Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felmondási idő ebben az esetben?

Felmondási idő ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elméleti, mert nekem az azonnali hatályú felmondás miatt nem volt felmondási idő.


Rendszergazdaként dolgoztam, mivel a hálózat teljesen stabil volt, a gépek modernek, így tényleg "nem sok munka" volt velük. A gondom az volt hogy 8 órából csak egy órát dolgoztam rendszergazdaként, a maradék hetet pedig minden másként. Főleg raktárba kellett pakolni, de a cérna ott pattant el amikor azt mondták ugyan takarítsak már WC-t.


Ha tegyük fel nem próbaidőn lettem volna, és nem akarták volna elengedni a felmondási időt, akkor mi lett volna? Rendszergazdaként szívesen dolgoztam volna ott napi 8 órát a felmondási idő alatt is, de nem takarítónő azaz férfiként, sem pedig raktárosként.


Gondolom munkaügyi bíróság, de amíg folyik az ügy, addig mégis ott kellett volna maradnom?


Egyszerűen érdekel a dolog, ki tudja kerülök-e még ilyen helyzetbe.


2019. febr. 8. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Munkaviszony megkezdésekor a munkáltató általában kiad egy munkaköri leírást vagy általánosságban a munkavégzés helyén elérhető helyen pl. kifüggeszt.

A munkaköri leírást– a munkakör keretei között – a munkáltató egyoldalúan bármikor módosíthatja. A munkaköri leírás NEM(!) lépheti át a munkaszerződésben rögzített munkakör kereteit. Csak olyan feladatokat sorolhat fel, amelyek – a közfelfogás alapján – az adott munkakörhöz tartoznak. Például, az „adminisztrátor” munkakörbe tartozhat az iktatórendszer kezelése, a postázás, telefonüzenetekkel kapcsolatos ügyintézés, vagy az archiválás stb. De BIZTOSAN NEM tartozik ide az iroda takarítása. A munkavállaló munkavégzési kötelezettsége csak a munkakörébe tartozó feladatokra terjed ki, és EZEN NEM(!) változtat az sem, ha egyébként a munkakörből „kilógó” teendő a munkaköri leírásban szerepel.(Hiába írják bele a munkavállaló nem köteles elvégezni)

2019. febr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

... no és olyat sem kérhet, és nem is utasíthat rá a munkáltató, ami az emberi méltóságod megsértésével jár.


Egy rendszergazda WC-pucolása tipikusan ilyen "sértés".


Nem vagy köteles teljesíteni.

2019. febr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!