Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha meztelenul jarkalok otthon...

Ha meztelenul jarkalok otthon es szemben vagy egy iskola feljelenthetnek?

Figyelt kérdés

A szitu az az, hogy szemben van velem egy vallasos iskola. Amikor otthon vagyok reggel vagy este elofordul, hogy meztelenul rohangalok a lakasban. Nekem ogy kenyelmes amigy is az en lakasom.


Van fuggony, rajta ilyen atlatszo, nem csak sotetito. Eddig azt hittem ha csak nincs felkapcsolva a villany nem latnak be, mert en sem latok at az iskolaba.


De ma a postaladamban bolt egy uzenet, hogy a gyerekek tobbszor latnak engem es emiatt feljelentenek ha nem oltozom fel...



Van okom komolyan aggodni emiatt?



2018. júl. 21. 09:46
1 2 3 4 5
 31/43 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

ma 18:33


A kérdés szerint ma kapta.

2018. júl. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

Igen igen, ma heten kaptam a levelet.


Nincs mar tanitas de vasarnaponkent meg van valamilyen vallasos taitas mert hallom, hogy 11kor enekelnek a gyerekek... meg jonnek ertuk a szulok.


Amugy ha 15 m van koztunk akkor szerintem sokat mondtam. Eleg szuk az utca.

2018. júl. 22. 08:44
 33/43 anonim ***** válasza:
76%

BTK.

"Szeméremsértés


205. § (1) Aki magát nemi vágyának felkeltése vagy kielégítése céljából más előtt szeméremsértő módon mutogatja, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Ennyi.

Esetedben nem tudnak semmi nemi vággyal összefüggő dolgot rád bizonyítani, tehát az illetőt elküldheted, hogy az anyukájával (ill. apukájával) tárgyaljon a nemi vágyáról.

Kizárólag tőled függ, hogy veszel-e vastagabb függönyt, vagy a meglévőt is leszeded. Bajod nem lehet egyikből sem.

2018. júl. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

Én most túllépnék azon, hogy feljelenthetnek e vagy sem, csak az lenne a kérdésem, hogy TÉGED nem zavar, hogy egy egész iskola (kicsik és kamaszok vegyesen) látnak meztelenül?

Mert az emberek 90%-át ez zavarná, még azokat is, akik a családban egyébként elfogadják a meztelenkedést.

2018. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 Williamspear válasza:
55%

Örülök, amikor a nemzet "ifjúsága" vitatkozik minden ismeret nélkül, s oktatja ki egymást... :D


a.) Ez egy panel vagy régi építésű lakótömb, amiben kérdező lakása van. Valószínűleg 3-4 emeletes, amiben a kérdező a felső szinten lakik. Az iskola távolsága 10-20 méter között lehet.


b.) Egy lakásba való belátás függvénye, hogy milyenek a fényviszonyok. Ha kint tűző napsütés van és a belső helyiségekben nincs plusz fény (villany) felkapcsolva, akkor nem látni egyáltalában be, ha van egy olyan függöny, ami a fény útvonalát megtöri. Ellenkező esetben - pl. nincs semmi függöny és az ablak nyitva esetében is - belátni!


c.) A jog esetében a jogok egymáshoz rendelt viszonya alá- és fölérendelt. Az erkölcs ugyan nem jogi kérdés, de azt sem kellene figyelme kívül hagyni.


Gratulálok, hogy ilyen sok jogból, fizikából és erkölcsi kérdésekből jól tájékozott ember van kicsi hazánkban.


a.) Kérdező nem vétkes, mert belátni hozzá. Azaz semmi köze sincs azon hozzászólásoknak, ami a fürdőszoba ablakok méretét firtatja... DE! Pont azért van építészeti előírás arra, hogy a felépítményre az épület elhelyezkedése miatt milyen és mekkora ablak tehető, mert elejét veszi az egyik ingatlanról való másik ingatlanba való belátás tényét!!! Ha kifordítom a "kesztyűt", azt is akadályozza, hogy a szomszéd Pistike kukkolhassa a csinos, MILF szomszédanyukát, mert náluk a fürdőn 6x2,4-es teraszablak van! :D Annak a kedves válaszadónak, aki azt írta, hogy "qrvanagy" fürdőszoba ablakot is felrakhatok, ha akarok... üzenem, hogy NEM! Teheted, de ha engedély nélkül teszed és a szomszéd feljelent (jogosan), akkor ne morogj, ha köteleznek utána a megszüntetésére!!!


b.) Kedves Kérdező! Ha belátnak, akkor annak egyszerű oka van! Reggel és este tavaszi, nyári időben is be lehet látni, ha nincs megtörve a fény valamivel! Télen meg simán és mindig! Sűrűbb szövésű díszítőfüggöny vagy üvegfólia teljesen megfelel. Előbbi esetében, ha kint sötét van és bent fel van kapcsolva a villany, akkor is sok minden látható... ;) Az üvegfólia a legjobb, mert csak minimálisan csökkenti a fény bejutását, de kintről semmi sem látható a benti térből..


