.

A lényeg, hogy ő marad a lakásban a gyerekkel és gyermektartást fizetek. DE mivel most kezdte az első osztályt ezért nem kötelezhetem arra hogy adjuk el a lakést mivel az én lakhatásom megoldott 45m2 en az édesanyámmal és a párjával!! Mivel a jövedelme 118ezer ft havonta ezért lakáshasz.díjat nem állapitanak meg.

De haza költözhetek az ügyvéd szerint /másfélszoba és bár a titkolja de a gyerek elmondta hogy a J.bácsi mindennap ott alszik és suliba is néha elviszi/

Van ilyen?? Most komolyan??

Volt valaki hasonló helyzetben?? Ha perre megyünk ez várható??


2018. márc. 31. 22:45
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom már én sem milyen a feleségem. Sír, hogy hiányzok és sajnálja de már nem tud velem élni mert elmúltak az érzései és lángra lobbant valaki más íránt...

Költözni nem akar, eladni nem akarja, azt kéri a gyerek miatt várjak legalább pár évet! Az édesanyja amúgy a kerületben él egyedül, mehetnének oda, de csak az új párja nélkül, gondolom ezért kell a lakás.

2018. márc. 31. 23:16
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Költözz vissza az exedhez. Ezzel spórolsz annyi pénzt, amiből az ügyvédet - legalább részben - finanszírozni tudod.
2018. márc. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
85%
10-esnek igaza van. A gyerekelhelyezés egy 7 éves gyerek esetében nem jelenti élből azt, hogy az anyánál lesz a gyerek.
2018. márc. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
De felmerült bennem, és így lesz 50ezer a gyerektartás hogy közös felügyelet lesz megállapitva. Azért ennyi mert beteg és nekem azt mondták ebben az esetben a fizetés 50% vonható lenne /érzékeny bizonyos ételekre/
2018. márc. 31. 23:20
 15/26 A kérdező kommentje:

És hova? A gyerek életét tegyen tönkre hogy apa hálózsákban a szobájában alszik? Vagy feküdjek oda harmadiknak közéjük?

A gyereket heti kétszer én hozom haza a suliból és olyankor itt is alszik és én viszem másnap suliba, mert a feleségem azokon a napokon tovább van bent a munkahelyén és fordítva is így van.

2018. márc. 31. 23:22
 16/26 anonim ***** válasza:
84%

Már ne haragudj, de az új pasi mi jogon alszik a te ágyadban? Kib.-nám onnan, mint a macskát szarni (mondom ezt nőként).


A gyerek érzéseire pedig pont az van rossz hatással, hogy ott egy ismeretlen f..sz, akivel anyu puszikoldik, és apu, aki eddig a mindennapok része volt, eltűnik a napi rutinból (heti két nap nem hét nap).


Szóval én szépen hazacuccolnék, a pasit kitenném az ajtón kívülre (asszonyka drága mehet a pasihoz b.ni, ha akar, de ezt ne a gyerek melletti szobában csinálja). Aludni pedig nem kell hálózsákban, ha van két szobátok, akkor egyikőtök alszik a gyerekkel (a nagyobbik szobában), a másik meg egyedül.

2018. márc. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
85%
Azt vedd észre, hogy a két szülő közül az, aki nagy ívben tesz a gyerek érzéseire, a feleséged. Odaköltöztetni az új kandúrt...
2018. márc. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
81%
Ja és ha olyan nagy a szerelem, akkor ő is elköltözhet a kandúrjához, akkor neked ott a nagy szoba, a gyerek pedig aludhat egyedül a saját szobájában.
2018. márc. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Nem akarok veszekedni, verekedni a gyerek előtt.
2018. márc. 31. 23:35
 20/26 anonim ***** válasza:
56%

szia, nagyon sajnállak! nem egy nyerő helyzet, elköltözni a nej kérésére aki időt kér és közben mást visz egyből oda, miközben jól belerángatott téged ebbe a helyzetbe és amint látom fel sem nagyon fogod igazából

egy vagyonmegosztási per akár 8 évig is elhúzódhat rossz esetben, na most én nem látok rózsásan semmit a te esetedben

sokszor a nőnek kedveznek a bíróságon

45m2 két embernek kevés, és igen, mondd majd el, hogy te jóhiszeműen költöztél el

én a helyedben nem egyeznék bele a válásba, de csak a feltételek miatt, de ezt a bírónak nem kell tudni

te ne egyezz bele, mert balekot csinálnak belőled és kisemmiznek és még a gyereket is ellened fordítják

kapj a fejedhez

mi a válás oka?

költözzön ki ő a lakásból

ő csalt meg téged láthatóan

és egyébként meg téged palira vettek

bele ne eggyezz a válásba könyörgöm amíg a volt nejed egyedül el nem költözik onnan

csak nem a szeretőjének kellene a lakás???

2018. ápr. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!