Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A marihuana miért illegális,...

A marihuana miért illegális, és az alkohol miért nem az?

Figyelt kérdés
2019. márc. 5. 13:19
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem már írták, egyrészt mert alkoholt mindig is fogyaszthattál szabadon, drogot meg nem - másrészt meg (és szerintem ez a fontosabb), alkoholt fogyasztasz úgy is ha nem célod, hogy kábulatot okozzon, marihuánát viszont kizárólag kábulatért, a drogtartalmáért fogyasztasz.

A drog az amit tiltanak. Alkoholt sem fogyaszthatsz ha utána vezetsz vagy dolgozni mész, mert hiába nem okozna gondot 1-2 sör vagy 1 pohár bor, nálunk nem állnának meg itt az emberek.

2019. márc. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
42%
A válaszolók nem igazan tudják miért van ez. Roppant egyszerű a dolog. Ez az egész a pénzügyre épül. Nagyon sokan fogyasztanak alkoholt amik betegsegeket is okoznak. Olyan betegsegeket amely amúgy nem lenne. Ilyenkor a kezelést állni kell. Persze lehet mondani, hogy fizetve van az OEP felé a biztosítás viszont ez olyan csekély mértékű összeg amely nem állja a kezelést. Ha az országban csak ez a pénz menne az egészségügybe akkor még annyi ellátást sem kapnánk, mint most. Tehát több pénz jön be az alkohol forgalmából, mint amennyi kiadás van miatta. Ezért legális. Ha többet kéne kiadni miatta, akkor nem lenne legális. Ha a marihuánát engedélyezik akkor potenciálisan nem lenne annyi vevő és nem lenne itthon akkora forgalma, hogy megérje. Ezért nem legális. Ahogy a dohány is legális. Pont emiatt. ;)
2019. márc. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
71%

10: Ja, nem szokás az alkoholtól rákapni komolyabb drogokra. Lerongyolódni, és májzsugorban elpatkolni viszont szokás. Ez mennyiben jobb?

Én viszont ismertem aktív füveseket, akik nem kaptak rá. Én speciel hébe-hóna 2-3 havonta szívok, de inkább süti. (Amszterdamban élek.) Mellesleg a fűből is szokás keveset fogyasztani, nyugtató céllal. Sőt, orvos is felírhatja bizonyos dolgokra. Nem véletlen, hogy egyre több USA-államban legalizálják. Ugyanaz a helyzet vele, mint az alkohollal: Kismértékben jót tesz, nagymértékben árt.

Ami lényeges különbség: Ettől általában nem vagy úgy másnapos, mint a piától, nem hasogat a fejed, és kerülget hányinger a rákövetkező napon, símán mehetsz dolgozni is.

2019. márc. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
70%

"elég sok füvessel találkoztam már, de olyannal eggyel sem aki hosszútávon csak füvezett volna"


én meg még csak ilyennel találkoztam (elég sokkal, kb az egész baráti társaságom füvezik, van, aki hébe-hóba, van aki gyakran)

2019. márc. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
71%
13-as vagyok, és még meg kell említsem azt a két ismerősömet, akik 5-6 év alatt szépen a halálba küldték magukat tablettás kannás borral meg tescós töménnyel. Egyikük még 30 se volt, a másik se sokkal élt tovább annál. Tehát elég relatív állítás, hogy az alkohol veszélytelenebb, az meg pláne, hogy lassabban tesz tönkre.
2019. márc. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
19%
Az alkohol és a dohányzás is rossz, utóbbit én valamilyen szinten be is tiltanám, de kérdés, hogy egyáltalán be lehet-e. Próbálták már Amerikában, nem sikerült. Alapvetően semmi baja nem lesz az embernek, ha megiszik naponta egy pohár bort, ugyanakkor valóban hatalmas probléma az alkoholizmus. Tehát ez azon múlik, ki mire használja, a kést is lehet több célra. A marihuána ellenben komoly függőséget okoz, és csak negatív hatása van. Ha annyian lennének drogfüggők, mint alkoholisták, akkor nagyon nagy probléma lenne.
2019. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
65%

"Alapvetően semmi baja nem lesz az embernek, ha megiszik naponta egy pohár bort, ugyanakkor valóban hatalmas probléma az alkoholizmus."


ugyanez a füvezésre is igaz. mindent mértékkel kell fogyasztani. és nem igaz, hogy csak negatív hatása van

2019. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Maga Csernus is elmondta, hogy a fű leépíti az embert. Ha jól tudom, neki is voltak ilyen problémái.
2019. márc. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
78%

16: A marihuánánál nem alakulhat ki fizikai, csak pszichés függőség. Ellenben az alkoholnál elég kemény fizikai tünetek lehetnek. Nem véletlen, hogy a kemény alkoholistáknak inniuk kell ahhoz, hogy dolgozni bírjanak, különben elviselhetetlenül gyötörték őket az elvonási tünetek (kézremegés, izzadás).

Szerintem te még nem próbáltad a marihuánát, és nem is sokat tudsz róla, különben nem írnál ilyeneket, hogy csak negatív hatása van. Ha így lenne, hogy írhatnák fel orvosok?

2019. márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
gyötörték=gyötörnék
2019. márc. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!