c.) Ebben az esetben, a gyermekek védelméről szóló 1997. évi XXXI. törvény

erősebb, mint a Büntető Törvénykönyv 194.§, ami a személyes szabadságot taglalja! Tehát: ha feljelentenek, akár bíróság elé is citálhatnak, ha nagyon rámenős a feljelentő... (pl. az iskola igazgatója jelent fel, akkor egészen biztos, hogy idézés lesz a vége!). Más kérdés, hogy sokan a személyes szabadság alapú jogukat sokszor - egoizmusból - más törvények elé helyezik és elvárják, hogy azt egy egész ország tiszteletben tartsa! HÁT NEM! Itt jegyezném meg, hogy a kedves Kérdező is nagyon meg lenne sértődne, ha a cigányok molesztálnák és amikor rendőrt hív, majd a "közszerv" elengedi a kisebbségit, mert ugye neki etnikuma miatt "plussz" jogai vannak mert és ugye az egész csak fajgyűlölet, aki mindenkiből fröcsög... s persze a "szegény, rendes" cigányember! Nagyon meg lennél sértődve, ugye kedves Kérdező!!!

S talán akkor térjünk rá az erkölcsi kérdésekre... Kedves Kérdező! Nem gondolod, hogy talán jó lenne, ha alsó tagozatos deákok nem látnának minden reggel szép, esztétikus ciciket és csupasz nyulacskát szaladgálni, netán időnként egy méretes farokgyíkot?! Szerinted ez helyes?! Mit tennél, ha mondjuk egy börtönt létesítette volna ott, ahol most az iskola áll és reggelente 150 férfi elítélt nyálától tocsogna az utca! :D Hej, de gyorsan megoldanád a problémát és nagyon fel lennél háborodva, hogy "kukkolnak" a rabok!!! :D Más... ha a te majdani gyermeked (lányod) mesélné otthon, hogy az iskola ablakából szünetben egy cicis néni csupasz nyuszival szaladgál az ablakában és néha egy bácsi van nála, akinek a fütyije napozik a reggeli napfényben, mennyire dühösen rohannál be az igazgató úrhoz?!


Hmmmm... szempontok... nézőpontok... realitás hiánya... jog hiánya... erkölcs hiánya... DE leginkább az önző, buta társadalmunk!

(Az idiótákról már nem is beszélve!)

2018. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
71%

hát bocs utolsó, nagyon bölcsnek TŰNIK, de elég sok zagyvaságot hordtál össze.

az erkölcsöt semmiképpen se keverjük a joggal, a másik pedig h tövény és törvény azonos szinten vannak a jogszabályok hierarchiájában azaz amit leírtál, az egész egyszerűen valótlanság.

2018. júl. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
36%
Williamspear, ki a p***a vagy te, valami jogász, és betekintésszakértő?:o
2018. júl. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

Na varjatok :’D


Az ablakomon van sotetito (ugye azt nem tartom allandoan behuzva), egy ilyen feher atlatszobb, es egy szunyoghalo (az mindig ki van feszitve).


En eddig nem tudtam, hogy ide barki belat, sot felteteleztem, hogy velem szemben pont tanari van mert neha latom, hogy a tanarnenik ott gyulekeznek, es egy kisebb szoba mert ott mas szinu a fuggony mint tole balra jobba 4-4 ablakon. (De ez csak eltetelezes)


Egyebkent most hogy igy megtudtam, hogy nezegetnek nem igaz erdekel. Ezek foleg nok, meg egy ferfit sem lattam az epuletben. Cicijuk meg nekik is van.


Egyebkent nem panel hanem egy regi epitesu lakohaz es ez ugy nez ki kb h az ablak amin belatnak az a nagyszobaban van, ebbol az egyik pont szemben van a folyosoval ahol a furdo/wc es halo van. A folyoso vegen van egy ablak es sokszor van, hogy kereszbe sut a nap. Lehet hogy ezert latnak be neha. (Vagy mindig :’D) na en ezen a folyoson szoktam reggel/este amikor keszulodok meztelenul flangalni.

2018. júl. 22. 18:58
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

Nálad függöny + szúnyogháló, meg náluk is függöny, és mégis belátnak??? Ezt mégis hogy?

Amúgy tinderen fennvagy?

2018. júl. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
58%

Williamspear, tényleg nem kellene okoskodnod, ha semmihez nem értesz.

Mint írták is már, egy törvény erősebb lehet egy rendeletnél, de két törvény egyenlő "erős".


Az általad említett 1997. évi XXXI. törvény melyik paragrafusát gondoltad ráhúzni erre az esetre? Szerintem nem fog menni.


Nézz utána az OTÉK 37. §-ában: ha 3 m-nél nagyobb távolságra van a házfal a szomszéd telek határától, akkor arra egy egész falas teli ablakot is be lehet tenni a fürdőszoba fala helyett.

2018. júl. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!