Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez is becsületsértés lenne?

Ez is becsületsértés lenne?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki nem egy embert húzott már le pénzzel és az én tartozásomat is csak azért fizette vissza, mert perrel fenyegettem. A facebook-on viszont előszeretettel reklámozza magát, hogy mennyire király arc. Ha írnék egy kommentet az egyik képe alá, hogy "Kár, hogy azt nem reklámozod, hogy kit mennyi pénzzel húztál le" akkor az becsületsértés lenne?


Sajnálom, tudom, hogy szörnyű dolog ilyet kérdezni/tenni, de piszkálja a csőrömet ez az álszent féreg.



2018. nov. 29. 00:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül szankcionalizálj a bj a becsületsértést igen. De a szóban forgó mondat nem meríti ki a becsületsértés (Btk 227.) fogalmát, max rágalmazásét (Btk 226.) (más a kettő, nézz utána). Egyébként ezek amúgy is magánvádas cselekmények szóval nem a rendőrség nyomozna ingyen, hanem a sértettnek kell előadni a bizonyítékait és a bíróság előtt képviselni a vádat, ami azt is jelenti, hogy ha bukja akkor ő állja a költségeket. És nincs az a bíróság ami úgy gondolná, hogy ez olyan fokú jogsértés volt, hogy ezért tényleges büntetőjogi intézkedést kellene alkalmazni, az előzetes meghallgatáson megegyezésre fognak inteni. Itt szerintem egy polgári pernek több értelme van. Az meg, hogy nullára sem jönne ki nettó baromság. A perköltségeket a vesztes fél fizeti, plusz a sérelemdíjat is ha megitélik. És mint már említettem a sértettnek a jogsértés megtörténtén kívűl (vagyis, hogy kiírták a sértő mondatot) semmi egyebet nem szükséges bizanyítania (Ptk. 2:52. (2) bekezdés). Én a fent említettek alapján sértettként polgári pert indítanék, mert az a biztosabb és ugyanúgy nekem kéne mindkettőt képviselnem. Plusz polgári úton van esélyem sérelemdíjra.
2018. nov. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Majd inkább az életre bízom a dolgot.
2018. nov. 30. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!