Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kényszeríthetnek felmondásra?

Kényszeríthetnek felmondásra?

Figyelt kérdés

Babát várok és ma bejelentettem ezt a munkahelyemen. Mivel napi 11 óra állómunkáról van szó, állandó rosszulléttel küzdök és emellett árut kell átvennem (több láda) szerettem volna terhestáppénzre elmenni. Ezt elmondtam ma a főnökömnek. Még másfél hétig maradnék, hogy meg tudják oldani a munkaerő pótlást. Elsőre rábólintott a főnököm. Aztán!!!!

Felhívott most, hogy hétfőn adjam be a felmondásom és eltekintenek 1 hét letöltendő felmondási időről, így csak 3 hetet kellene letölteni. Ezt megtehetik?

Kiskönyvem még nincs, de már voltam orvosnál a terhesség megállapítása megtörtént.

A cég nem akar táppénzt fizetni nekem gondolom, de akkor mi lesz a szülésig?

Már 11 hetes vagyok, szóval nem azonnal rohanok táppénzre, de már nehezen bírom a reggeltől estig tartó munkát.


2018. ápr. 13. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy felmondj! görény a főnök. Emberi megoldás lett volna, ha könnyített helyet keres..
2018. ápr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Táppenz most!
2018. ápr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem kényszeríthetnek a felmondásra és fel sem mondhatnak. Menj el hétfőtől táppénzre. Ha ők így, akkor te is.
2018. ápr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy felmondj! És semmiféle közös megegyezéses papírt se írj alá!


A munkáltató semmire nem kötelezhet ilyen szempontból!


Szívfájdalom nélkül menj keresőképtelen állományba, a munkáltatóval pedig ne foglalkozz!

2018. ápr. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!