Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy orvosnak tilos drogozni...

Egy orvosnak tilos drogozni szabadnapokon (amfetamin)?

Figyelt kérdés
Úgyértem, hogyha ez kiderül akkor csak a szokásos procedúra van, ami minden átlagos embernél... Vagy ezért kizárhatja a kamara?
2018. júl. 25. 01:05
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Életem kérdése :D
2018. júl. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Válasz is érdekelne...
2018. júl. 25. 01:20
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

igen bármilyen hihetetlen tilos drogoznod ha emberek életéért felelsz. (nem mintha más munkánál szabadna)

ÉS a kamara kizárása lesz a legkisebb bajod.

2018. júl. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Az alkalmi, öncélú drogfogyasztásokért nem szokott, max csak kisebb bünti járni, de általában még az sem ha az illető hajlandó elvonóra menni... Aztán meg ki tudja, hogy máskor folytatja e. Egy gépészt pl. nem fognak ilyenért kirugni, de ha valamilyen személyes oknál fogva mégis, akkor bármikor talál másik munkát a gépészmérnöki diplomájával...

Az átlagos embereknél tehát ez így megy.

Ezért kérdeztem, hogy egy orvosnál ez milyen következményekkel járhat...

Ha szabadidejében néha bedob egy kis spurit, de mindig mire dokgozik, vagy akármi, addigra kiürűl a szervezetéből, úgy intézi, akkor mi a helyzet?

És kultúráktan, biztonságosan csinálja az egészet... Igazából ki sem derülhetne, de ettől most tekintsünk el.

Az ilyesfahta droghasználat puszta ténye ok lehet e arra, hogy visszavonják az engedélyét, elvegyék a diplomáját, stb.?


Amúgy egy szóval nem írtam, hogy én lennék ez, akkor tudnám a választ is.

2018. júl. 25. 02:34
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal kizárhatja a kamara... Attól függ, honnan jut amfetaminhoz. Pl. ha egy orvos a munkaeszközeként használatos készítményeket használja saját célra, azzal veszélyeztetve a saját vagy mások életét, az szakszerűtlen, etikátlan és törvényellenes. Tehát lehet belőle komoly probléma. Gyakorlatilag pont olyan, mint vényköteles gyógyszereket indokolatlanul felírkálni és kiváltani.
2018. júl. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ez jogos. És vajon, ha veszi?

Tudtommal arra felesküdnek, hogy szándékosan senkinek sem ártanak, úgyhogy ha joerősen elítélik egy általa kezdeményezett erekedésért akkor simán kizárhatják. De más jellegű büncselekmények és erkölcstelen viselkedés formák hasonló eredményekkel járhatnak e?

Illetve a függőség "betegség", vagyis ez azért szvsz nem érdemel olyan szankciót ami tönkre teszi 11+ év tanulását és munkáját.

Ha valaki tud biztosat az feltétlenül írja meg!

2018. júl. 25. 02:56
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben nincs ilyen éles határvonal. Nem doki vagyok, hanem pszichológus, de hasonló szankciók vannak nálunk is, mint a dokiknál.


Úgy mondanám, hogy van az a szintű függőség, ami az embert alkalmatlanná teszi a munkája ellátásában. És ha ezzel balesetet (műhibát) okoz, vagy bármilyen más módon más életét veszélyezteti, akkor kizárhatják. Elvégre is, a szakember maga felel magáért és ha nem képes felmérni, hogy mit tud teljesíteni és mit nem, később pedig egy komolyabb probléma kapcsán kiderül, hogy önhibájából és inkompetenciájából adódóan történt baleset, akkor eléggé esélyes, hogy kizárják.

Hogy erkölcsileg és "bűnösségre" mi fér bele, az szintén esetfüggő. Nyilván az nem a szakmai feladataihoz tartozik, ha volt gondja adócsalással vagy gyorshajtással. Egy rendőrnél számítana, eü dolgozónál nem. Ha viszont olyasmit csinált, amivel visszaélt a szakmája által biztosított hatalommal és hozzáféréssel, akkor gond nélkül eltilthatják. Szerintem ebben az amfetaminos sztoriban ha az illető úgy jut a szerhez, mint bármilyen más földi halandó, tehát valakitől veszi az anyagot vagy nem kolléga ismerősön keresztül jut hozzá, illetve el tudja látni a feladatát, akkor nem hiszem, hogy más szabályok vonatkoznának rá. Viszont szinte biztosra merném venni, hogy ha ez így kiderülne, akkor is, ha ki nem is zárják, nagyon rajta tartanák a szemüket és számolnia kellene valamiféle korlátozással is, illetve ha bármi gond lenne a későbbiekben, biztosan őt vennék elő elsőnek. Emiatt nem gondolnám, hogy ez megérné így. Nyilván nem kell egy dokinak mintaéletet élnie, de az ő felelőssége, hogy felmérje a határokat, amiket ha átlép, valaki akár életét is vesztheti miatta.

2018. júl. 25. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

Az alkalmi, öncélú drogfogyasztásokért nem szokott, max csak kisebb bünti járni, de általában még az sem ha az illető hajlandó elvonóra menni... Aztán meg ki tudja, hogy máskor folytatja e. Egy gépészt pl. nem fognak ilyenért kirugni, de ha valamilyen személyes oknál fogva mégis, akkor bármikor talál másik munkát a gépészmérnöki diplomájával...


Persze, mert a munkahelyek kapkodnak a drogosokért:-D A droghasználat bekerül az erkölcsi bizonyítványba, amit kérnek majdnem az összes munkahelyen.

2018. júl. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Andizsuzsi ***** válasza:
69%

"Ha szabadidejében néha bedob egy kis spurit, de mindig mire dokgozik, vagy akármi, addigra kiürűl a szervezetéből"


Aha. És történik valami rendkívüli esemény (tömegszerencsétlenség, természeti katasztrófa, kolléga betegsége/halála), amiatt rendkívülien berendelik.

2018. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem rendelik be mert nem sebész...

Neurológus és pszichiáter.

2018. júl. 25. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!