Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Faluban élek, egy jómódú részén.Sarkon van a házam,és a gyerekek a mellékutcában szoktak focizni.Mindig berúgják mindenhova a labdát.Egyszer hozzám is berúgták már a labdát, letörve minden virágot, nem szóltak volna:bemásztak.


Kérdéseim:1.Ha ilyet tapasztalok, lefotózhatom, hogy bemászik?

2.Hívhatom a rendőrséget, vagy feljelenthetem?

3.Ha kihívhatom a rendőrséget, ott tarthatom a kiérkezésig?

4.Ha netán legritkább esetben elkérik a labdát, muszáj visszaadnom?Kiszúrhatom esetleg?

5.Ha már a labda a telkemen van, már az enyém?

6.Ha bemászik betörőnek vélhetem?

+ Az utca másik oldalán lévő kertbe már egyszer bemászott, amit az anyja javasolt.Lefotóztam.Már elévült?


Beszélni lehetetlen velük, mert nem normálisak, senkinek nem köszönnek már, egy időben igen. Szomszéd festi a kerítést? Ő is. Én virágot ültettem? Ő tesz a kertbe művirágot.Látom hogy bicikliről lesi a kertem, ránézek, elkapja a fejét.Képes utcát kerülni az anyja , hogy ne találkozzon velünk.



2018. szept. 23. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Költözz el a cigány faluból, meg ne akarj a szomszéddal azon versenyezni hogy ki ültet szebb virágot.
2018. szept. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Javarészt a falu nem cigány pláne a mi falurészünk, a falu 3 részből áll.Ez begy elkülönült "újtelep". 1 cigány család él az is messzebb.Mi nem versenyzünk, vele inkább ő velünk, de ez nem is fontos.A faluban tősgyökeresek vagyunk ük szüleim is itt éltek, eddig szüleimnél laktam akik a szomszédjuk, most vettünk tőlök 70 méterre egy házat (5 éve).
2018. szept. 23. 09:58
 3/8 anonim ***** válasza:

1: Le.

2: Igen, de nem fognak foglalkozni vele.

3: Igen, de ezert nem fognak kijonni.

4: Szurd nyugodtan.

5: Nem.

6: Igen.

Van egy jobb megoldas: frissen festett kerites, hadd ragadjon oda, esetleg a kerites ajlaba egy arok, hogy nagyot essen befele. Szogesdrotot a tetejere meg sem merem emliteni.:D

2018. szept. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az ötlet jó csak hogy, nem megvalósítható, ugyanis hátul, horganyzott drótkerítés van, amt már vagy 7x cseréltem egy részen, mert mindig behajlik a "fő"drót alatta .
2018. szept. 23. 10:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Tartsatok valami nagytestű házőrző kutyát, többet garantáltan nem fog bemászni a kiskölyök.


Amúgy a kerítésen átmászás, kimeríti a magánlaksértés esetét, szóval felvétel legyen róluk. Lehet első alkalommal nem foglalkoznak velük a rendőrségen, de hosszútávon lehet következménye. Annyi, hogy mivel gyerekek, így ők (ha 12 év alattiak) nem büntethetők, de a szülő, mint törvényes képviselő, igen.

2018. szept. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kutyát én is felvetettem anyámnak, de nem lehet. Több okból is.


1.Anyám kertmániás több mint 500 féle növény van féli hogy lepisili, kitapossa, mondtam , hogy ha arra van tanítva nem , de akkor sem.


2.Csak az utca felől van kerítés a másik felől villanypásztor ugyanis 2 teleken egyben lovak vannak,illetve befele sehol sincs elkerítve, a kutyák így eltudnak szökni.

2018. szept. 23. 10:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt mindenki azt hiszi, normális törvények vannak, normális, törvénytisztelő emberek lakják, csak kevés van, aki másképp viselkedik. Ezért jönnek rendőrrel, "van-e jogom" kérdésekkel és hasonlókkal.


Tessék megérteni, ez egy rossz törvényekkel működő ország, ahol az emberek többségét nem érdekli a törvény (kivéve, ha hátrányos dolog éri, amikor hirtelen törvény után kiált). Tessék azt is átlátni, a tisztesség mindig csak akkor érvényesül, h ez a közszemlélet. Mert ereje annak van, sokkal nagyobb, mint a rendőrnek, vagy törvénynek.


A társadalom vígan él a törvénytelenségben, dicsőségnek tartja a csalást, persze a döntő többségnek csak kicsikére van lehetősége, de azzal aztán él is! És te ilyen körülmények között panaszkodsz, és mástól várod problémáid megoldását?


Nincs megoldás!


Legalábbis kizárólag erre nincs. Ahhoz a környezetet kell megváltoztatni, nem egyedül, együtt. De ezt az emberek általában nem hiszik. Akkor se, mikor kiderülnek a hátrányai, például magára marad egy csapat focizó kölyökkel szemben. Vedd észre, csak törvénytelenül, erőből cselekedhetsz így. Pillanatnyi előnyöd, sikered lesz, aztán jön a sokkal nagyobb. pofon. De tudom, ezt sem hiszed. Ezért nem segítek. Te csak azt hiszed el, ami kizárólag neked jó, pedig van itt még pár ember, akinek meg más nem jó.

2018. szept. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
Alkalmazz retorziót, szúrd ki a labdát ha bemásznak. Ha berúgják, akkor csengessenek be, hogy véletlen bement a labda, bocsánat. Ha mászkálnak akkor leszarnak, te is szard le őket, szúrd ki nyugodtan. következő alkalomkor vagy jobban figyelnek, vagy ha véletlen bemegy, akkor becsengetnek, hogy ne legyen szíves kiszúrni.
2018. szept. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!