Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közerkölcs- és/vagy közszemére...

Közerkölcs- és/vagy közszeméremsértés a nyilvános meztelenség? Igazságos ez?

Figyelt kérdés
A büntető törvénykönyv és a hatályos kormányrendeletek nem teszik egyértelművé hogy pontosan mi számít bele ezekbe a kategóriákba, de az biztos, hogy ha valaki nyilvánosan megjelenik meztelenül, azt rövidesen elkapják és megbüntetik. Ez tiszta sor. De mi a helyzet a gyerekekkel? Nagyon gyakran előfordul, hogy a gyerekeket meztelenre vetkőztetik nyilvános helyeken, például a strandon. Valamilyen oknál fogva a szülők szándékosan nem adnak rájuk ruhát, vagy ha igen, előbb-utóbb leveszik. A gyereket nyilván nem zavarja, a szülőt sem, és úgy gondolják hogy másokat sem. De engem ez mindig is nagyon zavart. Volt már, hogy arrébb kellett költöznöm a strandon, mert az arcomtól karnyújtásnyira kezdtek el anyaszült meztelenre vetkőztetni két óvodáskorút. Vettem a fáradtságot, és elhúztak amint tudtam, mert nem vagyok kíváncsi senki végbélnyílására, akárhány éves. Én szívem szerint úgyanúgy büntetném ezt is, mint a felnőttek meztelenkedését, de érdekel, másnak mi a véleménye. 25/n

2018. aug. 7. 19:30
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
81%

#18

Elgondolkodtattál.

Látva - mert bemutattad - te milyenné váltál, holott valamikor biztosan normális, aranyos gyerek voltál.

De nem, még sem. Mert az én 3 gyereken közel sem ilyen ostoba és akiket ismerek azok között is igen kevés van.

De egyetértek az előttem szólókkal, NE legyen gyereked. Nem lenne jó senkinek, annak a szegény gyereknek a legkevésbé.

2018. aug. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

18.


Nézd, ha egyszer mégis lesz gyereked, olvass vissza, milyen hülyeségeket írtál egykor.

2018. aug. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Azért csak gyk-n találkoztok ilyen emberekkel, mert más platformon nincs lehetőség kifejteni a véleményünket ilyen témákban. Különben 10 kisgyerekes anyuka kaparná ki a szemem abban a pillanatban.
2018. aug. 8. 12:15
 24/33 anonim ***** válasza:
55%
Nem hinném. Inkább kinevetnének vagy szánakozva néznének rád. Vagy legyintenének rád, hogy direkt provokálod a többieket (én is kezdem ezt hinni).
2018. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
25/n! Nem is értrem, hogy miért nem értenek itt egyet veled. Talán mert nem vitted tovább a gondolatmenetedet. Mondjuk a kutyákkal kapcsolatban. Remélem a következö eszmefuttatásodnak ez lesz a témája. Pelenkát a kutyákra!!!
2018. aug. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Mielőtt feltettem ezt a kérdést, már sejtettem, hogy így lesz. Senki nem fog a kérdésre válaszolni, hanem mindenki felkapja a vizet, mert valakinek valami kifogása van az ő tökéletes, mindenki felett álló ivadéka ellen. Ezért kiragad egy szót, részletet, félmondatot, és a fejemhez vágja, elkezd ítálkezni. Valamikor ti is biztos kedves, aranyos, igényes és értelmes gyermektelen felnőttek voltatok...
2018. aug. 9. 09:19
 27/33 mooti ***** válasza:

Már csak egy hozzá fūzni valóm van.

Ha mindenki olyan lesz mint Te, akkor nem lesznek gyerekek, ebbōl kifolyólag, kihal az emberiség.

Szerinted ez a legmegfelelōbb hozzáállás?

2018. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Komolyan attól félsz hogy kihal az emberiség? A túlnépesedés miatt fog elpusztulni a Föld... 7milliárd ember nekem bőven elég.
2018. aug. 9. 12:28
 29/33 anonim ***** válasza:
56%

Őszintén! Abban amit írtál egyetlen kérdés van az, hogy: "De mi a helyzet a gyerekekkel?"


Ezen kívül még a végén az, hogy mi a másik véleménye.


Akik erre a "kérdésre" válaszoltak, mindenki egytől egyig a véleményét írta le.


És köztük vagyok én is, ezért nem akarom magam ismételni.


De a gyerek, mint egy kicsi ber. Igen kevesebb idei bírja mint a felnőtt, többször kell mennie wc-re ezáltal nem várhatja meg a hosszú sorokat, vagy egy 5-6 évesen is legyen pelenka, mert 100.000 emberből 1 nem kíváncsi arra, hogy egy gyerek mellette meztelen. Ez teljésen természetes egy átlag ember számára, hogy a gyerek kevesebbet bír mint egy felnőtt.


Azért gondolom te se olyan gyerek voltál akinek mindíg azt mondták, hogy várj mert nagy sor van. Inkább elmentek veled is az egyik bokorba és ott végezted el a tennivalót.


És ha nem születne több ember a földön, hamarabb pusztulna ki az emberiség, mint a túlnépesedéstől.

2018. aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
54%

28.


Magyarország lakossága '81 óta folyamatosan csökken.

2018. aug. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!