Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nők, ti igazságosnak tartanáto...

Nők, ti igazságosnak tartanátok az úgynevezett "férfi abortuszt"? Miért? (Tényleg csak nők válaszoljanak! )

Figyelt kérdés

Nyilván nem szó szerinti abortusz, hanem egy jogi lépés amiben a férfi lemond a megszületendő gyermekéről.


Jelenleg ugyanis ha az apa akarja a gyereket de az anya nem, az anya elmehet abortuszra. Viszont ha apa nem akarja de az anya akarja akkor az apa így járt, és fizetnie kell a gyerek után.


2018. jún. 29. 15:09
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
86%

#8

Mert baromi jó sora van egy olyan gyereknek, aki apa nélkül nő fel, de az anyja feji az esetleges egyéjszakás kalandját, mint a tehenet.

Vagy nem egyéjszakás, de a pasi nem akarta.

Hogy megértsd miről van szó!

A nő hozhat döntést, a pasi meg nem, hogy akar e gyereket vagy nem.

Pedig ez nem csak olyan horderejű dolog, hogy babfőzelék legyen, vagy krumplis tészta az ebéd.

2018. jún. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
96%

#10


Ezt írtam:

" Mert legyünk őszinték, vannak akik direkt esnek teherbe, a pasi megfogása, vagy tönkretétele céljából. "

... és nem ezt:

"... sokan direkt, anyagi megfontolásokból esnek teherbe."

A két mondat teljesen mást jelent!

Vagy működött a tudatalattid? :D


Nem tudom, hogy te eddig valami elefántcsonttoronyban éltél, vagy most húzkodtak ki valami őserdőből, hogy soha nem hallottál nőkről, akik gyerekkel akarják megfogni a pasit, vagy elválasztani a feleségétől?

Természetesen olyanok is vannak, akik kiszúrnak valami pénzes ürgét és attól esnek teherbe, de speciel én nem erre gondoltam.

Erre TE gondoltál!

2018. jún. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
8%
Ugyan már, a mai világban mégis miért lehetne "megfogni" a pasit egy gyerekkel?:D Ez nem a 18. század, ébresztő. A nős pasinak pedig miért is segítség, ha úgymond lemondhat a félreb..szásból születendő gyerekről? Miért, akkor az nincs is, megcsalás se történt?:DD
2018. jún. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
85%

#13

Kérlek ne fárassz a hülyeségeiddel!

Az erőltetett, értelmetlen válaszodból látszik, hogy nem is téma miatt vitatkozol, hanem hogy csak mondjál valamit. Mindegy, hogy mit, csak a tiéd legyen az utolsó szó.

Nos, nagyvonalú leszek veled, írj még egy utolsó "bölcsességet" mindnyájunk hasznára, ígérem már nem fogom megválaszolni!

2018. jún. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
45%

Azzal èn nem èrtek egyet, hogy a ffi nem dönthet ùgy, hogy nem akar gyereket. De van lehetősège eldönteni, csak nem utòlag, hanem amikor a elveti az òvszer hasznàlatàt. Nem egy ìgeretesnek tűnő kapcsolatomnak vetett vèget az, hogy amikor az első alkalomra került sor (került volna), akkor jött az, hogy de mièrt nem szedek gyògyszert. Mondjuk mert nem akarom egèsz èletemben mestersèges hormonokkal szabàlyozni a testem működèsèt..

Szerintem addig amig sok fèrfi (nem mind ès nem is àltalànositok) csak a nőkre akarja hagyni a vèdekezèst, addig nincs èrtelme ffi abortuszròl beszèlni. Tènyleg igy is sok van, aki semmi felelőssèget nem vàllal, csak az örömöket akarja èlvezni, akkor vègkèpp minden felelőssèget àthàrìtanànak a nőkre.

2018. jún. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Estádio de Felchút ***** válasza:
61%

Férfiként válaszolnék: értem a koncepciót, és vallom, hogy a gyerekvállalásnak mindkét fél egyhangú, konszenzusos döntésén kell alapulnia.

Azonban a gyermeket - tetszik, vagy sem - fel kell nevelni, el kell tartani, el kell indítani az életben. Akkor is, ha bármelyik szülő úgy gondolja, hogy ez nem az ő felelőssége - ez esetben Állam bácsi, azaz én, te, és a többi adófizető kell, hogy helytálljon.

Bármikor helytállok egy gyerekért, akit én csináltam. De más zabigyerekéért hadd ne kelljen már adófizetőként nekem állni a cehhet, koma!

Ne az én pénzemből játsszunk turbóliberalizmust.

2018. jún. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
23%

"Kérlek ne fárassz a hülyeségeiddel!


Az erőltetett, értelmetlen válaszodból látszik, hogy nem is téma miatt vitatkozol, hanem hogy csak mondjál valamit. Mindegy, hogy mit, csak a tiéd legyen az utolsó szó."


Mindig ezt szoktad mondani, ha a butaságaidat megcáfolják, és elfogynak az érveid, a személyeskedéssel próbálkozásod meg lepereg?:D Szánalmas.

2018. jún. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
90%

71%-os

Én sem láttam tőled érveket, csak szándékos félremagyarázást és butaságokat, de ez a pontszámaidon is látható. Te vagy az, aki rendszeresen a többiek hozzászólásait bírálja, de egy önálló gondolata nincs. Szerintem se erőlködj!

2018. jún. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 15-ös, majdnem igazad van!

Csakhogy ameddig fizikálisan a nő viszi a bőrét a vásárra, (abortusz vs. szülés) addig elsődleges érdeke neki védekeznie, ahogy te is meg tudtad tenni azzal, hogy elhajtottad a pasit, aki nem akart óvszert húzni.

Gyakorlatilag azzal is a nő védekezik, hogy MEGKÖVETELI az óvszer használatát. Nem mellesleg a különböző nemi betegségektől is védelmet ad, de most nem ez a téma.

2018. jún. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Engem inkább az érdekelne, mivel szankcionálják a férfit, ha meggondolja magát valamiért (nem lehet több gyereke például, vagy felébrednek az apai ösztönei), s felveszi a kapcsolatot a gyerekkel vagy a nővel? Mert ugye itt arról lenne szó, hogy mindent megszakít a nővel és a gyerekükkel kapcsolatban véglegesen.


Gyereknek joga lenne megtudni a biológiai apa nevét? Kapcsolatba is léphetne vele?

Apa rokonai mennyire szólhatnának bele? Tehát a nagyszülőknek lenne joguk látni az unokájukat?


Ha csontvelődonornak kellene a testvér, akkor jogilag nem vehetné fel vele a kapocsaltot, szóval büntetni és tiltani kellene akkor is, ahogy a műtétet elvégző orvosokat is.


Szóval elég sok szabályozandó részlet van, csak úgy, mint pl. béranyaságnál.

2018. jún. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!