Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz, ha nem tudom a gyerektar...

Igaz, ha nem tudom a gyerektartást fizetni börtönbe jutok? Mi a következménye ha nem tudom fizetni? Negatív kommentekkel ne írj!

Figyelt kérdés
2018. dec. 22. 16:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
25%
8. Én azért kíváncsi lennék: te soha nem éltél szexuális életet, nem feküdtél le nővel? Mert minden egyes ilyennek az lehet a vége, hogy gyereke születik az embernek. ÍGy minden ember elítélendő, mert ezt kockáztatja, miközben eltartani nem feltétlen tudná. De 8. válaszoló, ha tényleg nem éltél soha szexuális életet, akkor oké, különben meg felesleges durrogni.
2018. dec. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
27%

11: Ja, hát dugni ingyen van, a koton meg nagyon drága. Így érthető. Akkor nyugodtan keféljen össze a kérdező 20 gyereket, teljesen mindegy, mennyit nem tud eltartani. Szerencsére Férfi, így ha ügyes, egy-két éven belül sikerül.

Aztán az anyja megoldja, hogy eltartsa, nem az ő baja.

Igazad van.

2018. dec. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%

"Le lehet mondani a szülői státuszról, így nem kerülsz börtönbe, és a gyerektartást sem kérhetik számon. "


LEMONDANI NEM LEHET erröl!

2018. dec. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nyugalom!!:)
2018. dec. 22. 19:34
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el a kommenteket. A gyerektartást ha nem fizeted, akkor eljárást indítanak ellened, és minden létező jövedelmedből vonják, vagy vagyontárgyadat lefoglalhatják. Ha megváltoztak a jövedelmi viszonyaid vagy a munkaképességed, akkor sürgősen adj be keresetet a bíróságra, hogy szállítsák le a gyerektartás összegét. Nem tudom, most mennyi, de ha egy gyereked van és nagyon minimális a jövedelmed, reális, hogy havi 20-25 ezer körülire leszállítsák. De ennek hivatalos útja van. Érdeklődj a helyi önkormányzat jogi irodájában, hogy van-e ingyenes jogsegély szolgálatuk, mert a kereset megírásához ügyvédre lesz szükséged, és gondolom gondot jelentene kifizetni.
2018. dec. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
20%

Dehogy kerülsz börtönbe. Csak ijesztgetnek a férfigyűlölő feminácik. Nekik semmi nem elég, a véredet is kiszívnák, csak mert férfi vagy. Nagyon rossz helyre írtál. :-) Itt a férfi haszonállat, vagy kevesebb.


Azonban ahogy előttem írták, a nő kérésére teljesen kifosztanak. Ha nem tudod fizetni, akkor nem fizeted. A gyerektartás a jövedelmed egy bizonyos százaléka, ami nem megy 50% fölé. Főleg nem egy gyereknél. Ahol ha jól tudom 25% a maximum. Ha az 500Ft, akkor annyit vonnak le, és az kapja meg a nő, többre nem jogosult. Tehát ha nincs annyi (hivatalos) bevételed, akkor kevesebbet fizetsz. Azt is tudjad, hogy a nő maximum fél évre visszamenőleg követelheti, többet nem. De ezt a fél évet, lehet, hogy tényleg lefoglalhatják, de nem hiszem. Inkább a béred 50%-ig többet vonnak, amíg nem törleszted.

Ha annyit kapnának, amennyit akarnak, a világ összes pénze kevés lenne.

Kérjél rendes jogi tanácsot, és állj a sarkadra, kemény legyél, mert utcára fogsz kerülni, ha az exeden múlik. És még beléd is rúgnak. Ügyvédből, ha teheted, nőt válassz! Nő kell egy nő ellen!

2018. dec. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
22%
12. Koton sem nyújt 100%-os védelmet. De azt hittem, ezt tudod. Nos? Te soha nem feküdtél le nővel úgy, hogy nem tudtad volna eltartani, ha gyerek lesz belőle?
2018. dec. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Tartási kötelezettség elmulasztása vétsége miatt, ha feljelentést tesznek ellened, akkor indulhat ellened büntetőeljárás, aminek a végén nyilván elítélhetnek. Ezen bűncselekmény törvényi büntetési tétele 3 évig terjedő szabadságvesztés lehet. De nyilván első körben, ha egyébként nem vagy egy büntetett előéletű ember, akkor nem fogsz börtönbe kerülni, de elviekben tudod, sok kicsi sokra megy, szóval még lehet az is a vége akár.

Szóval amit tenni tudsz, hogy szépen elmész dolgozni, akár alkalmi munkákat vállalsz és fizeted a gyerektartást.

2018. dec. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Köznunka..pont van egy ismerős akinél ez van.
2019. jan. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha erdekel megkerdezem hany órat kell ledolgoznia es mennyiert.azt az allam fizeti ki az anyànak.
2019. jan. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!