Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ismeretlen számon zaklat a...

Ismeretlen számon zaklat a telefonos behajtó. Álláspontom szerint adatot is lopott. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Üdvözlöm!

A segítségüket szeretném kérni. Mivel a személyiségi jogaimat nem nézte sem a szolgáltató, de még a behajtó cég sem ezért mindkettő nevét ide fogom írni név szerint.

A problémám a következő: 2009. július hónapban kötöttem egy előfizetői szerződést a Vodafonnál hűségnyilatkozat nélkül.

Sajnos a munkahelyem ami közalkalmazotti volt megszünt és nem tudtam a telefonszámlámat befizetni és ezért adós maradtam 68 000 Ft-tal.

2012. január hónapban felhívott ismeretlen számon az Intrum Justitia Zrt.-től szám nélkül egy nő aki azt kérdezte, hogy velem beszél-e telefonon és közölte, hogy hivatalos célból hív. Elkérte az édesanyám és a születési időpontomat. Legnagyobb meglepetésemre a feltöltő kártyás telefonomon hívott fel ami szintén Vodafonos és én az előfizetés megkötésekor még 2010-ben kértem a telefonos ügyfélszolgálatot , hogy titkósitsák a hívószámomat. Nem tudom megérteni, hogy az Intrum Justitia ezt milyen jogon használja fel kapcsolattartásra.

Csak megjegyjem, hogy 2012 január és február hónapban kb. 150 SMS-T küldtek ki és úgy tele volt a telefonmemóriája, hogy nem győztem az Intrum Justitiától kapott fenyegető SMSK-et kitörölni. A tegnapi napon 2013-08-09-én 13 óra 45 perckor szintén hívott egy nő a telefon tartozás ügyében és nem volt hajlandó arra választ adni, hogy hogyan és mi módon jutott hozzá a 70-es telefonszámomhoz.

A legnagyobb szemétség az, hogy nem hivatkoznak arra, hogy a személyes adataimat milyen jogszabály szerint kezelik és meddig. Amikor felhívnak szám nélkül akkor be sem mutatkoznak név szerint csak arra törekednek, hogy a pénz minél gyorsabban befollyon hozzájuk.

Álláspontom szerint ezzel "adatlopást és személyiségi jogot" sértenek.

A hölgytől én is elkértem a nevét és közöltem vele, hogy feljelentem a Vodafont is és a céget is amit képvisel mivel a legjobb tudomásom szerint szolgáltató csak és kizárólag magántelefonszámot az én személyes beleegyezésem és hozzájárulásom nélkül 2012. július 01-től továbbithat behajtó cég felé.

A tartozást mindenféleképpen kifogom fizetni, de egy biztos, hogy mindenféle jogi útat hajlandó vagyok végig vinni velük, hogy a telefonbeszélgetés kapcsán kapott megaláztató hangnemű beszélgetést triplán visszakapják!

Kérni szeretném jogban jártas személyek véleményét, hogy mit tegyek és hogyan járjak el a szolgáltatóval és a behajtó céggel szemben is?


Köszönöm a segítségüket.


2013. aug. 10. 03:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Tök vicces, mikor az van felháborodva, aki TARTOZIK...
2013. aug. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha Vodafonos a számod, akkor tőlük is megkaphatta. Az adataid azért kérte el, hogy biztosan tudja, hogy az adóssal beszél. Ezt minden más cég, bank stb. elkéri.

Semmi jogtalanság nem ért.

