Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem adnak a fogvatartott...

Miért nem adnak a fogvatartottaknak lehetőséget az eutanáziára?

Figyelt kérdés

Több hosszú ideje fogvatartottnál felmerül az öngyilkosság gondolata. Sokan változatos módszerekkel próbálnak véget vetni a saját életüknek a bezártság miatt. Megmondom őszíntén, én is ezt tenném.


Egyébként is túlnépesedés van és egy börtönbe került ember bizonyított, hogy a társadalom számára káros elem. Ha a kórházakban bizonyos országokban legális kérni az eutanáziát, miért nem biztosítanak erre a börtönökben lehetőséget? A statisztikák szerint a rabok több mint felében felmerül az öngyilkosság gondolata a büntetés során egy évtizedig vagy életfogytiglan bent tartani egy embert pedig szerintem értelmetlen.


A szerveikkel más emberek életét lehetne megmenteni ők pedig kíméletesen eltűnhetnének a társadalomból / világból. Természetesen opcionális volna. Nem volna kötelező aláírni. De a legtöbb úgyis aláírná.


2019. márc. 7. 19:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az nem eutanázia, az szimpla gyilkosság lenne. Az eutanázia a gyógyíthatatlan betegek halálba segítése. Ha valaki öngyilkos akar lenni akkor az is lesz.
2019. márc. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Az igazságszolgáltatás a törvényalkotástól a rendőri munkán keresztül a végrehajtásig következetlenséggel van tele. Mintha idióták találnák ki sokszor az elemeket, tényleg egy általános iskolás gyerek is rácsodálkozna a logikátlanságaira. Még akkor is erőszakkal megakadályoznak egy öngyilkosságot, ha halálraítéltről van szó, Amerikában például.
2019. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Köszönőviszonyban sincs az eutanáziával.


Így egy csomó életfogytos megmenekülne a büntetéstől...

2019. márc. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Mert nincs annyi eszük.
2019. márc. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem teljesen mindegy? Az a lényeg, hogy pusztuljanak. Sokan vagyunk. És a börtönből szabadult emberek gyakran szörnyeteggé, maffiózóvá válnak. Ha fiatalon kerül be akkor gyakran megerőszakolják, megverik, pokoli kínokat él át. Miért nem lehet erre lehetőséget adni? Miért lenne gyilkosság? Egyszerűen nem értem.

Azt, hogy nem lehet, azt megértem, de az, hogy élből jön két random ember aki szerint ez rossz ötlet ott már tényleg úgy érzem, hogy el van veszve ez az elszopott világ.

2019. márc. 7. 20:25
 6/14 A kérdező kommentje:
Mégegyszer írom, hogy nem volna kötelező. Ha akarna ücsöröghetne a cellájában tovább. Ha meg meg akarna halni akkor egyrészt nem 5 liter vért kellene felmosni utána, nem kéne pengét lenyelnie hanem mehetne isten hírével altató injekcióval szervdonornak. Mi ezen olyan bonyolult?
2019. márc. 7. 20:27
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert a börtön az nem kívánságműsor. Erre régen "halálbüntetés" nevezetű megoldást használtak.
2019. márc. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
én annak a híve vagyok, hogy akire felesleges, arra ne pazaroljunk pénzt. pl. tényleges életfogytiglanosok. de akkor felmerül az a probléma, hogy mi van ha kiderül hogy mégsem bűnös, akkor ártatlan embert ölt meg az állam. meg ugye az éveken át tartó bezártság is a büntetés része.
2019. márc. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert azonnal visszaélésre adhatna okot.

Így is csomó balhé van amiatt hogy ha beviszik a rabot a tököli rabkórházba akkor érdekes módon garantáltan meg fog halni akkor is ha csak a vakbelét veszik ki.

2019. márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Mert az nem büntetés. Az a büntetés, ha be van zárva.
2019. márc. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!