Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közerkölcs- és/vagy közszemére...

Közerkölcs- és/vagy közszeméremsértés a nyilvános meztelenség? Igazságos ez?

Figyelt kérdés
A büntető törvénykönyv és a hatályos kormányrendeletek nem teszik egyértelművé hogy pontosan mi számít bele ezekbe a kategóriákba, de az biztos, hogy ha valaki nyilvánosan megjelenik meztelenül, azt rövidesen elkapják és megbüntetik. Ez tiszta sor. De mi a helyzet a gyerekekkel? Nagyon gyakran előfordul, hogy a gyerekeket meztelenre vetkőztetik nyilvános helyeken, például a strandon. Valamilyen oknál fogva a szülők szándékosan nem adnak rájuk ruhát, vagy ha igen, előbb-utóbb leveszik. A gyereket nyilván nem zavarja, a szülőt sem, és úgy gondolják hogy másokat sem. De engem ez mindig is nagyon zavart. Volt már, hogy arrébb kellett költöznöm a strandon, mert az arcomtól karnyújtásnyira kezdtek el anyaszült meztelenre vetkőztetni két óvodáskorút. Vettem a fáradtságot, és elhúztak amint tudtam, mert nem vagyok kíváncsi senki végbélnyílására, akárhány éves. Én szívem szerint úgyanúgy büntetném ezt is, mint a felnőttek meztelenkedését, de érdekel, másnak mi a véleménye. 25/n

2018. aug. 7. 19:30
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Igen, azért csinálhatja mert gyerek. Pl. egy nyilvános WC - re ha egy mód van rá, nem ültetem rá. Koszos, túl nagy az ülőke, beleesik. Én férfi vagyok, hol pisiltessem a kislányom? A női WC - ben? A férfiban? Ilyen jó időben egyszerűbb leguggolnia a bokorban.


Nemrég Görögországban voltunk. Valahol a macedón szakaszon megálltunk pihenni, mikor a kislányom bejelentette, kakilni fog. A női WC előtt reménytelenül hosszú sor, fejkendős albán, török asszonyok, turisták sora.


Van egy hatalmas találmány, papírból hajtogatható kis eldobható bili. Bevittem a kicsit a parkoló kamionok mögé, egy betonfal, mögötte szemétdomb. A bilin elvégezte amit elvégzett, utána a bulit sutty, átküldtem a falon.


Te hogyan oldanád meg? Igen, gyerek. Szeretnél felnőtt etetőszéket is az étteremben?

2018. aug. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 mooti ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdezōnek két problémája lehet. Egy az amit írtok, hogy nincs megelégedve magával. A másik pedig a neveltetésébōl adódik. Akit prūdként nevelnek az általában az is marad.

Itt a kisgyerekek meztelenségével van a problémája, ami szerintem felfújt dolog, de pl mit csinálnál olyan városban vagy városrészben, ahol mindenkink elfogadott a meztelenség.

Kérdezō azt tudod, hogy aki ilyenekkel foglalkozik az megnézi a másokat, gyerekeket, hogy hogy néz ki. És nem csak konstatája magába, hogy jól néz ki az illetō vagy aranyos a gyerek, hanem keresi a hibákat amiket össze tud hasonlítani a saját magáéval.

Az ember meztelennek születik, csak felöltözött. Nem önszántából, hanem Isten büntetésébōl (Biblia: kiūzetés a paradicsomból). Évszázadok során ez lett a megszokott, a trendi és a ruhával mutatták az emberek, hogy milyen gazdagok. Ez a mai napig is így van.

Szerintem nem a meztelenséggel van a probléma, hanem velünk emberekkel.

2018. aug. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Sem önbizalomhiányom nincs, sem féltékeny nem vagyok. Boldog párkapcsolatban élek és mindent megteszünk annak érdekében, hogy ne szülessen gyerekünk.

11# Sz*rral dobálózni egy idegen országban, merész húzás, és jó fényt vet ránk, magyarokra... "Kuslányom, tartsd vissza, ahogy anya és apa teszi", olyan nehéz ez?

2018. aug. 8. 07:27
 14/33 anonim ***** válasza:
85%

#13


Igen ennyire nehéz neki visszatartani, mert amíg te és a többi felnőtt akár órákig tudja tartani, addíg a gyerek max 10-20 percig.

És egy személyes tapasztalat:

Én a múlt héten az egyik haveromnál voltam, játszottunk és a 3 éves öcsikéje odajött hozzánk full meztelenül. Szerintem ez teljésen természetes és egyáltalán nem azt mondtam, hogy "jaj adjatok rá ruhát" hanem elfogadtam, mert nálluk ez a normális.


És a strandon szerintem, még ha fél méterre is van egy meztelen gyerek tőled akkor is teljésen természetes, mert ez a megszokott.


Én igazából úgy érzem, hogy minden strand lehetne teljésen szabadon választott, hogy ki vesz föl úszó cuccot és ki nem, mert a meztelen test igazábol a természetes.


Amúgy 19 éves srác vagyok.

2018. aug. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
61%

13.


Térjünk rá vissza ha lesz gyereked.

2018. aug. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
58%
Aki ilyen torz gondolkodású, annak jobb, ha nem is lesz.
2018. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

#13

Látod, te magad sem érted, de pont ott van a probléma nálad, ezt éppen ebben a pár mondatodban bizonyítottad.

Fogalmad sincsen arról milyen egy gyerek.

de felhívnám a figyelmedet arra, hogy bizony, bármennyire is meglepő lesz, de te sem felnőttként láttad meg a napvilágot. Neked is voltak/vannak szüleid, és anélkül, hogy ők akartak vagy vállaltak volna gyereket, te bizony nem lehetnél itt.

Ahogyan te sem voltál képes visszatartani ugyanannyi ideig, mint a felnőttek - kérdezd meg őket erről, mert még egy óvodás gyerek sem képes rá és bizony az általános iskola alsó tagozatában külön kell figyelnie a tanárnak, hogy előre szóljon a gyerekeknek mikor kell vécére menniük, hogy aztán a 45 perces óra alatt ne legyen probléma. Mert gyerekek.

2018. aug. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Ha nem szobatiszta, tehát nem bírja ki a következő vécéig akkor pelenkázni kell. Szép is lenne ha az utca tele lenne sz*rva mert más gyereke képtelen arra amire minden civilizált ember.

15# Soha nem lesz gyerekem. Mert látom, hogy milyenek. És látom mivé válnak a normális koroombeli emberek amit szülővé válnak: agymosott zombivá.

2018. aug. 8. 10:51
 19/33 mooti ***** válasza:
52%

Azt hiszem most bevallottad, hogy ki, mi vagy.

Gratulálok, bár gondolom ezt magadról csak a tudatalattid mondja.

Szerintem itt ennyi.

Ha valaki nem akarja megérteni, hogy milyenek a gyerekek az nem is fogja.

2018. aug. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
62%

"És látom mivé válnak a normális koroombeli emberek amit szülővé válnak: agymosott zombivá."


Mi meg épp a te példádon azt látjuk, mivé válnak a gyereket utáló felnőttek. :DDDDD

Tényleg ne legyen sose gyereked, sőt, biztatlak a kivándorlásra is, mert te is jól járnál vele, és az itteni lakosság is.

Egyébként érdekes, hogy kizárólag a GYK-n találkozom hozzád hasonlókkal, a való életben soha.

2018. aug. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!