Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki lehet így rakni a bérletemből?

Ki lehet így rakni a bérletemből?

Figyelt kérdés

E hónap negyedikén közölte a bérbeadó, hogy tizennegyedikéig távoznom kell a lakásból - mielőtt felmerülne; nem szegtem szerződést, nem rongáltam, rendesen fizetek.


Felhívtam rá a figyelmet, hogy a papír nem jogszerű, mert nem szívességi lakáshasználó vagyok, ha bérleti díjat fizetek és nem is idomult a törvényes határidőhöz.


Megígérte, hogy akkor hoz egy rendes felmondást.


Vártam-vártam, hogy ezt megtegye, erre ma beállít a teljes pereputtyával és rendőrökkel, hogy rakjanak ki engem. A rendőr azt mondta, hogy a közléstől számítottan (mindegy, hogy az milyen, és mit tartalmaz) 15 napom van elmenni, vagyis 19.-e, reggel 8 óra.


A törvény viszont így szól...


" Ptk. 6:347. § [Rendes felmondás]


(1) A határozatlan időre kötött szerződést bármelyik fél a hónap tizenötödik napjáig a következő hónap végére mondhatja fel. "


Akkor most így mi van? A rendőrnek higgyek vagy a Ptk-nak és az ügyvéd ismerősnek, aki szintén ezt a Ptk szakaszt nevezte meg, és azt mondta, hogy ameddig nem mond fel rendesen írásban, annak nem telik le a határideje, nem lehet kitenni?



2018. jún. 14. 18:25
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Sok választásom nincsen, a tömbben rengetegen ismerik az előzményeket, vannak tanúim, videofelvételeim és hangfelvételeim, amik bizonyíték ügyileg segíthetnek, ha nagyon elfajulna a dolog. A törvény szerinti igazamért ki fogok állni, ami persze nem lesz egyszerű menet úgy, hogy a rendőrök is mondták, hogy a tulaj hülye, mint a föld, és állítólag papírja is van róla...
2018. jún. 14. 20:59
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyomtasd ki a PTK adott §-át.

Ha jön a rendőr, akkor mutasd meg neki.

Ha erősködik, akkor fenyegesd meg, hogy bemész a kapitányságra, és a főnökét kéred meg, hogy tartson neki oktatást a munkavégzésével kapcsolatban.

Jól mondták neked egyébként, rendőr kizárólag jogerős bírósági végzés esetén járhat el. És még akkor sem úgy, hogy kihívják a 107-et, hanem a bírósági végrehajtó jön kilakoltatni, és neki segít a rendőr a munkájában.

2018. jún. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Ahogy írták, rendőr kizárólag jogerős bírósági végzés esetén, a végrehajtóval együtt intézkedhet.

Ha megpróbál "csak úgy" kirakni, az törvényellenes, és kirúghatják emiatt. (Több rendőr is mondta már ezt nekem, az egyiknek elmondása szerint az egyik kollégáját rakták ki.)

Tehát ha tényleg felbukkan az a rendőr megint, akkor először is dugd az orra alá a Ptk-t, egyidejűleg pedig közöld vele, hogy panaszt fogsz tenni.


2. Szóbeli felmondás nincs, írásban kell megtenni, és szabályosan (a Lakástörvény előírásainak megfelelően).


3. Indíthatsz egy birtokvédelmi eljárást a helyi jegyzőnél akár most is. Ha egy évnél régebben bérled a lakást, akkor majdnem 100%, hogy meg is fogod kapni a birtokvédelmet. (Van egy minimális esélye annak, hogy a jegyző hülye, és nem ismeri pontosan a vonatkozó jogszabályokat, ezért nem teljesen biztos.)

Ehhez egy nyomtatványt kell kitöltened, plusz fizetni 3000 Ft-ot; pontosan töltsd ki az összes rovatot, írd bele mindenképp, hogy írásbeli felmondás nem történt, csak szóban szólítottak fel a lakás elhagyására; és csatold mellé a bérleti szerződés másolatát.

Ez egy viszonylag rövid eljárás, pár napon belül kiküldik a tulajdonosnak a kérelem másolatát, annak átvételétől ketyeg az óra, ha jól emlékszem, 15 napon belül kell meghozni a határozatot.

Ha pedig az megvan, akkor adott esetben már azt is mutogathatod a rendőröknek. (Addig meg a kérelmet, hogy megindítottad az eljárást.)


Ez persze nem jelenti azt, hogy bármeddig ott maradhatsz a lakásban; ha megírja végre a szabályos felmondást, akkor az már kötelez téged is.

2018. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Én is csak ezt a normális felmondást szeretném, nem a nyakán maradni - pláne ilyen viselkedés után :)


Még annyit meg tudnál tenni, hogy ha van valamilyen törvény arra, hogy csak végrehajtó intézkedhet, és hogyan, azt bemásolod, hogy azt is meg tudjam mutatni?

2018. jún. 14. 22:09
 15/15 A kérdező kommentje:

Még egy gyors kérdés:

És mi van akkor, ha pont a főnöke utasítja erre a rendőrt, és a következmények ellenére kidob? Van a kapitányságon egy százados, akinek azzal, hogy nem mentem el fülemet-farkamat behúzva akár a híd alá is csak, hogy az ismerősének a tulajnak, ne legyen baja, nagyon a bögyében vagyok.

2018. jún. 14. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!