Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben hogyan "dorgálha...

Ilyen esetben hogyan "dorgálhat" meg a munkaadóm, vagyis a főnököm?

Figyelt kérdés

Én sajna nem vagyok a témában otthon.

Tételezzük fel, dolgozom a rendőrségen, és azt mondja a főnököm hogy következő hónaptól "Y" helyen fogok szolgálatot teljesíteni, ami ráadásul a lakóhelyemhez közelebb is van, viszont én nem szeretnék azon a helyen ilyen olyan okból dolgozni, és elém teszi a szerződést hogy írjam alá, vagy írjam rá hogy nem vállalom.

/A munkaszerződésem szerint mind a két hely a körzethez tartozik ahol ő mozgathat engem./

/A munkaszerződésem határozatlan idejű./


- A kérdésem, ha én ilyen esetben azt mondom, nem írom alá, akkor mi van, mi történik/het?

- Ha azt írom rá hogy: "nem vállalom" aláírás. Akkor mit tehet? (elvileg azzal fenyegetőzik hogy fel is mondhat...)

-Van e jogom gondolkodási időt kérni, érek e valamit vele? (Ő köteles e adni)


2018. ápr. 26. 04:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Tételezzük fel, dolgozom a rendőrségen", vagy pedig ténylegesen rendőr/rendőrségi alkal,mazott vagy?

Komolyan gondolod, hogy te szabod meg, hol vagy hajlandó fentartani a törvényes rendet, netán a katona megyszabhatja, kiván-e harci cselekményben résztvenni, a tűzoltó megtagadhatja a haragosánál a tűz oltását?

.

A parancsnok kérése is parancs!

2018. ápr. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A munkaszerződésem szerint mind a két hely a körzethez tartozik ahol ő mozgathat engem."


Itt a válasz.

Minden egyéb ténykedésed szerződésszegés, annak az összes szankciójával.Még arra sem hivatkozhatsz, hogy messzebb van a lakhelyedtől, bár ez amúgy sem lenne indok.

Egyetlen lehetőséged van, hogy kérsz egy beszélgetést és elmondod, hogy miért nem tudsz ott munkát végezni.

Ha komoly az ok, akkor figyelembe fogják venni, mert a céljuk, hogy 100%-osan végezd a munkád.

Ha valami szubjektív hiszti, akkor sajnos a rövidebbet húzod.

2018. ápr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha rendőr vagy, akkor nincs munkaszerződésed.
2018. ápr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!