Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önvédelemről miért nincs...

Önvédelemről miért nincs normális törvény?

Figyelt kérdés
Teszem fel ha 5-en odamennek hozzád 2 félholtra ver, 5-en állítják azt hogy te kezdted, nem elég hogy szarrá vertek, de még te leszel érte a hibás is kb...
2019. máj. 3. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Hogy a cigányoknak kedvezzenek mert az államfő is abból a fajból való.
2019. máj. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Az elmúlt 50 évben nem voltam olyan helyen ahol odamennek és csak úgy szarrá vernek. Az esetek 99%-ában tudni lehet hogy hol vannak ezek a helyek. Nem kell odamenni. Ilyen egyszerű.
2019. máj. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Van ilyen törvény, és úgy hívják, hogy Btk. Hamis tanúzás ellen meg semmilyen törvény nem tud megvédeni, vagy ha szerinted igen, akkor keresd meg a képviselődet a javaslatoddal, mert biztos tetszeni fog neki.
2019. máj. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
És? Minek kell mászkálni? Mi olyan fontos dolgod van úgy egyébként? Jó csak viccelek, próbálom adni a bűnöző párti liberális gondolatokat. Egyébként sanszos azért mert így félemlítik meg az embert, hogy pl. ne legyen nála önvédelmi eszköz. Pl. nálam is van paprika spray, de a kapszaicin tartalma miatt nem használhatom, kvázi ha jön egy drogos hulladék és lefujom, még én leszek meghurcólva..
2019. máj. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Gugu Gabor ***** válasza:
87%
Csak kérdezem hogy szerintem mi lenne a helyes eljárás?
2019. máj. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5. nem tudom, de így nekem az jön le ha nekem jönnek öljem is meg mert így is úgyis lecsuknak.. meg nem arra fogok figyelni hogy ne essen baja ha már nekem jött..
2019. máj. 3. 23:32
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Bullshitcunami. Írd le, mi a gond a Btk-ban megfogalmazott jogos védelemmel! És hogy miért gondolod, hogy a hamis tanúzást egy törvénnyel meg lehet akadályozni.
2019. máj. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne beszélj már hülyeségeket... Vagy értve olvasd a Btk.-t vagy tedd fel úgy a kérédést, hogy tudjuk mi bajod a mostani törvénnyel. Senki nem véd semmilyen bűnözőt. Ha öten félholtra vernek az sehol sem lesz jogos védelem. Akár te kezdted akár nem. A 2012.-es Btk. pont, hogy az amerikai irányba haladt azzal, hogy bevezette a szituációs jogos védelmet; miszerint ha teljesülnek bizonyos körümények (pl éjszakai támadás) a támadást úgy kell tekinteni, mintha a védekező életének kioltására is irányult volna. Ebben az esetben a támadó életének kioltása is megengedett.
2019. máj. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5en odamennek. Felhotra vernek. Majd beakarják adni, hogy önvédelem volt. Oke. Ki hiszi el? Ez nem jogos önvédelem. 5 az 1 ellen. És félholtra vernek. Ez nem önvédelem. Az önvédelemről vannak szabályok..... ilyenkor hiába mondánák, hogy te letted ez nem számítana önvédelemnek, mert nem voltak olyan helyzetben. Kivétel, ha az egy szemelynél lőfegyver volt..
2019. máj. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sajnos ez így igaz! Általában a kidobóknak, meg a bizti őröknek kedvez nagyon ez a törvény. Náluk szokás ezt csinálni, utána meg hamisan tanuzni! Én azt mondom, ha már kezet emeltek rám elő a kést és ott helyszínen mindenkit gondolkodás nélkül ki kell végezni!

Nem tudhatod, hogy ők mivel többen vannak megállnak egy pofonnál, vagy addig rugdosnak a földön, amíg bele nem halsz és csak fekszel mozdulatlanul. Ha többen támadnak akkor úgy kell venni, hogy túlerőben vannak náluk ez a halálos fegyver, nálad meg az hogy penét állítasz az összes torkába! Szerintem ez így lenne fair.

2019. máj. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!