Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen hogy lehetséges, mire...

Ilyen hogy lehetséges, mire véljem ezt?

Figyelt kérdés
A múlt héten levelet kaptam egy Pest megyei kisváros járásbíróságától, amelyben arról értesítettek, hogy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. végrehajtási eljárást kezdeményezett a majdnem egy éve elhunyt anyám ellen (az eljárás meg is indult), de úgy, hogy korábban soha semmilyen követeléssel nem jelentkezett (nem küldött soha fizetési felszólítást vagy egyebet). Anyám soha semmilyen közvetlen kapcsolatban nem állt a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-vel (nem bérelt/vett tőlük semmit). Ma egy hete, hogy írtam nekik e-mailt, amelyben érdeklődöm, hogy mégis mit akarnak, de még nem válaszoltak (az automatikus válaszlevelükben nem jelölnek meg határidőt, amelyen belül válaszolnának).
2019. máj. 15. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor fogod megtudni hogy hogyan lehetséges ha megkapod a válaszukat. Lehet, hogy félreértés történt, de lehet, hogy mégis volt anyádnak valamiféle dolga amiről csak nem tudtál.

Könnyen lehetséges hogy valamiféle tartozása keletkezett mert valahol nem lett lejelentve hogy meghalt és esetleg folytatódott valamiféle szolgáltatás vagy más még a halála után is, amit természetesen így nem is tudott kifizetni. Nekem sem tudnak mindent a gyerekeim, hogy kikkel állunk szerződésben. A riasztós cégnek pl. személyesen szoktunk fizetni éves díjat és akkor is végzik a szolgáltatásukat ha hónapokig nem fizetek mert elfelejtettem. Akkor később megyek be és fizetem ki az éves díjat - de részben már visszafelé. Előfordulhat, hogy senkitől nem tudnák meg, hogy meghaltunk és már nem tudunk fizetni.

2019. máj. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet így akarják lehúzni, a hiszékeny embereket. Vigyázz az állammal, a javadat akarja! Mindet.
2019. máj. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!