Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felmondási időt le kell...

Gipsz Jakab24 kérdése:

Felmondási időt le kell dolgoznom ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A gondom az, hogy beadtam a felmondásomat a munkahelyemen, amiben konkrétan leírtam, hogy a felmondási időm 30 nap, ettől eddig blablabla. Nos a helyzet egy kicsit meg van csavarva. A munkahelyi kollektív szerződésemben (sose láttam) az szerepel, hogy a rám vonatkozó felmondási idő 40 nap. A felmondási levelemet aláírta két illetékes is, amiben 30 nap van meghatározva. Sem akkor, sem utólag nem tájékoztattak sem szóban, sem írásban arról, hogy ez a 30 nap nem jó és 40 napot kellene dolgoznom. Ha nem kérdezek rá nem is tudtam volna és már csak 5 nap van hátra a 30 napból, utána az új munkahelyemen kell kezdenem és szükségem van a papírjaimra. Ilyenkor mi a mérvadó? A felmondási levelem vagy a kollektív szerződés? Köszönöm előre is aki tud valami biztosat ez ügyben mondani.

2018. szept. 5. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
A kollektív. Hogy Te saját magadnak mit határoztál meg az érdektelen.
2018. szept. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szerződés számit nem az amit te leírtál
2018. szept. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha benne van a konkrét dátum az sláírt felmondási, akkor az a mérvadó
2018. szept. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A felmondási időt a szerződésed határozza meg, ami a jogszabállyal ellentétes nem lehet. Ha nincs a szerződésben meghatározva a felmondási idő, akkor az MT a mérvadó abban az esetben, ha a cégnél lévő kollektív szerződés mást nem ír elő.

Mivel van kollektív szerződés, ezért ebben az esetben az a mérvadó. Ha ott 40 nap van, akkor 40 nap a felmondási időd. Nem jogellenes, ha egészen 6 hónapig terjed.

Maximum ennyit enged a törvény.


Az esetedben teljesen mindegy, hogy mit írtál a felmondásba, azzal, hogy aláírták azt igazolták, hogy átvették, nem pedig azt, hogy úgy lesz, ahogy Te beleírtad. :)

2018. szept. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké. köszönöm a segítséget. Tegnap megkérdeztem munkajogászt is. valóban a kollektív a mérvadó.
2018. szept. 6. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!