Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanács, tapasztalat, válás és...

Tanács, tapasztalat, válás és közös ingatlan, kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

Sajnos válni fogunk. Van egy 7 éves fiam aki az anyjával marad. A közös lakásunk fenmaradó hitelét /1,200,000/ az édesanyám segítségével kifizettem, hogy konnyebben menjen a válás.

Én költöztem el otthonról mert a feleségem azt mondta hogy időre van szüksége de szeretné helyrehozni a válásunk /2 hétre rá már oda költöztette a szeretőjét/

Most ott tartunk, hogy ügyvékkel összeültünk hogy megállapodjunk.

A lényeg, hogy ő marad a lakásban a gyerekkel és gyermektartást fizetek. DE mivel most kezdte az első osztályt ezért nem kötelezhetem arra hogy adjuk el a lakést mivel az én lakhatásom megoldott 45m2 en az édesanyámmal és a párjával!! Mivel a jövedelme 118ezer ft havonta ezért lakáshasz.díjat nem állapitanak meg.

De haza költözhetek az ügyvéd szerint /másfélszoba és bár a titkolja de a gyerek elmondta hogy a J.bácsi mindennap ott alszik és suliba is néha elviszi/

Van ilyen?? Most komolyan??

Volt valaki hasonló helyzetben?? Ha perre megyünk ez várható??


2018. márc. 31. 22:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagyok sajnos jogász, de mikor az én szüleim váltak én 7.es voltam,a húgom 1.osztalyos, apu költözött el tőlünk, és anyának ki kellett fizetnie a ház felbecsult értékének a felét.

Illetve vannak kijelölt ügyvédek, akikhez elmehetsz,és ingyen adnak neked tanácsot ilyen ügyekben,azt nem tudom, hogy per esetén kepviselnek-e, mindenesetre az nem árthat, ha tajekozodsz.

2018. ápr. 1. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Legelőször cserélj ügyvédet. Nem kerül annyiba egy normális ügyvéd, mint amennyivel le fog húzni a feleséged a jelenlegi ügyvéded balf.szsága miatt.

Költözz vissza. A gyerek nyugodtan alhat az anyjával egy szobában, te pedig a kisszobában amíg zajlik a válás.

Itt elolvashatod, hogy miért érdemes visszaköltöznöd: [link]

A gyerektartással kapcsolatban pedig ajánlom figyelmedbe az alábbi linkeket:

[link]

[link]

Ismerősi körben is volt olyan, akiknél úgy alakult, hogy a férj a közös lakás "árának" felével rendezte a gyerektartást (a feleség maradt a lakásban a gyerekkel, a lakás nem lett eladva, de 1/1-ben a feleség nevére került)

A feleséged szépen kifejezve átvert, nem is kicsit.

Az ügyvéded meg nem ér semmit.

Legalább a gyerektartásdíj amit most fizetsz (bírói ítélet nélkül) le van papírozva? Van róla megállapodás írva? Van bizonyítékod, hogy gyerektartásra adtad azt a pénzt a feleségednek?

2018. ápr. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
92%

Költözz vissza most.

A szerető is ott alszik? Hívd fel egy izmosabb haverodat sörözni. Te lakásod (is) neked is jogodban áll vendéget hívni.

2018. ápr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
88%

Nőként és anyaként írom, hogy h.lye vagy, ha hagyod magad kisemmizni.

Az, hogy váltok, oké. Az, hogy otthagyod a lakást az ex-nek, nem oké.

Az, hogy figyelemmel vagy a gyerekre, oké. Az, hogy átestél a ló túlfelére, mert nem akarod eladatni a lakást, mert akkor a gyereknek az iskolába járása stb.stb., nem oké. Szerinted más családok nem költöznek, akár országon kívülre, amikor a gyerek iskolás? DE!!! Ez csak egy hülye indok, amivel meg akarnak ingatni, és ahogy látom sikerült. A gyereknek semmi baja nem lesz a költözéstől, és az esetleges másik iskolától.


Én nem engedném, hogy az exem és az új f_szija az én házamat (is) használják, én nem oldjam meg valahogy, meg még fizessek is 50 ezret a gyerek után. Hát, bocs, de nem!


Én ki se költöztem volna a kéróból, ha az exem meg dugatni akarná magát, akkor menjen máshova, ne a gyerekem szeme láttára játszák el a turbékoló párt.

A gyereknek az a trauma, hogy elválnak a szülei. Erre te kiköltözöl, hogy még nagyobb trauma érje, mert így úgy érzi, hogy az apja elhagyta, nem számíthat rá, mivel nem veszel részt napi szinten az életében, ráadásul odaköltözik egy idegen pasi, aki biztos, hogy csak az elején édeske vele, majd utána lesz az a fiaddal éreztetve, hogy útban van.


Szóval állj a sarkadra, férfi vagy. Ne engedd, hogy kisemmizzenek, az 50ezres gyerektartás az marha sok, te meg nem tudnál új életet kezdeni, gyűjteni sem, anyuka meg ezen kívül is pumpolna, majd te lennél a szemét, ha nem tudnál adni.


Amit én tennék. Nem költöznék ki. Aludnék a kanapén, de a fszi be nem tehetné a lábát. Mondanám, hogy akkor vagy kifizetnek egy összegben, vagy eladjuk és fele-fele.

2018. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Én szeretném ha eladnánk, a feleségem nem. Az én ügyvédem azt mondta, hogy a törvény a gyereket védi és nem kötelezhetem a feleségem hogy adjuk el a lakást mert az a gyerek megszokott környezetéből való kiszakadásával járna.
2018. ápr. 1. 18:04
 26/26 kovpet ***** válasza:
100%
# 25: tényleg cserélj ügyvédet.
2018. ápr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!