Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogon tiltják meg?...

Milyen jogon tiltják meg? Milyen jogon rendelkeznek vele?

Figyelt kérdés

Milyen jogon tiltják meg nekem, hogy alkoholizáljak, cigarettázzak, stb. 18 év alatt? Milyen jogon tiltják meg hogy marihuánát fogyasszunk/termesszünk? És milyen jogon sajátítják ki az űrt maguknak a "NAGYEMBEREK"??? (tilos rakétát építeni, és elhagyni a légkört?? :@)

Mit képzelnek kik ők?


2010. júl. 5. 02:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
33%

én ugyanígy vagyok ezzel. hány éves vagy? én 16 mindennap iszok alkoholt mert ilyen helyen élek (nem vagyok cigány és lopós, csak a papáméknál minden este fel van bontva egy üveg bor amiből hát persze kapok, meg a bulik ilyesmi)

szerintem tök hülyeség ez hogy 18 év alatt nem veszünk semmit, inkább engedni kéne az ilyeneket, sőt aki nagyon be akar rúgni vagy füves cigit akar szívni 18 alatt az megteheti ahogy sokan megteszik, csak jó baráti kapcsolatok kellenek hozzá

2010. júl. 5. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%

Egyetértek veled!

Én mondjuk ha bemegyek a boltba vagy a kocsmába simán adnak nekem alkoholt vagy cigit. Szerencsére nem mindenki ilyen f*szkalap.

És hogy milyen alapon?

Magyarország egy konzervatív ország. Így ha egy párt azt mondaná legalizáljuk a drogokat, tuti az egész média kereszteshadjáratot folytatna ellene.(Ahogy az SZDSZ ellen is csinálták)

Cigi/alkohol: Mivel a felnőttek a szavazóbázis így őket kell megnyerni. És egy szülő sem akarja hogy a gyereke igyon vagy cigizzen. Csak akkor lenne engedélyezve hivatalosan ha mi is szavazhatnánk:D

A rakéták meg egyszerűen félelem miatt vannak. Isten ments hogy Oroszország vagy Kína is kutassa az űrt. Csak az USA legyen bevédve. Ez az elv.

2010. júl. 5. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
33%

Ja és még annyit mondanék hogy k*rvára zavar a tiltott önkényuralmi jelkép törvénye meg hogy nem lehet tagadni egyes rendszerek bűneit.(Én nem akarom tagadni, de szerintem aki akarja annak lelke rajta)

Meg a legutóbbi törvény. Most már az energiaital is illegális a fiataloknak. Szerencsére ezt senki sem veszi komolyan :)

Úgyhogy bekaphatják szerintem. Miért nem lehet olyan a rendszer hogy azt csinálsz amit akarsz ha másnak nem lesz kára belőle? Így kéne gondolkodni.

2010. júl. 5. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%
Semmi gond gyerekek, majd felnőttök ti is. Nincs menekvés:-D
2010. júl. 5. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

"Milyen jogon tiltják meg nekem, hogy alkoholizáljak, cigarettázzak, stb. 18 év alatt?"


Nem neked tiltják meg, hanem a boltnak, hogy neked eladja a termékeket :))))


"Milyen jogon tiltják meg hogy marihuánát fogyasszunk/termesszünk?"


Mivel az állambácsi nem akarja, hogy az állampolgárok szétszívott agyú, elbutult idióták legyenek, mert annak elszegényedés és csőd lesz a vége hosszú távon. A tiltást a parlament vezeti be, a parlament tagjait pedig a lakosság választja a szavazáson. Azaz a többség nem akarja, hogy elterjedjen a marihuánafogyasztás, és ezt a kisebbségnek respektálnia kell - ilyen az emberi együttélés, időnként meg kell alkudni.


"tilos rakétát építeni, és elhagyni a légkört??"


Nem tilos elhagyni a légkört, tilos ellenben ezt engedély nélkül tenni, zavarva az ottani forgalmat, műszereket stb. Ezért van engedélyhez kötve, de nem tilos.


Rakétát építeni sem tilos, hanem szabályozott tevékenység. Ugyanis senkinek sem áll érdekében, hogy bármilyen futóbolond a szükséges képzettség nélkül, a szükséges biztonsági előírások betartása nélkül, a légiforgalmat zavarva és a lakott területeket veszélyeztetve nagy mennyiségű éghető vagy robbanásveszélyes anyaggal játszadozzon.

2010. júl. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%

03:50


"A rakéták meg egyszerűen félelem miatt vannak. Isten ments hogy Oroszország vagy Kína is kutassa az űrt."


Saját rakétáival űrkutatást folytat többek között Oroszország, Kína, Japán, Olaszország, Németország, Spanyolország, Dél-Korea, Franciaország és India.

2010. júl. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, az energiaital a másik. meg a gyufa. Bemegyek a tescoba, veszek egy doboz gyufát egy kosárnyi másik cucc mellé, és azt mondja nekem a csaj: Bocsi, de ezt nem adhatom ki, amig nem vagy 18. Reflexből mondom: Semmi gond, átmegyek a CBA-ba XDXD


Rakétát nem akarok építeni, csak feldobtam példának. De azt megtiltani, ami nem káros másokra, (TALÁN MÉG RÁM SEM) az a legnagyobb marhaság!

2010. júl. 5. 11:03
 8/20 anonim ***** válasza:
27%
Gyerek vagy még kérdező. Hiába magyaráznánk meg neked bármit, úgysem változna a véleményed. Majd ha nagyobb leszel, megérted
2010. júl. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Kérlek, azért fejtsd ki a véleményed! Téged nem zavar hogy olyan dolgokban korlátoznak, amikhez semmi joguk? Nem érzed úgy, hogy ugyanannyi jogod van csinálni bármit is mint nekik?
2010. júl. 5. 12:35
 10/20 anonim ***** válasza:
Álljunk meg egy szóra kérdező. Nagyon sok különbség van egy felnőtt, és egy gyerek között. Először is, nem véletlen van a 18. évben meghatározva a korhatár, ugyanis akkor teszed le az érettségit, amely feltételezi, hogy éretten tudsz gondolkodni, viselkedni. Másrészt a felnőttekre is káros a cigi, alkohol és a kábítószer, de egy gyerekre ez a káros hatás megsokszorozódik, mert még fejlődésben van a szervezet. Harmadrészt, a felnőtt kor feltételezi az önálló keresetet. Ők megdolgoznak azért, hogy megkeressék a cigaretta árát, egy gyerek viszont csak a szüleitől kapott pénzen tudná ezt megvenni. De ne félj, mindenki felnő egyszer, utána már úgy károsítod a szervezeted, ahogy akarod.
2010. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!