Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkaközi szünetet lehet...

A munkaközi szünetet lehet módosítani?

Figyelt kérdés

Most mennék egy munkahelyre és 1 óra ebédszünet lenne, ami nekem sok. Ha jól olvastam 20 perc a legrövidebb amit adni kell(bár van olyan munkahely ahol nem kell ledolgozni) és az lenne a kérdésem, hogy ezt lehet kérvényezni, hogy 20 perces ebédszünetem legyen 1 óra helyett?


Amúgy alapból dolgozni kell szünet közben is, mivel szervíz és nem mondhatom az ügyfélnek, hogy bocsi szünetem van.


Szóval ez módosítható, ha interjún elmondták, hogy 8-tól 5ig 1 óra ebédidővel van a munka?(viszont előzetes online munkaszerződésben nincs megemlítve)


Van rá esély ha megkérdezem őket? Vagy egyáltalán merjem-e megkérdezni?


Szívesebben tölteném azt a napi 40 percet valami aktív pihenéssel pl futás, uszás stb munka után, hogy kikapcsolódjak.


Köszi!



2018. szept. 18. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan meg kérdezheted de valószínű nemet fognak mondani mert azt külön kell bejelenteni és könyvelni, feleslegesen csinálnál nekik pluszmunkát.
2018. szept. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát akkor reális esély nincs rá, hogy ezt módosítsuk? Vagy ha a szerződésben 1 óra van meghatározva, de a gyakorlatban ha ténylegesen 1 órából 20 perc alatt végze ka szünetemmel és a maradék 40 percben folytatom a munkám, akkor nem lehetséges, hogy hamarabb elmehetek?


Vagy akkor a maradék 40 percben ne csináljak semmit(amit utálok egyébként) és ennyi?

2018. szept. 18. 12:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem azért, de ha ilyen egyszerű kérdéseket nem mersz tisztázni a főnökséggel akkor ne maradj azon a munkahelyen.
2018. szept. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mindent meg lehet beszélni, ha vevő rá a főnök. Párom local IT-s, ő is az asztalánál eszik, miközben dolgozik, mert OpenOffice.org office, és úgyis megtalálják szünet közben is. Nála is 1 óra lenne az ebédszünet, ő 30 percre lemegy dohányozni, és 30 perccel hamarabb eljön. Előző helyein is így volt, de ott ketten vannak, a szolgáltatási idő pedig fix, tehát a kollégája reggel cserébe fél órával később jön, és annyival később is végez, hogy kitöltsék a szolgáltatási időt.
2018. szept. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!