Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kerülhetek bajba, ha beléptem...

Kerülhetek bajba, ha beléptem valaki freemail fiókjába a jelszó-emlékeztető segítségével? Nem változtatott jelszót azóta.

Figyelt kérdés

Nekem is többször törték fel a fiókhaimat, sosem tettem feljelentést...


Külföldről, többszöri titkosítással (tor, vpn, hídak).

Elvileg nem találhatnak meg...

Magánszemély, nagyon hülye, mert meghagytam neki a jelszóemlékeztetőt, amivel átvehette volna újra a hatalmat a fiók felett, nem tette.

Továbbá igazam lett, amiért megnéztem...


Elvileg megtalálhat, de ez rengeteget bonyolít a dolgokon és nem hiszem, hogy a rendőrség ilyenekbe bonyolódjon, ilyen pitiáner szarság miatt, kihasználtam egy biztonsági rést...


Nem szép dolog tudom. De velem is megtették párszor, kölcsön kenyér visszajár.


2019. ápr. 29. 16:34
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

98 % ilyen reklámok az üzenetei, semmi fontos. Meg a freemail annyira gagyi, meg semmi biztonság...


Én hasonló esetben nem mentem a rendőrségre, de a freemail pont ezt tanácsolja ezeknek, mert nulla a biztonsága a fióknak.

2019. ápr. 29. 16:37
 2/17 anonim ***** válasza:
Igen, kerülhetsz bajba.
2019. ápr. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem veszik figyelembe védekezésként sehol, hogy ha veled egyszer kibłsztak, akkor kapsz egy ingyen és felelősségre vonás nélküli kibłszási lehetőséget.

Ha feljelentenek akkor nem a hamisított IP-cím alapján találnak meg, hanem megkérdezik hogy kinek volt korábban hozzáférése még a fiókhoz és történt-e azóta bármilyen hitelesítő adatban csere. Ebből már kiderül hogy egyrészt neked volt hozzáférésed.

Ha nyilvánosságra hozod hogy tudomásod van zárt rendszeren belül tárolt információról, le is buktatod magad.


A többi amit írtál, csak felesleges rizsa, (ki)magyarázkodás, semmit nem ér és nem változtat semmin. Nem enyhítő körülmény. Ez a kérdésed is bizonyítékként felhasználható, tehát szintén hülyeség volt leírni a konkrét esetet. Ha most benyögöd ide, hogy csak fikció meg elméleti kérdés, ugyanúgy nem ér semmit.

2019. ápr. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"hozzáférése még a fiókhoz és történt-e azóta bármilyen hitelesítő adatban csere. Ebből már kiderül hogy egyrészt neked volt hozzáférésed."


Nem volt korábban semmilyen hozzáférésem sem a fiókhoz xD Nyilvános oldalról megtudtam az email címet, hülyeségból rámentem, hogy eltévesztett jelszó, problem solved...


Továbbá nyugodtan vidd a kérdést a zsarukhoz, este meg rámtörnek a TEK-esek 😂😂😂 Azzal sem foglakozik, hogyha valaki ide kiírja, hogy megverte az apja, vérzik a szoba...


De mondom, vidd csak a rendőrséghez! Mentsd le, jelentsd!


Amúgy viccet félretéve, rosszabb világban élünk, mint a kommunizmus...

2019. ápr. 29. 16:45
 5/17 anonim ***** válasza:

Ne vonj párhuzamot aközött, hogy valaki idejön sajnáltatni magát de senki nem csinál semmit, meg aközött hogy valaki ténylegesen feljelentést tesz. A rendőrség is csak azzal foglalkozik amiről tud.


Amúgy ezt is VPN mögül írtad? Akkor nyugodtan gúnyolódhatsz.

2019. ápr. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Fenyeges tovább, nem érdekel...
2019. ápr. 29. 16:56
 7/17 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/adatvedelmi_szabalyok

"- Utolsó belépés IP címe és dátuma (Adatkezelő jogos érdeke alapján)

Adatkezelés célja: [...]

- Felhasználói felelősségvállalás biztosítása,[...]

Adatkezelés időtartama: Amíg a regisztráció aktív, és a törlés után még 5 évig

[...] Adatkezelő jogosult bűncselekmény, vagy polgári jogi felelősség gyanúja esetén az adatokat a lefolytatandó eljárás időtartamára megőrizni."

2019. ápr. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ott a pont.

Ha a regisztrációt most törli ez a szerencsétlen, akkor is megtalálható lesz, ha esetleg a fiók gazdája idetéved, elolvassa, és feljelenti.

2019. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Jézusom, nem vagy normális....


Te fogsz indítani bűntető eljárást???

😂😂


Mert kiírtam ide valamit, ami lehet hogy nem is igaz?? 😂😂

2019. ápr. 29. 17:05
 10/17 anonim ***** válasza:

Itt jön elő a párhuzam: nem azért nem tesz a rendőrség semmit a családon belüli erőszakos kérdéseknél, mert szarik rá. Hanem mert ugyanolyan kamu, hangulatcsináló provokatív álkérdések, mint a tiéd most.


Megkaptad az 5 perc figyelmet, örülhetsz.


Szia!

2019. ápr. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!