Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez bűncselekmény?

Ez bűncselekmény?

Figyelt kérdés
Már több éve depresszióval küzdök,és egy régi ismerősöm azzal buzdított,hogy öngyilkos legyek. Meg is tettem,de sikertelen lett. De erről senkinek se beszéltem.
2019. febr. 12. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem bűncselekmény. Talán tanácsos lenne Isten papjaival beszélned a gondjaidról.
2019. febr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

BTK


162. § (1) Aki mást öngyilkosságra rábír, vagy ennek elkövetéséhez segítséget nyújt, ha az öngyilkosságot megkísérlik vagy elkövetik, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennyolcadik életévét be nem töltött személyt bír rá öngyilkosságra, vagy ennek elkövetéséhez segítséget nyújt, ha az öngyilkosságot megkísérlik vagy elkövetik, két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2019. febr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Második. Ez hol bírósági törvény? Nem lesz letöltendő börtönbüntetés ennél. Csak azon személy aki végrehajtotta magán az esetet , köteles elmenni kórházba , pszichológushoz járni , nyugtatókat szedni és otthon tartani valakivel. Ebből még nem lesz börtön merr az nem ügy .
2019. febr. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval feljelenthetem még vagy ez már késő?
2019. febr. 12. 20:06
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem jelenthető fel. Mert nem tett semmit nincs kézzel fogható bizonyítéka. Nem lehet csakúgy bárkit. Ha hozzádért volna meg ütött volna hogy tedd meg na akkor lenne valami. De ezt te tetted saját magaddal és magadat hoztad bajba vele.
2019. febr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De van bizonyítékom.
2019. febr. 12. 20:10
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
44%, te nyitott szájjal rohansz a faserdőbe! Másik fickó beidézi a törvényt, de te még mindig vitatkozol. Az ilyenek miatt tart itt az emberiség, ahol.
2019. febr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor feljelenthetem még 75%-os válaszoló?
2019. febr. 12. 20:52
 9/9 anonim ***** válasza:
A 2-es jól mondta. A többire ne hallgass! Ha van rá bizonyítékoid, hogy Ő mondta, hogy legyél öngyilkos akkor azonnal jelentsd a rendrőségen. Ezért börtönbüntetést fog kapni.
2019. febr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!