Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyen munkáltató megtilt...

Munkahelyen munkáltató megtilthatja-e a telefont?

Figyelt kérdés

Üdv!

Kérdésem az lenne hogy jogilag(munkaszerződésben ilyen nem szerepel)"eltílthat-e" ?(nem a telefonozástól mert az egyértelmű). Egy boltról lenne szó.

Jelzem senki se veszi fel a telefont ha vásárló van csak ha fontos.

(Most ezt kitalálták fent és kíváncsi vagyok hogy van-e ilyen)

Válaszokat köszönöm!



2018. máj. 28. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán értlek.

A bolti telefont nem szabad felvennetek?

2018. máj. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A tiltás tudtommal jogszerű, munkavégzés alatt nem használhatod a telefonod.
2018. máj. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen megtilthatja. Nyilván nem ok nélkül teszik. Rajta lógtatok vagy lógtak mások munkaidőben.
2018. máj. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem csak emiatt.

Az adatforgalomban, kommunikációban is zavart okozhat.

Sok helyen vannak érzékeny elektronikus eszközök, van ahová még bevinni is tilos.

A boltokban általában nincsenek ennyire érzékeny eszközök, de ki tudja, sok helyen régi vackok vannak, toldozva, foltozva, lehet hogy megtörik a monitor és a tulaj allergiás rá, vagy csak félreértésből gondolja, hogy kárt okozhat, ki tudja, ha nem szereti, akkor megtilthatja.

Próbálj vele vitatkozni és lehet, hogy igazad lesz, amit az utcán konstatálhatsz szomorúan, a kirúgás után.

2018. máj. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatónak joga van megtiltani a munkaidőben történő szórakozást, magánéletélést.
2018. máj. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Próbálj vele vitatkozni és lehet, hogy igazad lesz, amit az utcán konstatálhatsz szomorúan, a kirúgás után."


Nem értem, honnan jön ez az attitűd, hogy ha vitázol a főnökkel, akkor a következő percben már ki vagy rúgva. Ez azért elég meredek hozzáállás, és nem hiszem, hogy ezt kellene terjeszteni széles fórumokon.

2018. máj. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Nem értem, honnan jön ez az attitűd, hogy ha vitázol a főnökkel, akkor a következő percben már ki vagy rúgva. Ez azért elég meredek hozzáállás, és nem hiszem, hogy ezt kellene terjeszteni széles fórumokon."


Próbáld ki.

2018. máj. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Próbáld ki."


Képzeld el, próbáltam már. Ez a baj amúgy a munkavállalókkal, hogy szarnak még megszólalni is, nehogy kirúgják őket, pedig nem kéne, mert a kirúgás nem ezen múlik. Én sosem szartam szólni a főnökeimnek, ha valami gondom volt.


Szóval arra kérlek, ne terjeszd ezt a szolgalelkűséget. Lehet neked jó úgy az életed, hogy minden percben rettegsz, hogy kirúgnak, ha kritikával élsz valamivel szemben, de nagyon rossz irányba visz el, ha másokba is ezt sulykolod.


Ez persze nem jelenti azt, hogy a kérdezőnek feltétlenül igaza van. De nehogy már automatikusan kirúgjanak valakit, mert nem ért egyet valamivel a munkahelyén.

2018. máj. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, valóban belátom vannak különböző pozíciók egy munkahelyen, van aki többet megengedhet magának, de speciel általánosságban senkinek nem tanácsolom, hogy ha a főnöke megtiltja a telefonálást, akkor vitatkozzon vele.

Szerintem könnyen megkaphatja, hogy: - kívül tágasabb.-

Semmi köze a szolgalelkűségnek ehhez, ez a munkahelyi fegyelem kategóriája, amit csak kevesen szeghetnek meg.

Mondjuk abból semmi baj nem származhat, ha az admirális smicisapkában jelenik meg a hajóhídon, de ha a matróz teszi azt, akkor nem lennék szívesen a helyében.

2018. máj. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6: Figyu, erre nincs biztos recept. Ha olyan a főnök, hogy nem fogadja el, hogy az alatta dolgozónak is lehet igaza, akkor kirúghat. Pláne ha addig küzdesz, míg végül érvényesítik az általad mondottakat. És ez nyilván nem úgy van, hogy rendkívülivel rúg ki, hogy másnap már nem is kell, hogy menjél, hanem a szerződésed lejártával bocsátanak el valami koholt indokkal.

Ez persze attól is függ, milyen jellegű munkakörd töltesz be: Elbocsátás esetén hónapokig kell keresni a megfelelő embert a helyedre, vagy pedig bárki el bírja végezni, és százan állnak sorba.

2018. máj. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!