Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elutasíthatja a boltos a...

Elutasíthatja a boltos a kiszolgálást ha kevés összegért vásárolok?

Figyelt kérdés
Bár a kérdés kicsit félre érthető, mert nem a vásárlást utasítja el, hanem a bankkártyás fizetést. Jártam minden reggel egy boltba ahol mindig megvettem a vízet, esetleg rágót, csokit vmit, de általában 500 ft alatt költöttem és paypass-al fizettem. Majd egyszer szólt az eladó, hogy 500ft alatti vásárlásnál nem fizethetek kártyával. Úgy felidegesítettem magam ezen, hogy ilyet megtehet?

2018. dec. 10. 22:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hajjaj ! Kis bioboltba járok és nem lehet 500 Ft alatt kártyával fizetni és megteheti mondta. Nem éri meg neki, mert a bank 400 Ft-ot levesz egy tranzakcióval.


Ő mondta, hogy ha 350-ért veszek kristályvizet így, akkor még ő fizetne rá ha kártyával venném. Szomorú ez. Nem értem miért kell a bankoknak megsarcolni a kisembert

2018. dec. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom ahogy az egyik kommentelő linkelte nem hiszem h így megsarcolná a bank a boltost, az a logikus h %-os arányba van a jutalék. Mert ha ez tényleg így lenne akkor a multiknál se lehetne vásárolni, hisz ők se szívesen nyelnék le h nagyobb a költsége egy vásárlásnak mint amennyi az adott vásárlás bevétele. A büfébe, menzán szintúgy nincs probléma a kis összegű vásárlással, ezért nem értettem ennek a kisboltnak a reakcióját.
2018. dec. 11. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!