Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A lelki bántalmazást miért...

A lelki bántalmazást miért nem büntetik?

Figyelt kérdés

Most elsősorban az iskolákra gondolok.


Ma szemtanúja voltam hogy egy évfolyamtársamnak elege lett egy nagyon durva beszólás miatt, és nekiesett annak aki lelki terrorban tartotta már egy éve vagy több ideje. A tanárok tudtak róla, előttük is bántották sokszor. Nem tetettek semmit.


Természetesen azt fogják kirúgni akit lelkileg bántalmaztak, mert ő ütött először. Persze az hogy ennek több mint egy év előzménye volt, vagy az hogy lelkileg összetört, lehet örök életre szorongani fog, soha nem lesz már mentálisan ép, na az senkit nem érdekel, könnyebb így...


Szerintetek hogy lehetne az ilyen eseteket megoldani?

Mármint nem arra gondolok hogy aki hasonló esetben van váltson iskolát (nem is neki kellene szerintem...) hanem jogilag. Pl ha többen állítják hogy a tanárok tudtak róla és hagyták, akkor legyenek ők is előállítva. Illetve ha a tudomásukra jut bármilyen lelki bántalmazás, ha nem tesznek semmit, legyenek felelősségre vonhatóak, akár kerüljön az állásukba.


Jelenleg az iskolák csak a gyerek testi épségéért felelnek. A lelki épségéért miért nem?


Mi a véleményetek erről az egészről? Szerintem meg lehetne oldani azokat az eseteket amik hasonlóan nyíltak mint ez is volt, természetesen ha a bántalmazó és bántalmazott teljesen titokban tartja akkor veszett ügy, de én úgy tapasztalom hogy előbb utóbb minden kiderül, ha nem csukjuk be direkt a szemünket.


2018. dec. 11. 22:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

10-es és 14-es válaszolók tökéletesen jellemezték a helyzetet.

Ami ugyanilyen volt az én gyerekkoromban is. Engem is egész általánosban szekírozott egy-két gyerek az osztályból. Mindenki látta, mindenki félrefordította a fejét. Többi osztálytárs is, tanárok is, de leginkább az osztályfőnök felsőben.

A magyar iskolákban kb. az megy, mint a Legyek urában. És nem, nem kell hozzá c.... osztálytárs, engem sem olyan emberek szekíroztak.

2018. dec. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

#11 én mindig visszaszóltam, visszaütöttem, az eredmény általában semmi volt, vagy az, hogy dolgokat terjesztett rólam, vagy erősítést hívotz. Kívülről is néztem ugyan ezt.


Haver azt momdta, hogy ne vegyek tudomást róla, ne szóljak, ne üssek vissza. Ő ezt tette, és le is szállt róla, de nekem van büszkeségem.

Egyszer nagyon feldühített, majdnem úgy rendesen összeverekedtünk, de hopp jött egy tanár, és mindketten leálltunk, gondoltam úgy is engem rúgnának ki, mert tőlem nem szokták meg a balhékat...


A tanárok tudták, de széttárták a karjukat, hogy ők nem tehetnek semmit.


Más iskolába menni nem jó, mert mindenhol vannak cseszegetők, és az újakat még a nem tipikus cseszegetők is kipécézik.

2018. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
8%

Mik ezek az írások. Mindenki nagyon jog tudó itt.



" A lelki bántalmazást miért nem büntetik?"


Büntetik. Becsületsértésnek nevezik és nem lelki bántalmazásnál. A Btk-ban találhatsz rá. A rendőrségen tehetsz feljelentést.

2018. dec. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
83%
Aha, a 10 éves gyerek, aki otthon még elmondani is szégyelli ezt, akinek a tanárai fütyülnek a problémára, kikeresi a BTK-ból ezt passzust, és megy önállóan a rendőrségre feljelentést tenni.
2018. dec. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Elsősorban: a gyereknek nincs szülője?

Neki kell bemenni az iskolába, ha a gyereket ki akarják rúgni. Ha nem teszi meg, nem áll ki a gyereke mellett, akkor az soha nem fog bízni benne.

Be kell menni, elmondani, hogy ez a dolog a folyamatos b.gatás következménye volt. Szükség esetén leordítani az igazgató fejét, és megmondani, hogy amennyiben komolyan gondolják a kirúgást, vagy egyáltalán, a gyereknek bármi hátránya lesz az esetből, akkor be fogják perelni az iskolát, amiért a tanárok nem tettek semmit a rendszeres lelki terror ellen.

2018. dec. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"Elsősorban: a gyereknek nincs szülője?"


Anyámból kiindulva az ilyenek szülei soha sem fognak bemenni a suliba és beszélni a tanárokkal, hogy bántják a gyerekét! Még meg is magyarázzák a gyereknek, hogy ez így van rendjén!

2018. dec. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nem a bántásról van szó, hanem a kirúgásról. Azt azért már mégsem kellene hagyni.
2018. dec. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!