Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezzel nincs semmi baj, nem...

Ezzel nincs semmi baj, nem ütközik semmilyen szabályba?

Figyelt kérdés

Sokat kirándulok, és mindeközben szoktam mobillal képeket csinálni egy jó ismerősömnek, akinek mindig mesélek a kirándulásaimról. A képeken különböző települések, városok utcái, településen kívüli tájak, szántóföldek vannak rajta. Sokszor olyan helyek, ahol amúgy sokan biztos nem állnának neki fényképezgetni, mert amúgy semmi érdekes nincs benne, csak számomra, hogy egy olyan helyen mászkálok amit szeretek, ahol jól érzem magam, és tetszik maga a hely valamiért.

De nem ütközik semmilyen szabályban, ha egy spontán helyen elkezdek mobillal fényképezni? Arra mindig odafigyelek hogy senki ne legyen rajta a képeken, még a távolban se. De mondjuk az nem baj, ha egy fényképemre véletlenül rákerül egy magántulajdonban lévő épület vagy terület a háttérben?


2018. ápr. 15. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem jogellenes, még akkor sem, ha belekerül egy-két járókelő.
2018. ápr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, de ha ezekkel a képekkel valamilyen üzleti célod is lenne akkor szerintem már más a helyzet. Én mindig vigyázok, hogy idegen emberek ne legyenek a képeimen mert többnyire a tájat fényképezem, az albumba nem az idegenek fognak érdekelni
2018. máj. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!