Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrehajtás - valakinek...

Végrehajtás - valakinek sikerült már Uniós országbnan élő magyartól végrehajtani a bíróság által megítélt összeget?

Figyelt kérdés

Nekem megítélte jogerősen, ez tiszta eddig, na csak az illető szándékosan levett mindent a nevéről, és szépen kiment Németországba, ott pedig van lakása is, számlája is, abszolút jó körülmények között él, azaz be lehetne hajtani rajta, csak nem tudom, mennyire működik így határon át.


Azt hittem, az Unióban ez könnyen megy, de pl a bíróság végrehajtási irodájában azt mondták, hogy kb esélytelen, még nem találkoztak olyannal, hogy lett volna eredménye annak, ha valaki innen kérte külföldi vagyontárgyból / pénzből a végrehajtást külföldön élő magyar ellen, pedig volt már pár ilyen kérelmük.


Tényleg ennyire esélytelen?

Azért kéne tudnom, mert ugye nem kevés pénz maga a megindítás se, ha kérem, tehát jó lenne tisztában lennem az esélyekkel ...


De pl miért olyan nehéz egy német / francia stb (azaz uniós) bankszámláról leszedni a pénzt, amit bíróság megítélt? Tényleg ennyire nem működik ez?


Szívesen vennék tapasztalatokat, véleményeket! köszi előre is



2018. máj. 26. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem egy magyaroszáogi, hanem egy németosázgi irodát kell megkeresni. Vagy egy olyan nemzetközi hálózatot, amelynek mindkét országban van irodája. Amúgy szégyen lenne, ha ez nem működne. A sok hülye EU-s politikus is inkább ilyen kérdésekkel foglalkozna, nem a baromságiakkal.
2018. máj. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ügyvéd vagyok, és tényleg nem működik. A gond az, hogy a lakóhely szerinti végtehajtó az illetékes, aki ugye Magyarországi. Ő nem hajthat végre német bankszámlára, csak Németországi végrehajtó. Ő viszont csak akkor, ha németországi lakcíme lenne. A magyar végrehajtó ilyenkor küld egy megkeresést, hogy van-e németországi lakcíme is, de mindig az a válasz, hogy nincs.
2018. máj. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2

oké, na de ha van neki?

én megjelöltem végrehajtási címként a német címét, ismert, és állítólag ez ilyenkor ugyan a magyar végrehajtónál indul, de az hivatalból megkeresi a kinti illetékes végrehajtót.


na aztán hogy miért nem szokott sikerülni ennek ellenére, azt én se értem ... csak a bíróságon mondták, hogy higgyem el, kb 0% az esélyem.

2018. máj. 26. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!