Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg annak kell több...

Tényleg annak kell több házimunkát végeznie, aki otthon van?

Figyelt kérdés

Nálunk a házimunka mindig közös feladat volt, mindenki kivette a részét belőle, egészen eddig. A nővérem júniusban befejezte az iskolát, és elment dolgozni. Nekem ugye nyári szünet van. Azóta alig hajlandó itthon megmozdítani valamit, mindig azt mondja, hogy ő elfáradt, korán kel utazik, a munka is fárasztó. Én pedig úgyis egész nap itthon vagyok, ezért szerinte egyértelmű, hogy nekem a rá eső részt is meg kell csinálnom hiszen "én ráérek". Ő pedig azon kívül, hogy a ruháit kiviszi a szennyesbe, semmit sem csinál. A kinti, kerti munkákról már nem is beszélve. A szüleink nem szólnak ebbe bele, ők csak annyit mondanak, hogy intézzük el egymást közt, nekik csak az a lényeg, hogy kész legyen minden, hogy ki csinálja az részletkérdés.

Én már nagyon unom, hogy minden egyes nap ezen megy a vita köztünk.

Szerintetek kinek van igaza? A házimunkából mindenkinek egyenlően kell kivennie a részét, vagy annak többet kell csinálnia, aki otthon van?



2018. júl. 17. 11:42
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
82%
Ha a nővéred a fizetéséből ad a rezsibe, akkor szerintem neked kell több házimunkát végezni.
2018. júl. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
73%

te akkor ugye nem adsz a költségekbe és otthon vagy.

ő ad bele? ha igen, akkor mivel ő azzal járul a közöshöz, te meg a takarítással, amúgy mi a feladat? berakni napi egy mosást? meg elmosogatni? ha csak te vagy otthon akkor van két tányér? meg heti 1* porszívózni, felmosni?

2018. júl. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk is az csinálja aki otthon van. Én gyakran vagyok szabadnapos hétköznap, akkor én takarítok, ha pedig hétvégén dolgozom, akkor a párom.
2018. júl. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
87%
Természetesen annak kellene többet vállalnia, aki otthon mereszti a hátsóját, főleg, ha a másik anyagilag is hozzájárul a háztartáshoz.
2018. júl. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
88%

Leginkább megegyezés kérdése, hivatalos szabály nincs rá...


Nekem nem érv, hogy ráérek, mert utálom a házimunkát, ha eltart valaki, még akkor sem csinálom meg helyette az egészet... De elég logikus, hogy ha valaki tényleg kevésbé ér rá s még ad is pénzt, akkor kevesebbet várok el tőle munkában. Empatikus is vagyok és megértem, ha valaki elfárad, ha dolgozik (bár semmit sem csinálni sokkal fárasztóbb tud lenni, próbáltam mindkettőt)...


Sajna nem tudom, hogyan tudnátok ezt megbeszélni, hiszen a tesód álláspontja elég stabilnak látszik, miért is engedne belőle?

Te vagy megcsinálod az egészet, vagy nem, a felesleges vita nem tudom, mitől lehetne hasznosabb.

2018. júl. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
77%
#2: Ne kicsinyeld le a házimunkát. Mi is ketten vagyunk, a konyhai munka úgy napi 2 óra (pedig rém egyszerűen igyekszem főzni), takarítani persze lehetne sokkal többet, van KERT, ahogy a kérdezőnél is, ez egyeseknek 1-2 óra locsolás, 1 óra kapálás vagy mikor mi... Sok az.
2018. júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
31%

6os én is 8 óra meló mellett csinálom és nem állok napi két órát a konyhában...

hétvégén főzök többfélét, szerdáig nem főzök, csütörtökön valami egyszerű, pénteken lehet rendelni, szombaton is főzni közösen. ebben mi két óra naponta? amíg én megfőzök, férjem elmosogat.

2018. júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 Crisopher ***** válasza:
67%
A nővéred napi 8 órát dolgozik. Neked hány órát kéne házimunkára fordítani 1 nap? 1-2-t? Esetleg 3-at? Ez azért messze van a 8 óra munkától. Jogosan várja el tőled.
2018. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
79%
Egyertelmu, higy azh csinálja, akinek ideje van ra
2018. júl. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
78%

Ha egész nap otthon lennék, a család meg dolgozik, akkor biztos, hogy megcsinálnám.

Ha elkezdődik neked is újra a suli, akkor jöhet az újratervezés, mert akkor nyilván nem várhatják el, hogy mindent te egyedül.

2018. júl. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!