Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki mit gondol? Hogyan lehetne...

Ki mit gondol? Hogyan lehetne ezt a jogi és érzelmi katyvaszt rendbeszedni? Minden infó lejjebb!

Figyelt kérdés
Ki mit gondol? 4-en lakunk egy házban:édesapám, a párja, nagymamám és Én.7 éve él itt édesapám párja és sajnos az a gyanunk hogy vagyonosodás céljából van csupán itt. Az ingatlan 50-50 arányban édesapámé és édesanyámé akivel 13 éve elváltak. Édesanyám csak az én javamra hajlandó lemondani a részéről ugyanis én teljes igényt tartanék az ingatlanra mert nem szeretném hogy olyanok is részesüljenek belőle akiknek semmi köze ehhez a családhoz (apám párja és annak utódai). Ki hogyan oldaná meg ezt a problémát? Szeretném hogy az ingatlan a családom tulajdonában maradjon hiszen benne van az életünk munkája!Létezik-e olyan hogy azt az összeget amit állítólag édesapám párja fizetett bele a ház törlesztőjébe 7 év alatt(édesapám fizetéséből,hiszen az ő számlájára érkezik) azt nekem ki kelljen valamikor is fizetni neki?

2019. máj. 11. 19:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Felmerült olyan is hogy ők elmennek innen inkább. Lejetséges olyan hogy a jelzáloggal együtt megkaphassam apám részét is? Nem gond a törlesztés.
2019. máj. 11. 20:44
 12/15 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehetséges. Vásárlásnak hívják. Ha felajánlod hogy kivásárolod a házból apádékat, akkor ebben megegyezhettek. Felméred, hogy jelenleg mennyit érne ott azon a környéken egy olyan ház, veszed a felét és levonod belőle a jelzálog és egyéb költség mértékét, majd ezt, mint vételi árat felkínálod. Csak legyen rendes adásvétel, ügyvéddel, hogy később se lehessen visszacsinálni és ne menj bele abba, hogy haszonélvezeti jog maradjon édesapádnak a lakáson, mert akkor lényegtelen lesz, hogy papíron te leszel a tulajdonos vagy sem.
2019. máj. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

én azt gondolom, hogy túlzottan rá vagy erre csavarodva.

oké, családi vagyon, meg minden értem én. de akkor is.

mi lesz 5-10-15 év múlva?

mondjuk tied a ház fele és éltek szépen négyesben, nagyi, fater, a fater nője, meg te? és mi van, ha megismersz valakit? azt is odaviszed? meg mondjuk lesz a faternak még egy gyereke, az is ott él?


most, komolyan. azt mondod, nem gond a törlesztő, akkor lépjél. keress magadnak egy saját lakást/házat és azt törleszt. a sajátod. találj valakit, akivel együtt élsz és legyenek gyerekeid. élj.


majd, sok-sok év múlva, ha anyád, apád meghal, lesz belőle némi talált pénz. jól fog jönni. arra jó. de erre építeni? ekkora katyvaszban? felejtsd el.

2019. máj. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
#12 köszönöm szépen!:)
2019. máj. 12. 06:49
 15/15 A kérdező kommentje:

#13


Nem vagyok rágörcsölbe de nem is fogom végignézni ahogy a cigányok(merthogy cigányokról beszélünk akiknek büdös a munka) kisemmizik apámat hízelgéssel. Simán elérné hogy apám mindenét ráírassa és akkor a végén még nekem kellene olyan ingyenélőknek pénzt adni akik egy árva garast nem tettek itt bele semmibe miközben az én szüleim és nagyszüleim összes vagyona benne van?Ezt te sem gondoltad komolyan!;) Édesapám 60 éves,nem lesz már gyerek. A nőnek meg van 3 lánya, mind más apától....Édesanyám része 2021-ig zarolva van adóssága miatt de azt szépen fizetgeti és 21-ben elajándékozza nekem. Ha már a fele az enyém legalább annyival előréb vagyok. Ha apám részét meg megvenném akkor meg biztosítva lenne az ingatlan.

2019. máj. 12. 06:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!