Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogon tiltják meg?...

Milyen jogon tiltják meg? Milyen jogon rendelkeznek vele?

Figyelt kérdés

Milyen jogon tiltják meg nekem, hogy alkoholizáljak, cigarettázzak, stb. 18 év alatt? Milyen jogon tiltják meg hogy marihuánát fogyasszunk/termesszünk? És milyen jogon sajátítják ki az űrt maguknak a "NAGYEMBEREK"??? (tilos rakétát építeni, és elhagyni a légkört?? :@)

Mit képzelnek kik ők?


2010. júl. 5. 02:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
27%
Gyerekes vagy, majd egyszer te is felnősz
2010. júl. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Miből szűröd le, hogy gyerekes lennék? A pénzt meg mi van ha magam keresem meg? Mindenki tisztában van a káros hatásokkal, következményekkel, ez nagyon rossz indok... -.-"
2010. júl. 5. 15:13
 13/20 anonim ***** válasza:
Aki drogozni akar az akkor is fog ha tilos.
2010. júl. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Kiszámoltad te mennyibe kerül a cigaretta egy évre? Vagy hogy mennyit iszol meg egy buli alatt? A marihuánáról nem is beszélve.... Ennyit NEM keresel meg diákmunkával, tekintve, hogy kötelező suliba járnod. Az egészségről pedig, persze, hogy mindenki tudja, hogy káros, de nem is erről van szó, hanem arról, hogy egy gyereknek SOKKAL KÁROSABB, mint egy felnőttnél, és mivel az állam tart el, ezért természetesen nem fogja finanszírozni az önpusztításodat, így törvényileg tiltani fogja, mert ez legalább egy minimális visszatartóerő, és ennél többet nem is tud tenni az ügyért. Nagyon gyerekes a gondolkodásod, ha ezt nem vagy képes megérteni.
2010. júl. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem cigizek, az alkoholt a bulikra nem én veszem, én nem is füvezek. Csak szimplán felháborítónak tartom, hogy megtiltják. Szüleimtől mellesleg soha nem kapok pénzt ugyhogy ezt nagyon bebuktad.
2010. júl. 5. 17:16
 16/20 anonim ***** válasza:

"alkoholt a bulikra nem én veszem"

Ez a kulcsmondat. Valamint én sem zsebpénzt kaptam, hanem ha valami kellett, arra adtak pénzt. Gondolom te sem vagy sajnálni való helyzetben, ha van neted... És nem hiszem el, hogy vagy annyira gyerek, hogy nem érted meg, hogy az államnak, ami a törvényeket hozza, nem érdeke, hogy a jövő adófizetői még a munkába lépésük előtt leamortizálják magukat mindenféle káros sz*rral.

2010. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
45%

ma 15:13


Attól, hogy ismered a káros hatásokat, még nem vagy cselekvőképes vagy felnőtt vagy érett.

2010. júl. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

"Nem vagy cselekvőképes..."

Mondjuk magyarul. A "felnőttek" lenézek a kiskorúakat. Erről szól az egész. Mert aki kiskorú az döntésképtelen, mi? -.-" XD

2010. júl. 5. 20:27
 19/20 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem, hogy most csak viccelsz, vagy tényleg ennyire baj van a szövegértelmezéseddel. Fussunk neki még egyszer:

-Miben különbözik egy felnőtt egy gyerektől?

1)Előzőnek van önálló keresete, amiből ELTARTJA a kiskorút

2)A felnőtt (jobb esetben) rendelkezik valamilyen végzettséggel, ami alkalmassá teszi a különböző állások betöltésére, míg a kiskorúnak nincs

3)A felnőtt szervezete már nem fejlődik, így a különböző káros hatások kisebb mértékben hatnak rá, mint egy kiskorúra

4)A felnőtt adófizető, a gyermek csak az lesz

Ergo a kiskorúnak nem éri meg teljes jogkört adni, ugyanis sem biológiailag, sem lelkileg, sem értelmileg nem alkalmas arra, hogy ilyen döntéseket meghozzon. Nem azért, mert a felnőttek gonoszok LOL.

2010. júl. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
20:37 te vagy az első aki normálisan leírta. kösz :)
2010. júl. 5. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!