Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki mit gondol? Hogyan lehetne...

Ki mit gondol? Hogyan lehetne ezt a jogi és érzelmi katyvaszt rendbeszedni? Minden infó lejjebb!

Figyelt kérdés
Ki mit gondol? 4-en lakunk egy házban:édesapám, a párja, nagymamám és Én.7 éve él itt édesapám párja és sajnos az a gyanunk hogy vagyonosodás céljából van csupán itt. Az ingatlan 50-50 arányban édesapámé és édesanyámé akivel 13 éve elváltak. Édesanyám csak az én javamra hajlandó lemondani a részéről ugyanis én teljes igényt tartanék az ingatlanra mert nem szeretném hogy olyanok is részesüljenek belőle akiknek semmi köze ehhez a családhoz (apám párja és annak utódai). Ki hogyan oldaná meg ezt a problémát? Szeretném hogy az ingatlan a családom tulajdonában maradjon hiszen benne van az életünk munkája!Létezik-e olyan hogy azt az összeget amit állítólag édesapám párja fizetett bele a ház törlesztőjébe 7 év alatt(édesapám fizetéséből,hiszen az ő számlájára érkezik) azt nekem ki kelljen valamikor is fizetni neki?

2019. máj. 11. 19:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Talán javítana a helyzeten, ha édesanyád rád íratná az ő részét. Feltéve persze, hogy egyedüli gyerek vagy.

Aztán mit fizetsz te, és a nagymamád, ha ott laktok? És kinek az édesanyja a nagymama?

És miért a párja számlájára megy az édesapád fizetése?

Bonyolultnak tűnik a helyzet.

2019. máj. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Minden költség 4 felé megy. A nagymama édesapám anyukája és hogy miért megy a pár számlájára a fizetése apámnak?Mert teljesen behálózta. A nagyival teljesen el vagyunk keseredve hogy ennyit érünk neki. Szomorú helyzet.
2019. máj. 11. 20:12
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem könnyű... más megvilágításban viszont apád jelenlegi párja ugyanúgy részese a családnak még akkor is ha te nem akarod elfogadni ezt, hiszen végülis őt választotta a faterod.


Illetve te úgy látszik nem azt szeretnéd, hogy a "család tulajdonában" maradjon a pecó, hiszen két mondattal azelőtt leírod, hogy teljes igény tartasz rá. De milyen jogon? Nem te kerested meg az árát hanem apád meg anyád. Az, hogy anyád rád hagyja az oké, de az, hogy faterod kire ahhoz végülis neked mi közöd? Nem ő dolgozott meg érte?

2019. máj. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A helyzet nem olyan bonyolult, mint hiszed.

Mivel az édesapádnak nem felesége - ha jól értem - hanem élettársa van, így hiába fizet bármennyit is a törlesztőből, nem lesz belőle tulajdona. Az csak akkor keletkezne, ha édesapád a nevére is íratná bizonyos százalékban az ingatlant. Bármely más esetben az édesapádat kellene perelje, hogy kapjon valamit a pénzéért vagy téged, ha örökségről lenne szó. De mivel cserébe ott lakik, nagy valószínűséggel ennyivel el is lenne rendezve, hiszen hiába a törlesztőbe megy bele a pénz, ez olyan, mintha bérleti díjat adna vagy fizetné a rezsi rá eső részét.

Ha édesapád úgy dönt, hogy cserébe a pénzért meg mert szereti, vagy akár csak mert ahhoz van kedve (övé a lakás fele, azt tesz vele amit akar) ráíratja azt ami most az övé, akkor ezzel lenne csak később a hölgy jogosult bármire. Sajnos sokan ezt felejtik el amikor elfogadják, hogy csak együtt élnek élettársként, hogy az bizony nem véletlenül nem házasság. Sok férfi ezzel akarja megakadályozni, hogy a nő valóban része legyen az életének - még ha nem is rosszindulatból teszik.

Vagyis ha apád ráírat valamennyit, akkor az a nőé lesz és azt bizony ki kell fizetni később. Az ingatlan fele édesanyádé, ahhoz nem nyúlhatnak. Ha elváltak, akkor őutána te örökölsz és nem édesapád. Ha nem házasok a jelenlegi párjával, akkor szintén te örökölsz édesapád után is, mindegy mennyi pénzt tett bele a törlesztésbe a másik.

Természetesen joga van a bírósághoz fordulni és annak meg lesz majd egy döntése, ha a törlesztésbe bizonyíthatóan annyival szállt be, hogy az több, mint amennyibe a lakhatása került volna, akkor lehet, hogy jóvátételt vagy hasonlót kell neki fizetni érte.

Ha közben összeházasodnak, akkor is csak 1 gyerekrésznyit örökölne az édesapád után, vagyis az ingatlannak csak negyede szállna rá.

2019. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3-as

A “család tulajdonában” alatt azt értem hogy nem szeretnék cigányokkal azon pereskedni hogy kié a ház mikor semmit nem fizettek bele. Apám élettársa sem fizetett bele,rokkantnyugdíjjas(kijárta magának mert nem szeret dolgozni) és kap havi 40 000ft-ot, apám kamionos ő meg 400-at:) ja és mindig minden apám pénzéből van fozetve csak a fizetése mint mondtam a párja számlájára megy mert oda kérte. Hogy milyen jogon tartok igényt a házra?Csak olyan jogon hogy nekem szükségem lenne rá és nem szeretném elherdálni. :)

2019. máj. 11. 20:37
 6/15 A kérdező kommentje:
Még a 3-hoz. Anno az ingatlan úgy lett véve hogy nagymamám az ő házának az árát is beleadta,tehát nem...nem csak apám dolgozott meg érte.
2019. máj. 11. 20:39
 7/15 anonim ***** válasza:
Miért, te mennyit fizettél bele?
2019. máj. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#4


Köszönöm a tartalmas választ! Én is erre jutottam, miszerint ha meg is házasodnának, akkoris csak édesapám felének egy részét tudná magáévá tenni.

2019. máj. 11. 20:40
 9/15 A kérdező kommentje:
#7 kiskorúként semennyit de azóta már én is költöttem rá bőven,jelenleg is egy szobát renoválok benne.
2019. máj. 11. 20:42
 10/15 anonim ***** válasza:

Konkrétan ezt megoldani (legalábbis jogszerűen) nem lehet.


Egy olyan felállást kellene elérned, hogy édesanyád a nevedre írja a részét, a megnyugtatása érdekében (ha erre szükség van) pedig határozatlan ideig tartó haszonélvezeti joga lenne a részedre. Vagyis hiába kapnád meg, amíg ő él, az van amit ő mond!


A másik már nem biztos hogy ilyen egyszerű! Apádat kellene rávenned, hogy adja neked az ő része haszonélvezeti jogát!


Ha ezt összehozod, onnantól kezdve az új párja tehetetlen veled szemben!

A haszonélvező teljesen "megbéníthatja" a tulajdonost!

2019. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!