Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben a fiút/férfit...

Ebben az esetben a fiút/férfit szerintetek lehet pedofíliával vádolni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy 14-16 éves lány, akinek még meg sem jött a mensie, nem is nőnek a mellei, szőrösödni sem szőrösödik itt-ott, ráadásul fiatalabbnak is néz ki a koránál egy kicsit és leszeretne feküdni vele egy srác, vagy egy férfi, akkor őt szerintetek lehet pedofíliával vádolni? Hisz végülis, nem akkora, mint egy 8 éves kislány, ráadásul betöltötte a 14-et is, ugyanakkor a másodlagos nemi jellegek még nem alakultak ki nála valamiért.

Igazából nem tudom, hogy van-e ilyen, de ha lenne, akkor szerintetek a bíróság mi alapján döntene?

Én szerintem a lány szellemi érettségét nézném.



2018. júl. 20. 08:33
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Persze, nem teljesen ugyanaz, de azért mégis.
2018. júl. 20. 15:24
 12/19 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy ha valaki elég döntésképes ahhoz, hogy eltudja dönteni, hogy ő most akar-e szexelni, vagy sem, akkor ahhoz is elég döntésképesnek kéne lennie szerintem, hogy azt döntse el, hogy akar-e alkoholt fogyasztani, dohányozni, vagy sem.

De ehelyett mi van? 18 év alatt nem vehet alkoholt, nem mehet el szavazni, stb...

2018. júl. 20. 15:31
 13/19 A kérdező kommentje:
Szóval szerintem felesleges ahhoz kötni a beleegyezési korhatárt, hogy már a 12 évesek is orrba-szájba csinálják.
2018. júl. 20. 15:34
 14/19 A kérdező kommentje:
Ráadásul én nem is mondanám őket döntés képesnek, sokkal inkább befolyásolhatónak. Túl könnyen rálehet venni őket valamire. Mondasz nekik 1-2 szép szót és már szétteszik a lábukat.
2018. júl. 20. 15:42
 15/19 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ha a törvény tiltaná, akkor nem "tennék szét"?
2018. júl. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

De igen, igazad van, viszont ezzel én nem azt akartam mondani, hogy tiltani kéne, hisz tiltani sajnos nem lehet.

Csak szerintem az, hogy 12-14 évesen már aktív nemi életet élnek, nem ok arra, hogy 14 év legyen a beleegyezési korhatár. Vagy ha mégis, akkor vigyék le nyugodtan lejebb az alkoholt, a dohányt is. Hisz döntés képesek elvileg...

Nem tudom, hogy érted-e, mit akarok ezzel mondani.

2018. júl. 20. 17:06
 17/19 kovpet ***** válasza:

"Akkor az alkohol, cigaretta korhatárát miért nem viszik le 14-re?"


Nem is tilos alkoholt vagy cigarettát fogyasztania egy 14 évesnek. Számára eladni tilos azt.

2018. júl. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
#17 Azt tudom, hogy nem illegális. De én úgy értettem, hogy 18 alatt nem lehet venni. Na, de mi alapon? Ha valaki 14 évesen eltudja dönteni azt, hogy akar-e szexelni vagy sem, akkor azt is elkéne tudnia döntenie, hogy akar-e alkoholt venni, vagy sem. Nem?
2018. júl. 23. 09:57
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol és dohánytermékek károsítják az egészséget, még kis mennyiségben is. A megfelelő védekezéssel folytatott nemi élet pedig nem. Nem kell keverni a kettőt, mert más típusúak.
2018. júl. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!