Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A gyerekem lopott 20 ezer ft...

A gyerekem lopott 20 ezer ft szerintetek mi a teendő?

Figyelt kérdés

nagy szégyen én a lányomat nem így neveltem,a tescoba dolgozott fél évet és az utolsó napján kivett a kasszából e ft amit nekem beismert ... persze sajnálja és belegondolva hülye volt és soha többé nem tenne ilyet

most viszont az a helyzet hogy a tesco feljelentette

milyen ítélet születhet ezzel kapcsolatban

börtönbe kerülhet emiatt ??

valaki tudna ebben segiteni



2019. jan. 12. 15:08
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
5%
Meg róvás ,talán ,bár nem vagyok szakértő csak erre jutottam !
2019. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

22Éves a gyerekem

ügye börtönbe ezért csak nem jut


milyen megrovás

2019. jan. 12. 15:13
 3/37 anonim ***** válasza:
27%
Priusz, ami mindenhol latható, erkölcsi bizonyítvanyban benne lesz, és biztosan nem fog jó ajánlóleveleket kapni, ha mashová menne dolgozni. Tehát rosszabb lesz az élete, mintha leülné a börtönben.
2019. jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
54%
Ne viccelj már, nem kerül az ember csak úgy börtönbe. Én mondjuk beparáztatnám vele, legközelebb úgy talán nem lop.
2019. jan. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
97%
nagyon komolyan el kell vele beszelgetni, hogy mi vitte bunbe, es nem elintezni egy ejnyebejnyevel. Bortonbe emiatt elso es egyetlen eset miatt biztos nem fog kerulni, megussza egy figyelmeztetessel, vagy max egy felfuggesztett de szerintem meg az se lesz. Szanni banni kell a biro elott es fogadkozni hogy tobbet ilyet nem csinal, de aztan komolyan is venni!
2019. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Én is elbeszelgettem vele erről hogy a saját becsületét játszotta el szaros 20 e Ft miatt...

2019. jan. 12. 15:21
 7/37 anonim ***** válasza:
90%

"Lopás értékhatárok


Az elkövetési tárgy értéke kiemelt szereppel bír, mert ez határozza meg a büntetés keretét. Ha az elkövető maximum 50 000 forint értékű dolgot lop el, nem bűncselekményt, hanem szabálysértést valósít meg."



Ez tehát még csak szabálysértés, börtönbe nem fog miatta menni. A kárt minél hamarabb tértítsétek meg.



Amúgy remélhetőleg tanul belőle egy életre.

2019. jan. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
4%

Egyébként egy ügyvéddel beszéljetek. Ő pontosan el tudja mondani, hogy mit kell tennetek, mondanotok, hogyan térítsétek meg a kárt.


Pénzbe fog kerülni, de jobb, mint izgulni.

2019. jan. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
0%
Lesz egy jókora priusza. Mi vitte rá. Ha leírnám nekem esne mindenki. Dióhéjban itt kint külföldön fizetés van otthon alamizsna...
2019. jan. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
56%

NEM KELL ÜGYVÉD!!!


PÉNZKIDOBÁS!


A lányod nem lopott, hanem sikkasztott!

Fizesse vissza a pénzt, és a bíróságon vallja magát bűnösnek. Felfüggesztett lesz, mivel kicsi az összeg, vissza adta, és büntetlen.


Viszont priusza lesz!!! Azaz innentől még egy jobb takarítói állása sem lesz és bankhitelt sem kaphat!

2019. jan. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!