Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz hogy ha olyan ember...

Igaz hogy ha olyan ember kertjébe parkolok be aki végrehajtás alatt áll akkor az én kocsimat is elviheti a végrehajtó?

Figyelt kérdés
2019. márc. 28. 10:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A forgalmi engedéllyel bizonyítva van a tulajdonjogod.

2019. márc. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az oké hogy visszakapom, ha bizonyítom, de megeshet hogy elviszi vagy ez kizárt?


Van ugyanis egy ilyen városi legenda hogy részegen buliztak majd mire délben magához tért elvitte a végrehajtó a kocsiját. Persze visszakapta később egy macerás eljárás során.

2019. márc. 28. 10:55
 3/15 anonim ***** válasza:
Hogy a rákba vihetné már?
2019. márc. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle végrehajtó csak papírokkal (forgalmi, banki tulajdon, lízingszerződés) vihet el kocsit!

Ha csak hasraütésszerűen menne, akkor az adós rámutat egy utcában parkoló autóra, hogy az övé és hopsz, már el is viszik? Ne viccelj már!

Aki neked ezt mondta, az vagy hülye, vagy hazudott!

2019. márc. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nem hallottál még végrehajtási kifogásról? ép az ilyen esetek miatt van. azért nem mutatnak rá mert ha erre van tanú is akkor az már egy bizonyított bűncselekmény ez pedig egy adósnak se érné meg a semmiért.
2019. márc. 28. 12:16
 6/15 Szecessziós Vájling ***** válasza:
Ez a 2008 utáni időszakban fordulhatott max. elő, mikor a végrehajtócégek mindenféle kopasz nagydarab tuskót felvettek dolgozni, akik előbb cselekedtek utána kérdeztek. De akkor is jogtalan volt, ma is az lenne.
2019. márc. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
igen jogtalan. de akkor mára változott a helyzet? mert fenének van kedve utána rohangálni... még akkor se ha nekem van igazam s végül visszakapom. jobb megelőzni.
2019. márc. 28. 12:31
 8/15 anonim ***** válasza:

Lehet hogy elviszik és majd utólag kell bizonygatnod, hogy az nem is a másik tulajdona hanem a tied. Ezt bevállalod?

Még ha hivatalosan nem is tehetik meg, akkor is ott van az esélye, hogy tévedésből elviszik. Inkább ne parkolj oda ahová nem kellene!

2019. márc. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
értem akkor ma is megeshet. viszont egy kérdés: ha elmegyek huzamosabb időre s nem tudom megoldani a parkolását, akkor ez jó trükk? elvitetem s tároltatom így. vagy felszámolhatnak kezelési díjat akkor is ha jogtalanul vitték el?
2019. márc. 28. 14:11
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha szereted hogy felbaxák a zárad akkor kiváló megoldás.
2019. márc. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!