Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lenne értelme beperelni a...

Lenne értelme beperelni a végrehajtót?

Figyelt kérdés

Van többedmagammal egy albérletcsaló ellen megnyert bírósági ítéletünk, ami végrehajtást rendelt el.

Az elítéltnek van egy nyaralója, egy francia kocsija és résztulajdonosként lakik egy nem túl értékes házban vidéken.

A végrehajtó több mint 2 éve húzta-halasztotta a végrehajtást (okát nem tudjuk) és most 2018-ban belépett a NAV 4,5 milliós adó és vám követeléssel, azonnal az első helyre kerülve. Érdekes módon rögtön elindult a végrehajtás a nyaraló és a kocsi ellen, amiket ha sikerül értékesíteni, viszi a NAV az egészet.

A mi követelésünk személyenként 3-500ezerFt, (öten vagyunk) 2014-2015-ös az elkövetés, de úgy tűnik arra már keresztet vethetünk.

Ellenben ha a végrehajtó időben tette volna a dolgát, a NAV maradt volna hoppon.

És most visszatérek a kérdésemre, lenne értelme beperelni a végrehajtót?


2018. okt. 8. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Szerinted ma a Magyar Bíróság kinek a pártján van? Akkor amikor olyan törvénysértések felett hunynak szemet, a kúriával együtt (aki úgy ugrál, ahogy a bank diktál neki) hogy ordít a hamisság..
2018. okt. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Üdv Magyarországon, itt mindenki a bűnösök pártját fogja. Én a nemfizető albérlőket nem tudtam 1 évig kirakni, 1 milliós kárt okoztak nekem, plusz az egy év nem fizetett albérlet díja. Megnyertem a polgári pert ellenük 3 éve, azóta egy forintot nem sikerült behajtani rajtuk.
2018. okt. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A pozitív kimenetelre sajnos semmi garancia nincs - pedig elvileg kellene, hogy legyen, mivel a végrehajtó többszörösen is mulasztott. (A Vht.-ben benne vannak a határidők, hogy mit mennyi időn belül kellene csinálnia.) Az is egyértelmű, hogy az ő mulasztása miatt hiúsult meg a követelt összegek behajtása. Szóval tegyetek panaszt ellene a Végrehajtói Kamaránál - aztán majd kiderül, mi lesz. De veszítenivalótok nincs.
2018. okt. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Amit a 3-as kedves válaszoló javasolt, nagyon hasznos tanács, ki fogjuk próbálni. Köszönöm!

2018. okt. 9. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!