Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor hajléktalan vagyok?

Most akkor hajléktalan vagyok?

Figyelt kérdés

10 éves koromban költöztünk a nevelőapámhoz, de anyukámmal csak 20 éves koromban házasodtak össze,így jogilag nem az apám. Anyukám meghalt 3 éve, a nevelőapám pedig most.

Még mielőtt ez az egész ismerkedés és összeköltözés megtörtént volna a nevelőapámnak volt egy végrendelete, amiben a keresztgyerekére hagyta a lakást.

Akkor nekem mennem kell innen? De nincs hová mennem, még csak most végzek majd az egyetemen, nincs is munkám, csak pár órás diákmunka. Itt élek 10 éves korom óta. Nincs valami jogom arra, hogy maradjak?


2018. ápr. 21. 10:35
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Értem... Nem hiszem, hogy meg tudok fizetni egy ügyvédet. Senkim és semmim nincs. Nincs anyukám és már apukám se. Nincsenek rokonaim. Bárcsak meghaltam volna velük!
2018. ápr. 21. 15:38
 12/14 anonim ***** válasza:
23%
Fiú vagy vagy lány? Párod és barátaid sincsenek? Szerintem első körben keresd elő faterod bankkártyáját és nézd meg, hogy mennyi pénz van a bankszámláján majd szedd le az összeset, mielőtt zárolja a bank. Ezen kívül adj el mindent a kecóból, amit csak pénzé lehet tenni. Talán így lesz annyi lóvéd, hogy kihúzd egy pár hónapig, amíg állást találsz. Én a helyedben ezt tenném. Diákhiteled van? Ha nincs, akkor akár ki is mehetnél külföldre dolgozni egy olyan helyre, ahol van szállás és ellátás. Pl. egy hajóra. Az angolt is gyakorolhatod és pénzt is gyűjtesz. Az egyetemet meg befejezed utána.
2018. ápr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
68%

...ja és addig tuti nem fognak kirakni, amíg állást találsz. Az előző hozzászólók is mondták, vagy másfél évig tuti maradhatsz. Csak kezdj el készülni arra, hogy mi lesz utána.

Na fel a fejjel, fiatal vagy egészséges, előtted az élet és biztos, hogy okos és tehetséges is vagy. Sokan szeretnének újra fiatalok és egészségesek lenni, szóval értékeld amid van és ne engedd el magad (okés tudom, hogy nehéz, mert azért elég nagy tragédia egy szülő elvesztése és most gondolom kilátástalannak érzed a helyzeted, de hidd el, van ennél sokkal rosszabb is)

2018. ápr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
34%

Nem kell neked ügyvéd.

Annyi a dolgod csak, hogy nem költözöl ki az ingatlanból, még felszólítás ellenére sem.

Ekkor a rendőr sem tehet ki onnan, még akkor se tehetne, ha be sem volnál oda jelentkezve. Így az örökös kénytelen lesz bírósághoz fordulni, amely egy év után hoz - talán - határozatot. Te addig csak járj el a tárgyalásokra pontosan és indokold a maradásodat a helyzeteddel.

A végén kapsz egy perköltséget, kb. 20 rugót, amit ki kell fizetned, de ennyit megér, hogy 1 évig laksz, vagy még tovább.

2018. ápr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!