Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Főnöknek joga van menet...

Főnöknek joga van menet közben tárgynapon módosítani a munkanap rendjét?

Figyelt kérdés

Erre kérnék választ.

Hetekkel korábban letisztáztuk hogy ledolgozós szombat lesz nov 10-én de csökkentett műszak, csak délig. Ez kikerült a faliújságra is, de azért a héten még külön rá is kérdeztünk hogy akkor csak délig? Igen csak délig.


Majd ma jön egy telefon hogy akkor kettőig. Mert a főnök úgy döntött. Na de sokan programot ilyen olyan intéznivalót szerveztek be mert úgy volt hogy csak délig. Nem érdekes, maradni kell kettőig, aki elmegy annak az egész napja nem lesz kifizetve.


Ehhez joga van?


2018. nov. 10. 11:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
Balázs, most szólt a főnököd, hogy neked este hatig benn kell maradnod ma, de csak a nap felét fizeti ki. Megteheti? Igen, meg, mert ő a főnök. Ha feljelented, ki leszel rúgva és ez a munka sem lesz.
2018. nov. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

"ki leszel rúgva és ez a munka sem lesz."


Senki se fogja feljelenteni az tuti de van aki már most lelépett még dél sincs pedig. Ha úgyse fizeti a napot akkor mindegy meddig maradok mennyivel hamarabb megyek.

2018. nov. 10. 11:41
 3/21 anonim ***** válasza:
21%
Joga van. És úgy készülj, hogy ha elmész, akkor majd szenteste napján közli, hogy ki vagy rúgva, és karácsonyi borítékban nyújtja át a felmondóleveledet.
2018. nov. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Tényleg, hányan vannak ma nálatok "betegállományban"?
2018. nov. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ki az a Balázs?
2018. nov. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
5: A kamukérdező.
2018. nov. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ha már a GYK törlés helyett átmozgatta a kérdést, inkább a Humor kategóriába kellene.
2018. nov. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Tudtam, hogy ezt a kérdezőt is bántani fogják.

Ha valaki negatívumról kérdez a munkahelyével kapcsolatban, az tuti Balázs és tuti kamu. Mert ma, Magyarországon olyan jól megy minden, minden munkahelyen.

2018. nov. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Egyre jobb. :D



Rózsaszín ködben éltek?

Vagy egész egyszerűen nem értem....



Én amúgy a környezetmérnök, munka-és tűzvédelmis kétségbeesett lány vagyok, elismerem szintén ismert a kétségbeesésről.

2018. nov. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Tudni kellene a változtatás indokát addig nehéz bármit is mondani.

Egy jó munkahelyen az ilyen oda-vissza alapon működik amig mindkét fél érzi a határokat.

Be lehet tartani szó szerint a munka törvénykönyvét, de az sem a főnöknek sem a dolgozónak nem jó.

2018. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!