Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Haszonélvező halála esetén, a...

Haszonélvező halála esetén, a közmű tartozásait, órák visszaszerelése és kötése, kinek kell rendezni?

Figyelt kérdés
Én vagyok az ingatlan tulajdonosa testvéremmel. A gáz a testvérem nevére volt írva, de a többi a többi közmű a haszonélvező nevére. Rengeteg adósságot halmozott fel haláláig.

#köztartozás #haszonélvező #közműtartozás rendezése #haszonélvező halála
2018. szept. 27. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Gondolom az adósságon kívül nem örököltetek semmit. Sajnos nektek kell rendezni, a tulajdoni hányad arányában.
2018. szept. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az adósságot a tulajdonos fizeti. Joga lett volna menet közben ellenőrizni.
2018. szept. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt gondoltam egyértelmű a helyzet, hogy ha a tulajdonos az örökös, akkor biztosan övé a tartozás is és ha nem ő az, akkor az örökösé a tartozás annak az erejéig, amit örökölt. Ha mondjuk egy kocsit hagyott a fiára a haszonélvező, akkor ennek értékéig felelős az adósságért. De általában ha jól tudom a hagyatéki tárgyalás azzal szokott kezdődni, hogy az örökös ha látja, hogy az adósság nagyobb, mint az örökség, akkor lemond az örökségéről, a hivatal kifizeti belőle amit lehet, a többit meg bukták azok, akiknek tartozott. Hitelnél ezért kell életbiztosítást is kötni egyből, hogy legyen aki visszafizeti a banknak halálesetnél.

De már elbizonytalanodtam. Mert ha az örökség nem fedezi a tartozást, a szerződések pedig a haszonélvező nevén voltak, nem a tulajdonosén, akkor miért kellene azt neki kifizetnie? Ha meghal egy bérlő, akkor a lakás tulajdonosának kellene kifizetnie a százezres telefonszámláját akár?

Kíváncsian várom tudja-e valaki mi a valós jogi helyzet ilyen esetben.

2018. szept. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondolom régebben lepapírozták, gyerekek nevére lett írva a ház. Nem kell kifizetni, viszont akkor eladni is nehéz, ki veszi így meg? De ha meg is veszi valaki, a tartozást nem fogja átvállalni, csak akkor ha annyival kedvezőbb a vételár. Az adósságot senki nem fogja elengedni, az csak halmozódik,meg megy rá a kamat. Egyszer meg fog jelenni a végrehajtó, az szinte biztos. Nem lett volna szabad így elengedni a tartozást. Csak zárójelben, régen, még fiatalon kiadtam egy telefonos(akkor nagy szám volt még)lakást, egy szimpatikus fiúnak. Százezres telefonszámlát hagyott hátra, hatvanat nekem kellett kifizetni. Hogy a többit miért nem, azt a fantáziádra bízom.
2018. szept. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ!

Igen, a nevünkre lett írva, Édesanyánk férjéről van szó, nem tartottuk a kapcsolatot vele. Nem örököltünk semmit tőle, még édesanyám dolgait (pl. tányérkészlet, fényképei a falon,egy régi nagyi szekrény,

..,)sem hozhatjuk el.Amikor értesítettek a kórházból a halálról, csak akkor mehettünk be a házunkba miután leltárt vettek fel. Még a kulcsot sem adták oda, hogy bemenjünk kitakarítani. Alkoholista volt, tehát volt mit. Egy hónapig állt ott minden. A vérszerinti rokonait megkereste az ottani Önkormányzat, de eltemettetni semelyikőjük sem akarta. ... Ezért az Önkormányzat temettette el. Azt mondták ezért az Ő tulajdonuk lett minden ami az ingatlanban van. Oké, anyagi vonzata minimális de nem is érdekelne tőle. Viszont amiket Édesanyánk nekünk szánt az is az Övéké így. Nekünk inkább érzelmi veszteség de az nagy. Ezek után itt a sok tartozása. A gáz órát le is szerelték, nem tudom mikor és hogy jutottak be... A villanyvezetéket oszlopról levágták. 5 hónapja húzódik, még hagyatéki tárgyalás sem volt.

2018. szept. 28. 09:51
 6/7 kovpet ***** válasza:
Ha nem vagytok az örökösei, akkor szerintem semmi közötök az adósságaihoz. Az adósság meg személyhez köthető, nem a házhoz. De nem vagyok jogász, csak számomra így tűnik logikusnak a dolog.
2018. szept. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A probléma az, hogy ha kikötik a szolgáltatást, akkor visszakötni már csak a tartozás rendezése után lehetséges. Sajnos ez nagy szívás.
2018. szept. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!