Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha bitcoinnal vásárolok...

Ha bitcoinnal vásárolok milyen következményei lehetnek adóügyileg?

Figyelt kérdés

Ugye ha forintra váltjuk akkor adózni kell, bár teljesen világosan nincs megmondva hogy, itt-ott azért lehet találni információkat róla.


Én őszintén ezt nem szeretném, tehát nem fogom forintra váltani. Ha valahol bitcoinnal vásárolok, azt be kell-e vallani, vagy valami? Hál isten így 2018-ban már nem csak külföldön fogadnak el bitcoint, MO-n is van jópár bolt.


2018. júl. 30. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Biztos be kéne, de tojd le. Ez a lényege, hogy nem látnak rá a piócák. Paypalra se :)
2018. júl. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gyanítom, ez lesz a legkisebb gondod. Az adó mértéke nagy veszteségek mellett eltörpül.
2018. júl. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
peer to peer technologia,nemlehet egzakt szemelyhez kotni,szoval nemtudom mitol felsz.baxxak meg az anyjukat ezek a parazita politikusok,meg a NAV.nyugodtan hasznalhatod,szerintem.mivel blockchain.
2018. júl. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

# 2


Fejtsd ki kérlek mert nem egyértelmű amit írtál.

Nem befektetni akarok bitcoinba, tudom hogy az veszélyes.

Épp elkölteni.


Amúgy köszi a válaszokat, de konkrét választ még nem kaptam, ha valaki tudja, megköszönném.

2018. júl. 30. 20:41
 5/11 anonim ***** válasza:
epp ezaz hogy szo szerint lehetetlen belenezni,megallitani,adoztatni barmilyen tranzakciodat.es a walletedben levo osszeget sem latjak ugye.ember,allitom neked meg itt ebben az orszagban is lehetnek ilyen tipik rendszergazda kinezetu emberek,akiknek milliardjaik lettek a bitcoin indulasa ota,mert eleinte tonnaszam banyasztak,megis az allam semmit nemtud rola.full anonim.
2018. júl. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azt lehet látni kinek mennyi bitcoinja van, amennyiben tudjuk azt a bitcoincímet amit használ :D

(Hisz a blokklánc nyilvános, ilyen oldal pl: [link] )


De tudom még ez se számít, max ott lehet elbukni ha forintra váltjuk és a bank jelent mert sok pénzről van szó.


Azonban engem érdekelne a jogi háttere mégis.

2018. júl. 30. 20:55
 7/11 anonim ***** válasza:
adokoteles maga a vagyonkad is elvileg,tranzakcio nelkul is ha jol tudom.de mondom en a helyedbe nem aggodnek semmin se.csak hidegfejjel valtanam at azt jonapot.ember elvileg Kinaba tilos, by law..azt ott is tudjak nyomatni ezerrel.mivel ugye a technologia miatt a kinai Nagy Tuzfal xart nem er gondolom.
2018. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A jogi háttér a következő.

Számos módon tudsz jövedelemre szert tenni. Ezek mind adókötelesek. Magánszemélyként is van néhány adónem, ami szerint bizonyos jövedelmek adóznak.

Az adó lényege, hogy évente (egyes esetekben gyakrabban) a meghatározott formátumokon adóbevallást kell benyújtani, egyidejűleg a bevallott (és kiszámított) összeget be kell fizetni. Az adóhatóság meghatározott belső rend szerint ellenőrzi az adóbevallást. Ez úgy megy, hogy minden kifizetőhely köteles jelenteni, hogy kinek mennyit fizetett (és milyen címen), ezt összehozzák a te bevallásoddal. Ha minden rendben, akkor vége. Ha nincs, akkor erről értesítenek, ott vannak leírva a fizetési feltételek is.

Ezen felül vannak úgynevezett hibaalgoritmusok, ez azt jelenti, hogy sok más információ alapján becsléseket végeznek, és ha valami nagyon nem stimmel, akkor adóellenőrök külön ellenőrzik.

Hogy valaki mikor bukik le és mikor nem, az előre nem megjósolható. Ha szerencséje van, soha, mert nem kerül rá sor. Ha Pechje van, akár évente lebukhat. Többszöri lebukás után külön figyelő mechanizmust állítanak rá.


Ezen felül vannak speciális vagyonszerzési módok (pl. ingatlan adásvétel), ekkor nem adót, hanem illetéket kell fizetni. A módszer egyébként ugyanaz.


A bitcoin biznisz kiemelt figyelés alá eső szerencsejátéknak minősül, ettől nagyobb a lebukás esélye, de hogy ténylegesen mi lesz, nem lehet megmondani. Mindent az adóhatóság se tud figyelni, túl sok adatot kell összevetni. Ezért nekik az a speciális kedvezményük, hogy több év után is szólhatnak (ha csak akkor kerül sorra valaki). Ez elsősorban nagyhalakra vonatkozik. Tudják kik azok, és azt is, kik a mentesülők (Ha például a felcsúti polgármester nevében ténykedsz, nem tudsz akkora disznóságot elkövetni, hogy lebukj).

2018. júl. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

# 8


Érdekes amit leírtál köszi, azonban ez nem válasz még mindig :D


Mondom hogy nem váltom forintra, sehol nem lesz nyoma.

Bizonyos boltokban elköltöm mint a sima pénzt.

Hacsak a bolt nem jelent hogy ő már bitcoinnal vásárolt nálunk (miért tenné amúgy? xD) akkor a nav nem tudhat róla, hacsak én be nem vallom.


A kérdés az hogy be kell-e vallani hogy én vette, pl egy TV-t amit bitcoinnal fizettem.

2018. júl. 31. 18:34
 10/11 A kérdező kommentje:
vette, --> vettem
2018. júl. 31. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!