Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Törvények, jog

A kérdés

Bűncselekmény ha valaki odajön hozzám, előveszi a farkát és elkezdi verni?

Sziasztok!

Az utcán, nyilvánvalóan akaratom nélkül ha odajön valaki és a fent leírtakat csinálja, az szeméremsértésnek számít?

Illetve mennyire vesznek komolyan egy ilyen dolgot bíróságon?

Az nagyon feldúlt ez a dolog engem, de méginkább a barátomat, aki szerint feljelentést kéne tennem. Viszont én úgy gondolom, hogy ez felesleges lenne. Szerintetek?

Köszi a válaszokat elôre is!

febr. 12. 16:02  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

igen az.

így utólag valóban nem túl sok értelme van.

ilyen helyzetben lendületből tökön kell rúgni kétszer, háromszor és utána hívni a rendőröket, hogy szatírt fogtál...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/16Időpont febr. 12. 16:08 Privát üzenet

Közszeméremsértés és szexuális zaklatás. Ha még fenyeget, hogy nézd, akkor a kényszerítés is megállhat.

Szóval: Igen.

Mellesleg a paprikaspray csodákat tesz a kukival! >:)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/16Időpont febr. 12. 16:08 Privát üzenet
mindentudó99 nevű felhasználó válasza:

Ha nem tettél feljelentést annyira nem dúlhatott fel

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/16Időpont febr. 12. 16:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

nagyjából másfél órája történt a dolog, előbb gondoltam megérdeklődöm, hogy csak én reagálom-e túl vagy ez tényleg bűncselekmény-e, de köszönöm az hasznos hozzászólást?

# 4/16Időpont febr. 12. 16:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Bocsánat a rengeteg helyesírási hibáért egyébként!

# 5/16Időpont febr. 12. 16:29 Privát üzenet
mindentudó99 nevű felhasználó válasza:

Jól van nem tudtam hogy most volt. Foglakoznak az üggyel mindenkép de hogy megéri e a cécót azt te döntsd el.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/16Időpont febr. 12. 16:34 Privát üzenet
peca1000 nevű felhasználó válasza:

Ez is a tetszésnyílvánítàs egyik módja :D

Viccen kívül szerintem jelentsd fel, mert legközelebb már dúrvább is lehet.

A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/16Időpont febr. 12. 17:25 Privát üzenet

Úgy hívják SZATÍR. Plusz közszeméremsértés.

Velem áprilisban volt Hévízen, a parkon át követett Hévízen és jött utánam verte a farkát...

Ez egy szatír. Pont akkor le volt merülve a telefonom, de rengetegen látták még s tettek semmit. Nagyon megijedtem én is. Rengeteget járok Hévízen, üdülóváros, rendőrt még is sosem látsz.

Azóta olvastam ezt, hogy visszaeső...

Nekem nem ért meg annyit ez a barom, hogy miután órák múlva hazaértem, még bíróságra is járjak...

[link]

Az a vicc, hogy csak felfüggesztett börtönbűntetést kapott...

Én a helyedben felhívnám a rendőrséget és névtelenül tennél egy bejelentést... Nem fognak ezek után keresni... Most már visszagondolva, én is azt tettem volna...

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/16Időpont febr. 12. 17:57 Privát üzenet

Én is pomt ide írtam akkor, engem leoltottak, meg mia za, hogy egy felnőtt lányt ez megrázott...

Hívd fel a 112-t vagy a rendőrséget névtelenül. Hol történt az eset?

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/16Időpont febr. 12. 17:58 Privát üzenet
Ajánolom figyelmedbe a Btk.tv Szerméremsértésről szóló részt. Abban mindent megtalálsz. Ahogyan megtörént a bűncselekmény neked hívnod kellett volna a hatóságot. Mivel ezt nem tetted utólag elég nehéz lesz bármit is tenni.

A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/16Időpont febr. 12. 18:13 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A tervezett bűncselekmény miért súlyosabb, mint a hirtelen felindulásból elkövetett?
Az életellenes és vagyoni károkozással fenyegetés bűncselekmény? Tanuk és bizonyíték nélkül mit lehet tenni?
Bebizonyosodik-e a próbára bocsátás után, hogy valóban nem történt bűncselekmény?
Ha valaki erőszakosan fenyeget, parancsol, sérteget, és én megkérdezem tőle, hogy "Bántani akarsz? ", akkor az részemről egy verekedés párbaj elfogadása?
Ilyen egyszerűen börtönbe tudnának juttatni?
Ha valaki így "rendőrként" adja ki magát az nem bűncselekmény?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Törvények, jog rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!