Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha véget ér egy kapcsolat,...

Ha véget ér egy kapcsolat, akkor meddig kell eltűrni a volt élettársat a saját lakásban?

Figyelt kérdés
Ismerősöm összejött egy nővel és odaköltöztette magához, az édesanyja házába. Így laktak 15 éven keresztül hármasban. Majd megromlott a kapcsolat. A férfi elzavarta a nőt, aki viszont vissza akar költözni, mert neki joga van ott élni. De meddig, örökre? Egy olyan házban, amelyhez semmi köze? Nem volt hivatalos papír, arról hogy élettársak, de hivatalosan be volt jelentkezve oda a nő. Nincs érdekeltségem, teljesen pártatlan vagyok, de szerintem ez nem igazságos, hogy továbbra is ott lakhat egy olyan személy, akinek igazából semmi köze ahoz a házhoz. Van ilyenkor valami kiskapu?
2018. okt. 10. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmi köze az ingatlanhoz !! Azért mert a lakcim kártyában az a cím szerepel semmit nem jelent. Bármikor kiteheti .Nem voltak házastársak arról nem beszélve h akkor se lenne köze hozzá mert anyós a tulaj.

Hivatalosan nincs joga ott lenni, nem kötelező eltűrni

2018. okt. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Első lépés: kijelenti.

Második: rendőrt hív.

Ennyi.

2018. okt. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

#2 vagyok:

Ha be van jelentve, a rendőr nem tud intézkedni!

2018. okt. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Aha csak hogy vannak olyan esetek mikor a tulajdonos kijelentheti a címről! Szerintem ez ilyen eset
2018. okt. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

#2, #4 nek:

Nincs ilyen eset, CSAK ilyen eset van!

A tulajdonos bárkit kijelenthet, társtulajdonoson és haszonélvezőn kívül.

2018. okt. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben vagy lehet az évek alatt változott a törvény

Mi volt albérlőnket szerettük volna kijelenteni,több hónap volt mire sikerült és ki kellett harcolni szó szerint

De a lényeg hogy ha nehezen is,kijelentheti a tulajdonos!

2018. okt. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ir egy papirt a tulaj hogy a szivességi lakáshasználat x napon belül felmondva...


A nő amugy minden további nélkül kérhet birtokvédelmet, az ellen a tulaj max fellebezhet de az hosszú lesz. Kirakni csak úgy nem tudja. Engem is próbált az ex, nem jött össze....

2018. okt. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Nem vagyok jártas a törvényekben, de miután elzavarták a nőt, az rendőrökkel ment vissza. És azok azt mondták, hogy a nőnek joga van ott lakni, mert 15 évig mosott főzött a pasira.
2018. okt. 10. 20:59
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem azert van joga ott lakni mert mosott-főzött, ez hülyeség, hanem mert az elzavarásáig ott élt életvitelszerűen!
2018. okt. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%

1. A tulajdonos nem jelenthet se be, se ki akárkit akkor, amikor ő akarja.

Ha haszonélvezeti joggasl terhelt az ingatlan, akkor a tulajdonosnak be és kijelentés dolgában kuss a neve.



2. A nő addig lakhat ott, amíg azt a bíróság meghatározza számára, meglehet, hogy egészen addig amíg a volt élettársa az elhelyezését nem biztosítja, de a különéléstől számított legalább 30 napig garantáltan ott lakhat.


Az ide írogató dilettánsoknak:

Az nem úgy megy, hogy egy embert addig használunk, amíg akarjuk, aztán egyik pillanatról a másikra kidobjuk mint egy használt ruhát. Ez még köcsögfalván sem járja..

2018. okt. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!