2013. aug. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
8%
A vodafonnak nem tartozik a hatáskörébe az adósság behajtás és ezzel semmi törvénysértő dolgot nem tettek! Amúgy nem kell együttműködnöd és fizetned a behajtóknak,de ebben az esetben bíróságra viszik az ügyet amiből nem te fogsz nyertesen kikerülni hiszen tartozásod van amit jogosan követelnek rajtad mert ugye semmi sincs ingyen...és hát miután nem te leszel a nyertes lesznek még bőven egyéb költségek amik téged fognak terhelni. Amúgy a tartozásod minden egyes nappal csak növekedni fog!!!! Ne kötekedj mert tényleg felesleges...amúgy fognak is keresni még,hiszen a behajtóknak is érdekük,hogy fizess mert ők se a szép szemekért cserébe intézkednek.
2013. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Ami a főkérdésedet illeti .Igazad van .Az más kérdés hogy az igazság és a jog két különböző dolog.A világot irányító emberek a pénz megszerzésének érdekében,ösztönősösen úgy alakítják ki a jogot, hogy a tisztességet megkerülve törvényesen"jogsértés nélkül" semmizzék ki a szegényebbeket.A behajtók ennek a rendszernek a hiénái.Valójában annyit sem termelnek hogy a saját táplálkozásuk biztosítva legyen.Ők ennek az ember által kialakított, igazságtalan, farkastörvényekkel szabályzott gépies világának hullarablói.Azért olyan "fényesek,kövérek"vagyis jól tartottak, mert egyre több a szerencsétlen áldozat. akik termelőmunkát végzetek ugyan de a tisztességes munka lehetősége megszűnt, vagy nem fedezte az egyre "okosabban "irányított kizsákmányoló gazdaságban növekvő nem tervezett költségeiket.Ezek a behajtók,a letűnt idők királyi kincstárak feltöltéséért felelős vámszedők mai megfelelői.Nem vizsgálják ,nem is vizsgálhatják az elesettek álláspontját, mert csak "dög"eltakarítók.A "munkájukat" végzik csak .Mint anno az SS vagy a pufajkások .Persze meg kell hozzá keményíteni a szívüket, mert tudva levő, hogy sokan az öngyilkosságba menekülnek előlük .Például olyanok akik 20 millió forint felvétele után, apró betűkkel becsapva, már 70 millióval tartoznak.Olyan pénz felvétele miatt, aminek nincs arany fedezete.Csak az ingatlan, amit a saját verejtékükkel építettek.Ami most nem ér 15 milliót sem.Olyan pénzért sanyargatják őket ami nem is létezett a ház megépítése előtt.Csak az üzlet, a pénz szeretete irányít mindent.De egy kis tengerparti nyaralás, egy könnyen olcsón szerzet ház vagy kocsi e hiénáknak elég arra hogy felejtsenek.Nem kell mérlegelniük azt, hogy termelőmunkát végezzenek e valahol, ahol a"hullajelöltek" sorsára juthatnának.Ők "jogosan "járnak el ezt bármelyik bíróság megmondhatja.

A te esetedben ha tudod fizesd ki a tartozásod.Mert azt egy szolgáltatás fejében "szerezted". Az más kérdés hogy idehaza és máshol a világon, ezek a szolgáltatók hogy járnak el és milyen jogokat kapnak.Az is hogy engedhetik meg nekik azt hogy 1-3 év "hűség-rabszoilgaságba" taszítsák az embereket a megfizethető szolgáltatás reményében.Egyébként lehet hogy a telefonos "aranyos"jogosan járt el, amikor a születési dátumodat kérte hogy azonosítson.De te meg jogosan jársz el akkor amikor azt nem adod meg, mert te velük semmilyen szerződésben nem állsz.Általában magányszámon zaklatnak, egy olyan világban, ahol az adatlopás az egyik legkifizetődőbb bűncselekmény.Tehát nekik kellene azonosítaniuk magukat először, de ezt nem tudják megtenni telefonon.A számodat nem adhatják vehetik szabadon.A telefon beszélgetést rögzítik, de biztos hogy ezt elfelejtik bejelenteni és referencia számot sem tudnak adnia későbbi lehallgatásához.Tele van jogsértéssel az egész .De a háttér, az ügyvédgárda ködösítése és szócséplése nyomán megmerik tenni, mert elenyésző az az eljárás ellenük amit pénzel bírna finanszírozni az amúgy is eladósodott sértett.Így inkább ijesztgetnek, zaklatnak mert ez eredményesebb a számukra még akkor is ha jogtalan.Vigasztaljon az hogy a középkorban üthettek is ma csak ritkán.Na meg az is, hogy rendre, minden összeomlott rendszer nyomán megkapják büntetésüket mertt csak hiénák......az igazi felelősök mindig megusszák valahogy.

