Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszéd majdnem 3m magas...

Defcom kérdése:

A szomszéd majdnem 3m magas lemez kerítést épített a saját telkén, az én oldalhatáron álló kerítésemtől kb 30cm-re. Hogy ne lássanak be sövényt ültettem ami kb 160cm magas (saját kerítéstől kb 80cm-re). Mit lehet tenni, van erre szabály?

Figyelt kérdés
Félek hogy tönkre fog menni a sövény és más növények az árnyéktól és a kevés légmozgástól. Az a magas lemez látványa elég vissza taszító egyébként is. Nem mondta a szomszéd, hogy ilyen magas lesz, mikor beszéltem vele.

#kerítés #3m-es
2018. aug. 10. 13:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A telken belüli kerítés az amelyik egy telken egymástól választ el külön használatos területeket. Erre valóban van kötöttség, tényleg nem lehet tömör.

De egy kerítés mellé épített második kerítés, az nem választja el külön használatú résznek azt a 30 cm-t a kettő között. Ez csupán ugyanolyan, mint egy sövény a kerítés mellé telepítve, attól akár 80 cm-re. Vagy mintha 30 cm széles kerítése lenne az illetőnek a telekhatárán, hiszen az van előírva, hogy a kerítésnek mindig a telken belül kell épülnie, nem lóghat ki sem közterületre, sem a szomszéd telkére. Ha valaki 30 cm széles kerítést akar a telkének a határára, akkor azt épít, ő veszít vele területet nem más.

Ezt nem kellene nagyon piszkálni az adott esetben, mert a kérdező rosszabbul járna ha a szomszédja úgy módosítaná a helyzetet, hogy még közelebb teszi a kerítéshez ezt a tömör lemezkerítést. Akkor a növényeknek még rosszabb lenne.

2018. aug. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!