Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet ezt a helyzetet...

Hogyan lehet ezt a helyzetet feldolgozni, hogyan lehet így tovább élni? Hagyatéki gondok.

Figyelt kérdés
Édesapám halála után a hagyatéki tárgyaláson kiderült, hogy van egy testvérem, akiről eddig nem is tudtunk. Apa fizette a gyerektartást, tartotta velük a kapcsolatot stb. A vegrendeletebe rá hagyta a ház felét. Én ebben a házban nőttem fel, itt éltem egész életemben itt ápolta anyámat amikor beteg volt, ide szültem gyerekeket. Na a végrendelet ismertetése után ez a nő fogta magát és bekoltozott ide. 2 kutyával (az egyik gyerek allergiás a kutyára) 5x dobtam ki a kutyáját a házból mindig visszahozza. Szeretem az állatokat de már nagyon elegem van. Legszivesebben elvinnem 5 várossal arrébb őket és kiraknam őket, pedig nem ők tehetnek róla. Kifizetni nem tudjuk a házból, legnagyobb fajdalmamra el kell adnunk a házat, de ez a nő élvezi ezt a helyzetet, egyáltalán nem sürgetni a dolgokat.

2019. jan. 2. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Ne dobd ki a kutyáját, mert teljes joggal feljelenthet érte. Ő nem tehet róla, hogy apád egy hazug ember volt. Ha szidni kell valakit, ot szídd, ne azt, aki nem tehet semmiről. Eladjátok a hazat és a gond megoldva.
2019. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy újra elolvasva gyenge kamu történet.
2019. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Próbáljatok meg jóba lenni. Ha tartotta apukád vele a kapcsolatot akkor ő is ugyan annyira gyereke mint te. Te ugyanúgy igényt tartasz a házra akkor ő miért ne tehetné? A kutyán meg ne verd le a fusztrációdat ő főleg nem tehet semmiről.
2019. jan. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Kamu
2019. jan. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Képtelenség vele jóban lenni. Van egy vendégház ahol minden van. De nem költözik le oda. Ott azt csinálna a kutyája amit akar, de a házban nem fogom hagyni. Tudom, hogy nem a kutya tehet róla, de muszáj megvédenem a gyerekemet. Ne arra gondoljatok, hogy bántom a kutyát, csak kirakom az udvarra amikor elmegy. Van, hogy napokra elmegy és itthagyja őket. Nem tudom mit gondol, hogy majd mi gondozzuk?

Igen az a cél, hogy eladjuk a házat, de áron alul semmiféleképpen nem fogom.

2019. jan. 2. 18:50
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

Talán nem a szülők nyakára kellett volna gyerekeket szülni, hanem felnőve különköltözni mint egy normális ember, és ott szaporodni, saját házban. Akkor most nem lenne ilyen gondod. Most szépen eladnátok a házat, szétosztanátok a pénzt, és élnétek tovább az életeteket.

Ő is édesapád gyereke, egy fikarcnyival sincs több jogod az örökséghez, mint neki.

Amit a kutyákról írtál, abból meg az jön le, hogy te egy rémes ember vagy. Nem tudlak sajnálni, mert nincs lelked. Eszed sincs, de az nem zavar annyira.

2019. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

Hogy a kérdésre válaszoljak, azt tudod csinálni, hogy eladjátok a házat. Ennyi.


Emellett viszont egy pillanatra állj le önmagad sajnálásával és gondolkodj kicsit. Nem te vagy az egyetlen áldozat a történetben. Beszélgettél egyetlen egyszer is a testvéreddel? Mert az a nő, nem egy random nő, hanem a testvéred. Beszéltél vele higgadtan, üvöltözés, hisztizés, vádaskodás, követelőzés nélkül? Belegondoltál már egyszer is, hogy ő mit érezhet? Neked volt apád, őt eldobták. Gyanítom ő tudott rólad, tudta hogy van egy testvére aki mellett ott volt az apa, akinek ő nem kellett. Ez nagyon mély nyomot tud hagyni egy gyerekben, ami aztán kihathat az egész életére.

2019. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Azert megneznem egy-ket ember arcat mikor egyik naprol a masikra bekoltozik mellejuk 2 vadidegen ember...biztosan akkor is ilyen kedelyesek lennenek.
2019. jan. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó!


Nem, nem lenneknboldog a helyzettől. De a kérdező által leírt történet egyértelműen kamu.

2019. jan. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Lehet, de az élet produkal furcsaságokat.

Ha én leirnám a hagyatekos sztorimat bizony arra is mindenki rávagna hogy kamu, pedig en lennek a legboldogabb ha tenyleg az lenne

2019. jan. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!