Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fegyverrel elkövethető közvesz...

Fegyverrel elkövethető közveszéllyel fenyegetés?

Figyelt kérdés

Amit most írok nem tervezem és nem is csinálok ilyent, azonban kiváncsi vagyok hogy ez közveszéllyel fenyegetés tárgyát képezi-e. Lesznek olyan szavak amik úgy fognak tűnik a szavaimból mint ha megtettem volna, vagy tervezem megtenni. Amit írok ez egy példai szituáció amire kiváncsi vagyok csupán.


Nem látok erről semmi információt hogy valakit hasonló story miatt vontak volna felelősségre, ezért itt megkérdezném. Szeretném megtudni hogy ha egy rendőrséget felhívok és azt mondom hogy Budapesten a 2 peronjánál lelővök mindenkit mert összevesztem a felességemel, akkor megvalósítottam a közveszéllyel fenyegetés bűntettének fogalmát, tehát kimerítettem? Természetesen úgy kell érteni, hogy ez egy példa és egy tréfa. Ebben az esetben nem szabálysértést merítettem ki (telefonbetyárkodás, 5.000-től 150.000 ft között terjedő büntetési tételt) hanem megvalósítottam a közveszéllyel fenyegetés fogalmát? Természetesen a szituációmban

átvizsgálták a helyszínt a rendőrök és nem állt fel valós veszély. A btk 338£ sem taglalja hogy mivel is lehet elkövetni. Ezzel a mondattal kimeríteném a közveszéllyel fenyegetés fogalmát? És még azt hadd tegyem hozzá 2 rendbeli közveszéllyel vádolnak, ebben a példában megvalósítottam bűncselekményt? Vagy csak a telefonbetyárkodás szabálysértését. Csak azért hoztam fel példának, mert az utóbbi időben bombával való fenyegetések voltak. És mi a helyzet a fegyveres dologgal kapcsolatban.?


Előre is köszönöm a választ!



2018. okt. 29. 08:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelműen bűncselekmény. Ott lesznek a rendőrök, a TEK-esek, tűzszerészek meg mindenki. Ezt bizony ki kell fizesd, + sitt. Felfüggesztettel talán megúszod. Én letöltendőt adnék.
2018. okt. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Értem, lehet hogy bűncselekménynek minősül ez a cselekmény, azonban én véleményem szerint nem meríti ki a közveszéllyel való fenyegetés fogalmát. Mivel nem bomba hangzott el, hanem fegyver, egy olyan fegyver ami nem létezik. A válaszokkal nem vagyok megelégedve, írhatnának jogi képviselők, rendőrök stb. Mert így nem tisztázható ez a kérdés.
2018. okt. 29. 12:47
 13/17 anonim ***** válasza:
Az h lėtezik e fegyver vagy nem, lėnyegtelen! Ahogy a bombariadóknal sem lėtezik a bomba ha pistike nem akar zht írni, de betelefonál! A lőfegyver is emberi ėlet kioltasára alkalmas. Nyilvános nagy forgalmú helyen sok ember van. Sokakat veszėlyeztet. Megnyugodhatsz, hogy bűncselekmėny! Nem kamunak veszik ha betelefonbetyárkodsz egy ilyet. Akkor se ha otthon fexel az ágyikóban abban az időpontban. Ha pedig ahogy írtad elkövetett hasonló esemėny miatt már büntettek akkor sitt! Nem felfüggesztett. Könnyen ráhúzhatják a terrorcselekmėnnyel való fenyegetėst is! Nem is kell megvalósuljon, a fenyegetės is elėg hogy guggolj pár ėvet odabent!
2018. okt. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Utolsó! Már miért lenne mind1? Ennyi errővel egy darab vascső is veszélyes, mert azzal is kioltható emberi élet. Szerintem ha nem tudsz segíteni, ne írj hülyeséget. A másik meg az, hogy nem követtem el ilyent, csupán kiváncsi vagyok rá.
2018. okt. 29. 14:08
 15/17 anonim ***** válasza:
Tudod mit? Ha ennyi eszed van, hogy bem fogod fel akkor hagyjuk. A vascső tartása utcára kivitele nem illegalis ellentėtben az engedėly nėlkül tartott lőfegyverrel. De mindegy. Te tudsz mindent minek kėrdezel...
2018. okt. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Leírtam hogy nincsen fegyver stb.


Ha szomszédot mondtam volna, akkor is közveszéllyel fenyegetés? Szerintem nem, hanem életveszélyes fenyegetés. Még mindig várom a választ.

2018. okt. 29. 15:22
 17/17 anonim válasza:
Emberölés minősített esetének előkészülete.
2019. jún. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!