Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirúghatnak a munkahelyről ezért?

Kirúghatnak a munkahelyről ezért?

Figyelt kérdés
Ma hívtak,hogy vasárnapra kötelező munkanapot rendeltek el. Ha nem megyek be , kirúghatnak érte?
2019. márc. 13. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, ha kötelezö, akkor az az, és ha nem mégy, akkor kirúghatnak.
2019. márc. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, kivághatnak. De ha kevesen vagytok maximum beírják hogy igazolatlan távolléted volt, vagy egy nap szabadságod fogja bánni. Egyébként mire fel rendelték el a vasárnapi munkanapot? Mi volt az indok? Ha túlórát rendeltek el az is más, vagy ha csúszóba kapod az is más. Én ilyen munkahelyen egy percnél se dolgoznék többet. Oké hogy én járok vasárnap is dolgozni, de eleve folyamatos munkarendbe járok 2 napot dolgozok 2 napot pihenek alapon, ezt vállaltam mert nekem is jó így. De ha esetleg csak hétköznapokon járnék be és elrendelnének nekem ilyen hétvégi túlórát akkor is maximum egy szombatot vállalnék be, de ha azt is kérnék hogy vasárnap is menjek magyarul semmi szabad hétvégém, és egy nap pihenőt se adnának akkor már rögtön beadnám a felmondási papírjaimat és csináljanak amit akarnak.
2019. márc. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 mindentudó99 ***** válasza:
Meg van hogy mennyi idővel előtte kell valakit értesíteni túlóráról.(plusz napról) Ha ez belefér az említett időszakba akkor kirúghatnak ha nem mész be. Ha nem fér bele akkor is kirúgnak csak más indokkal.
2019. márc. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!