Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni ilyen esetben?...

Mit lehet tenni ilyen esetben? Elszúrtam tudom, de szerintem erkölcstelen dolgot írattak alá velem.

Figyelt kérdés
Szándéknyilatkozatban alàìrtam,hogy ha èn lepek vissza a munkaviszony létsesítétől, akkor fizetnem kell 50 ezert, hogy a céget ért károkért fedezze.De mèg a mai napig nem küldtèk el a munkaszerződèst, most eljutottunk oda, hogy megmutatják, de nem írásban adják oda, ahogy azt kellene, előre aláírva, ha már nekem fizetnem kell ha elállok, a munkaviszony létesítésétől.A cèg borítékban akarja adni a fizu egy részét.Nekem a nettòròl szòl a szàndèknyilatkozat, így az már biztosan el fog térni a munkaszerződéstől, támadható lesz. Én nem akarom, hogy bejelentsenek oda egy fél percre sem.Bruttó béremet a mai napig nem adták meg, hiába kértem azt is.
2018. nov. 10. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Pontosan mi volt a nyilatkozatban? Bármiféle munkaszerződést el kell fogadnod, függetlenül a bértől? És mi van, ha belépsz, majd másnap felmondasz?


Amúgy egyáltalán nem kell előre aláírva odaadniuk neked, adhatnak egy tervezet és ha tetszik, akkor aláírod, és te is kapsz egyet utána vissza aláírva, ez inkább a szokásos.

2018. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Munkaszerződés nélkül semmit sem követelhetnek tőled. A munkaszerződés egy példánya nálad kell legyen.
2018. nov. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Feldughatják maguknak a szándéknyilatkozatodat.

Semmit nem érnek vele.

Ez tartalmilag egy diktátum.


Olyan meg nincs, hogy egy szerződés vagy nyilatkozat csak egyik fél részére ír elő kötelezettségeket, a másik számára meg semmit.

Az ilyen tartalmú szerződés vagy nyilatkozat eleve semmis.

2018. nov. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A nyilatkozat tartalmazza a cegnevet a nevem a berem de csak nettoban,es hogy az en elallasom miatt nem jon lette munkaviszony akkor fizetnem kell ennyit.Semmi egyeb.Nyilvan ram nezve terhelo csak.Belepni,kilepni nem akarok.A mostani helyemen meg tudok maradni esetleg meg picit tovabb.Elmondtam mi tortent es a fonokom elsokorben megerto volt.A munkakoromet amugy meg nem adtam at rendesen,meg az is ido lenne.

Nekem is egyszeru lett volna,hogy kilepek azonnal.Amugy alommelom lett volna,nagyon akartam,de ezzel a ceg leirta magat nalam.Ezek utan,hogy csak felem kot ki ilyen felteteleket az az egesz ceges hangulatot mutatja.Csak annyira nagyon merges vagyok magamra,hogy beleltem magam es akkor ott alairtam egy ilyen papirt,ez ram vall....mindig is duplan ovatos voltam.Valami ott bekattant nalam...

2018. nov. 11. 08:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Szándéknyilatkozat önmagában nem keletkeztet ajánlati kötöttséget, tehát nem is jöhetett létre arra megállapodás, hogy ha nem jön létre a munkaszerződés, akkor neked bármit is fizetned kellene.


Másrészt, munkavállalóként csak munkaviszonyra vonatkozó szabály kifejezett rendelkezése alapján tehetsz egyoldalú kötelezettségvállalást (Mt. 16. § (1) bek.). Ilyen szabály az Mt.-ben nincsen, tehát egyoldalúan nem vállalhatsz kötelezettséget arra, hogy bánatpénzt fizetsz, ha elállsz a munkaviszony létesítésétől.


Konkrétan nyilván csak a szándéknyilatkozat ismeretében lehetne mondani, de elég aggályos a sztori.

2018. nov. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!