Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy átlagos, büntető tárgyalás...

Egy átlagos, büntető tárgyaláson mennyi "néző" szokott lenni?

Figyelt kérdés
Szóval az van, hogy jogot tanulok és beszámolót kell írnom egy tárgyalásről büntetőügyben. Tudom, hogy nyilvánosak a tárgyalások, csak félek, hogy én leszek ott egyedül és hogy maximum vádlott hozzátartozói lennének ott akik furán néznének rám, hogy mit kersek ott.
2018. nov. 21. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod.

Bemész, hátul szépen leülsz és kész.


Lesz ott bíró is, ügyész is és talán még börtönőr, netán kommandós is.

2018. nov. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A bíró tájékoztatja a megjelenteket arról, hogy te ki vagy, és miért. Ha nincs kifogás, (nem szokott lenni) akkor maradhatsz. Arra ügyelj, hogy olyan tárgyalásra menj be, ahol egy vádlott van. Tehát az "XY, és 15 társa"- féle ügyeket inkább hagyd ki! :)


Az én tárgyalásaimon is ücsörögtek néha, innen tudom. :)

2018. nov. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"A bíró tájékoztatja a megjelenteket arról, hogy te ki vagy, és miért. Ha nincs kifogás, (nem szokott lenni) akkor maradhatsz. "


Miért mondasz ilyen hülyéeségeket?

Neked nem voltak semmiféle tárgyalásaid, hacsak nem vádlott voltál.


A tárgyalások (büntető és polgári is) magyarországon alapban nyilvánosak, azokon bárki részt vehet. Ha egy tárgyalás esetleg zárt, mert a bíró annak nyilvánítja, akkor ezt közli a hallgatósággal.

2018. nov. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk másodévben az egyik kurzuson szinte csak tárgyalásokra kellett járni, vegyes. Volt, ahol a kötelező minimumon (bíró, 2 ülnök [ma már nincs], jegyzőkönyvvezető, ügyész és védő & vádlott) kívül senki, de volt ahol már egy életfogytiglant töltő elítéltet két bv-s kísért, 2 tanú valamint még két további vádlott egy kis teremben. Teljesen változó hogy hol mennyien vannak, szerintem az ilyen nagyobb horderejű ügyek, ahová a sajtó is kimegy, elég nagy felhajtás tud lenni, de ahol 1-2 vádlott van nem hiszem, hogy akkora tömeg volna. Egyébként meg Magyarországon bármely tárgyalásra bemehetsz ha elmúltál 18 éves és az adott tárgyalás nem zárt. Ha akár a rokonság akár a tanácselnök kérdezi, elmondod hogy joghallgató vagy és körbenéznél mi hogy megy, nem szokták az ilyen lelkes fiatalokat még egy tanyasi járásbíróságon sem elhajtani.
2018. nov. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én rengeteg bírósági tárgyaláson voltam már büntető ügyben. A hozzátartozókon kívül idegenek még sosem voltak bent egyen sem. :) Maximum diákok. De csak úgy, hogy az utcáról bement volna valaki, úgy egy sem volt.

De ez nyilván attól is függ, hogy hol van az adott bíróság (város, vidék).

2018. nov. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, az kimaradt, hogy joghallgatók természetesen igen, azok szoktak beülni tárgyalásra. Soha senki nem kérdezte tőlük, hogy kik ők és miért vannak ott. Mármint a terheltek vagy a hozzátartozóik.
2018. nov. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#2, #3-nak:


Kedves túlművelt "barátom". A smile-ból leeshetett volna neked hogy igen, vádlott voltam. Eddigi életem során 14 tárgyalást volt szerencsém végigülni, abból 9 esetben saját magam védtem. A többiben csak azért nem, mert előzetesben voltam! A zárt tárgyalás elrendelését pedig bármikor indítványozhatja akár a vádlott, akár a védője, akár mindkettő egyszerre, de indítványozhatják a hallgatóság létszámának korlátozását is!


Kérsz még egyéb kérdésben is felvilágosítást?

2018. nov. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!