2013. aug. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Bocs ha kicsit összefüggéstelen az ahogy írtam, de csak kis képernyőn volt rá lehetőségem és nehezen láttam át.
2013. aug. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Nagyon bosszantó lehet a zaklatás, megértelek, nem is jogszerű így ebben a formában, az is igaz. De szerintem a legjobb ha spórolsz az energiáddal és elviseled. Én is voltam pont ugyanebben a cipőben, a legjobb amit tehetsz, hogy fizetsz a szolgáltatónak(fontos, hogy nem az Intrumnak!!!), annyit és csakis annyit amit az egyenleged mutat náluk (nem az Intrumnál!!!), ezután a behajtó még megpróbál valami adminisztrációs díjra is bepalizni, azt NE fizesd ki semmiképp mert az jogtalan követelés, ezután ne vegyél róluk tudomást többé és egyszer csak lekopnak, hidd el.
2013. aug. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt hallgasd végig.Teljes mértékben igaza van a csávónak.

Ha akarnak valamit akkor küldjenek egy hivatalos levelet, ne telefonon zaklassanak.

Már csak azért se mert kb unatkozok és tudom hogy a szomszédnak van tartozása és elkezdem őt emiatt hívogatni.

Szóval kéri úgy a személyes adataimat hogy tényleg nem lehetek biztos abban hogy valóban egy banknak vagy behajtónak adom-e meg, vagy egy bűnözőnek aki vissza akar élni az adataimmal.

A levél meg hogy csak simán kiküldi, hát a saját pancserságuk.

Szóval most idejönne hozzám valamelyik személyesen hogy de hát küldtek levelet két dolgot tudnék reagálni:

- én nem kaptam semmi féle levelet (bizonyítsa be hogy MEGKAPTAM)

- Tudom van még 8 napom ugyanis egy órája kaptam meg.


Mert hogy az van ezekben a levelekben hogy : "Kézhezvételtől számított 8 napon belül rendezze a tartozását."

Na de honnan is tudják hogy mikor vettem kézhez?


Az meg hogy az adós van felháborodva.Hát kevés olyanról tudok amikor jogos a behajtás.

Szóval amikor valaki egy szaros szuzukira kifizet 4milliót és még 3at követelnek...., könyörgöm 7 millió egy szuzukiért?


Vagy amikor totálkárra törik az autómat, a biztosítótól felveszi a bank a pénzt, majd a bank elviszi az autót, eladja és még kér másfél milliót és itt sem egy luxus autóról beszélünk.


Vagy amikor a vodafonnal kötsz egy előfizetést ami szól havi 4500Ft-ról mely magában foglal 100percet és 100 sms-t, de te nem telefonálsz és még sms-t sem küdesz és a telefon számla üti a 15ezer forintot, végül mivel nem tudod kifizetni mert a költségvetésed a max 5ezerre szól, kikapcsolják, majd jön a vissza kapcsolási díj, végül 20 ezer a számla ezt végképp nem tudod kifizetni, így jön a kötbér és láss csodát a 4500Ft-ból röpke másfél hónap alatt lesz 58 ezer forint.

Hol itt a jogosság???

2013. aug. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
A megosztott telefonos link valóban példaértékű, követendő a stratégiája!
2013. aug. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Ezt is érdemes lehet elolvasni:

"Hat fontos dolog, amit adósként tudnod kell a jogaidról

Milyen jogai vannak az adósnak a behajtókkal szemben."

[link]

2013. aug. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Megregulázza a pénzügyi felügyelet májustól a behajtókat, ami segíthet abban, hogy a hátralékos adósok ne zaklatásként éljék meg, amikor pénzt akarnak beszedni. Mert erre sajnos ma számos példa van.


A behajtók nem mindig bánnak kesztyűs kézzel az adósokkal. Sokan panaszkodnak az agresszívnek megélt módszerek miatt. Sőt, mint megírtuk, az is előfordul, hogy akinek nincs tartozása, arra is behajtót küldhet a bankja.


Az ajánlásban szerepel például az is hogy a behajtó nem lehet agresszív, sem félrevezető az adóssal szemben. Hétköznap csak reggel nyolc és este nyolc között telefonálhat, szombaton pedig legfeljebb délelőtt, és azonosítania kell magát. Hetente pedig maximum háromszor hívhatja fel az adóst.


Ha valaki úgy érzi, zaklatják, nem tájékoztatják, félreinformálják, nem közlik, mennyi a tartozása, azt arra biztatja a felügyelet, hogy forduljon hozzájuk."

[link]

2013. aug. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!